Tanzanija ir Zanzibaro sala su Balinėtoja Ieva

Mes suplanavome 10 d.  unikalių patirčių ir nuotykių kupiną maršrutą su balinėjimo (iš balos į balą, iš šalies į šalį, nebijodami sušlapti) eksperte Ieva, o jį išpildys mūsų partneriai Tanzanijoje ir Zanzibare. Su balinėtojų mylimais vietiniais gidais pajausite tikrą Afrikos dvasią!

Safari parkai – tai ne zoologijos sodai su aptvertais gyvūnais, o laisvai gyvenančių gyvūnų savanos, miškai ir lygumos užimančios milžiniškus plotus.. Ten nereikia ieškoti gyvūnų. Ėdančius, besiporuojančius, didingai nueinančius link horizonto – juos nuolat matai važinėjant po parką iš atvirų džipų. Nors nuo parko iki parko tenka ilgai keliauti automobiliu, bet vaizdai pro langą – užburiantys.

Kviečiame Jus į Gyvenimo nuotykį PAMATYTI ir PATIRTI

• Tanzanijos safari Mikumi ir Selous nacionaliniuose parkuose
• Afrikos lygumas, savanas, miškus, upes ir vandenynus
• Didįjį Afrikos penketą (dramblys, liūtas, raganosis, buivolas ir leopardas)
• Povandeninio Afrikos pasaulio  įvairovę
• Akinančiai balto smėlio  paplūdimius ir mėlyno žydrumo vandenis
• Gydomąsias Afrikos masažisčių rankas
• Egzotiškų vaisių ir afrikietiškų patiekalų skonį
• Tanzanijos ir Zanzibaro salos grožį
• Unikalias apsistojimo vietas
• Nuotykius kartu su mumis

Programos data Tanzanijoje ir Zanzibare:

Rugsėjo 15-25 d., 2024 m. REGISTRACIJA ATIDARYTA Programos kaina*: 2460 Eur.

( SVARBU! Jei užsiregistruojate po kovo 16d. programos kaina 2590EUR)

3 N. TANZANIJOJE su baseinu išskyrus viešbutyje Selous stovyklavietėje ; 5N. ZANZIBARO PAJŪRIO VIEŠBUTYJE/VILOJE su baseinu;  2N. ZANZIBARE STONETOWN VIEŠBUTYJE su baseinu.

1

Pirma diena. Atvykimas į Tanzaniją - Nyerere nacionalinis parkas - Rufiji upė

Afrikos nuotykiai prasidės nuo jūsų gido pasitikimo Dar Es Salamo oro uoste. Po trumpo safario instruktažo, leisitės į Tanzanijos pietuose įsikūrusį Nyerere nacionalinį parką. Tai didžiausias šiuo metu Tanzanijoje ir visai neseniai tautos įkūrėjo Mwalimu Julius Kambarage Nyerere vardu pavadintas parkas, kuris yra netsiejama Selous Nacionalinio parko dalis. Šis parkas apima didžiulį, daugiau nei 30 000 kvadratinių kilometrų plotą. Kelionė nuo triukšmingo Dar es Salamo miesto iki Nyerere parko trunka maždaug penkias su puse valandos. Atvykus į stovyklavietę jūsų lauks poilsis ir puikūs pietūs, o nuo 16 val. iki saulėlydžio leisitės į savo pirmąjį safario turą didžiausia ir ilgiausia Tanzanijoje Rufiji upe. Ji yra maždaug 600 kilometrų ilgio, prasideda pietvakarių Tanzanijoje ir įteka į Indijos vandenyną, priešingoje Tanzanijos pusėje. Plaukiant laiveliu upe, klausysitės patyrusio reindžerio pasakojimų, stebėsite saugiu atstumu begemotus, krokodilus, paukščius. Palydėję saulę, grįšite į stovyklavietę vakarienės. 

Apsistosite Zaitun stovyklavietėje esančioje visai šalia Nyerere parko.

*Safario metu iš automobilio/ džipo išlipti draudžiama

2

Antroji diena. Nyerere/Selous nacionalinis parkas - Morogoro miestelis

Po pusryčių, savo profesionalaus gido lydimi, leisitės į “fotomedžioklės” nuotykius Nyerere nacionaliniame parke. Važiuodami pusiau atvirame džipe, iš labai arti stebėsite laukinę Afrikos gamtą ir gyvūnus – dramblius, zebrus, žirafas, antilopes, buivolus ir kt. Taip pat pamatysite įvairiausius paukščius, vaizdingus kraštovaizdžius, pelkes, sausas pievas, akacijų miškus. Vaizdai keis vaizdus, ir su trumpais sustojimais, šešių valandų kelionė per parką prabėgs nepastebimai. Šiek tik pailsėję ir papietavę tęsite kelionę vaizdingu keliuku per Afrikos kaimus, kaimelius link Morogoro miestelio. Pasiruoškite pakeliui patirti ne tik gražius vaizdus, bet ir duobes, nes ne veltui Dakaras vyksta Afrikoje ☺. Būkite tikri, kad visos šios patirtys ir iššūkiai tik praturtins jūsų Afrikos kelionę. 

Vėlų pavakarį atvyksite į Morogoro miestelį vakarienei ir nakvynei Cate viešbutyje. 

3

Trečioji diena. Mikumi nacionalinis parkas

Papusryčiavus, vyksite į Mikumi nacionalinį parką. Pakeliui mėgausitės Afrikos vaizdais ir trumpais sustojimais vaizdingose vietose. Apie pietus atvyksite į parko prieigose įsikūrusią Bastian stovyklavietę. Papietavus, išsimaudžius baseine ir pailsėjus, leisitės į dar vieną Safario nuotykį Mikumi parke. Atvirame džipe, pučiant gaiviam vėlyvos popietės vėjeliui, grožėsitės vaizdais nepaprasto grožio gamtos parke su klasikiniu safari peizažu – nuo žole apaugusių savanų lygumų iki miškų ir afrikiečių nacionalinių medžių baobabų giraičių. Stebėsite įvairiausius gyvūnus, dramblius, žirafas, liūtus, taip pat čia dar galima sutikti ir sparčiai nykstančių Afrikos šunų. 

Po safario sugrįšite vakarienės ir nakvynės į Bastian stovyklavietę.  

4

Ketvirtoji diena. Tanzanija - Selous nacionalinis parkas - Zanzibaras

Jūsų diena prasidės nuo ankstyvo rytinio safario Mikumi nacionaliniame parke. Tuo metu žemės dar nekepina kaitri dienos saulė ir galima pamatyti daugiau gyvūnų. Grįžus į stovyklavietę jūsų lauks gardūs pusryčiai. Po pusryčių leisimės į 6 – 7 valandų kelionę, į Dar es Salamo oro uostą. Pravažiuosite per jau pažįstamus kraštovaizdžius ir pilnus gyvybės kaimelius. Pietų sustojimas bus pakeliui, o tada tęsis kelionė į Dar es Salaamą. Nuotykis Tanzanijoje eina į pabaigą ir jau visai netrukus prasidės nuotykiai Zanzibare! 

5

Penktoji diena. Paviršinis nardymas Mnemba saloje arba laiva diena

Po pusryčių gidas pasitiks prie viešbučio ir tiesiai nuo paplūdimio lauksite laiveliu į Mnemba salą. Jei pasiseks, patirsite neįtikėtiną delfinų stebėjimo malonumą, kai lydimi šių didingų gyvūnų, nuplauksite iki pat Mnemba salos. Sala garsėja spalvotais koraliniais rifais ir daugybe retų spalvotų žuvyčių. Ji sutraukia paviršinio nardymo gerbėjus iš viso Zanzibaro. Poilsio metu taip pat galėsite paragauti Zanzibaro atogrąžų vaisių. Po turiningo pasiplaukiojimo, pasimaudymo ir patyrinėję povandeninį pasaulį paviršinio nardymo metu,  parplauksite laiveliu atgal į viešbutį.

Poilsis viešbutyje ant jūros kranto. Vakarieniausime vietiniame žuvies restoranėlyje ant jūros kranto.

6

Šeštoji diena. Zanzibaro prieskonių kelionė

Kas gali geriau padėti pažinti vietinę kultūrą ir žmones, jei ne arčiau pabūti jų kasdienybės. Po pusryčių keliausite pas vietinius prieskonių augintojus, kur jūsų lauks turiningas dviejų valandų pasivaikščiojimas pavėsingu takeliu kartu su kaimo vaikais ir vietiniu gidu. Sužinosime, kodėl Zanzibaras garsėja kaip prieskonių sala, atrasime didelę čia auginamų aromatingų prieskonių įvairovę, galėsime jų paragauti. Vietinis gidas papasakos, kaip jie auginami, kaip naudojami, sužinosime, kas yra Zanzibare yra prieskonių karalius ir karalienė. Tai nepakartojama ir nuotaikinga Tikro Zanzibaro patirtis! Norui esant, galėsite aplankyti garsųjį The Rock restoraną, kurio vaizdas puikuojasi visuose Zanzibaro atvirukuose. Saulę palydėsite akinančiai balto smėlio Michamvi Beach paplūdimyje. Vakare grįšite į viešbutį.

7

Septintoji diena. Vėžlių draustinis ir arba laiva diena

Po pusryčių keliausime į Fukuchani olą, kur patirsite sūraus vandenyno ir gėlo vanduo sukurtą gydomąją vandens galią. Atsigaivinę ir pasiplaukioję vėsiame vandenyje, keliausite į Jūros vėžlių lagūną (Turtle Sanctuary). Čia jūsų laukia unikali patirtis – maudynės su vėžliais. Pasijausite tarytum sugrįžę į vaikystę, į pilną tyro džiaugsmo gamtos artumą. Tai žodžiais nenusakomas jausmas! Po maudynių, vyksite į netoliese esantį Nungwi miestelio paplūdimį, kur besimėgaudami šio paplūdimio grožiu, palydėsite saulę, apsižvalgysite po pilnas Afrikos grožybių vietines parduotuvėles.  Po vakarienės grįšite į viešbutį.

8

Aštuntoji diena. Vandens safari arba laisva diena

Leisimės į žavią visos dienos vandens safari, kuris nuves į užburiančią kelionę po nuostabias Zanzibaro mangroves ir pasiūlys nepamirštamą paviršinio nardymo patirtį garsiuose Menai įlankos koraliniuose rifuose. Plauksime į Kwale salą, kur galėsime atsipalaiduoti balto smėlio pakrantėje, pasikaitinti saulėje ir atsigaivinti krištolo skaidrumo vandenyje. Mėgaudamiesi vandenyno vaizdais ragausime įvairiausius egzotiškus šviežius salos vaisius. Patirsime sultingą bananų saldumą, gaivų arbūzo malonumą, tikrą atogrąžų ananasų ir geltonų mangų skonį. Kiekvienas kąsnelis nukels jus į skonių rojų. Pavakarę grįšime į viešbutį.

9

Devintoji diena. Pervežimas ir pažintis su Stone Town

Lėtas rytas, pusryčiai ir pervažiavimas į Stone Town miestą, kuriame susilieja Afrikos, Indijos, Arabų ir Europos kultūros. Tai istorinis Zanzibaro miesto centras, Zanzibaro salyno sostinė. Jau daugiau nei tūkstantmetį pagrindinis punktas prieskonių, šilko ir vergų prekybos keliuose. Ištisą dieną galima klaidžioti siauromis, pilnomis gyvybės gatvelėmis ir stebėti šio unikalaus senove alsuojančio didmiesčio gyvenimą. Čia pilną parduotuvėlių, kuriuose galima įsigyti suvenyrų ir papuošalų su garsiuoju Tanzanito brangakmeniu. Laikas pasinerti į Afrikos miesto vibracijas..

Stone Town viešbutis, kuriame apsistosime, yra pačiame senamiesčio centre, ant jūros kranto, vos keli žingsniai nuo Forto ir Freddy Mercury muziejaus. Pavakarieniauti pasiūlysime mūsų mylimame vietiniame restoranėlyje. 

10

Dešimtoji diena. Kalėjimo sala ir laisvas laikas Stone Town mieste

Laikas skirtas pasiruošti atsisveikinti su atogrąžų rojum. Išsiregistravę iš viešbučio ir palikę savo lagaminus saugojimui, pakviesime keliauti į Kalėjimo salą. Ten susipažinsite su įspūdingais milžiniškais vėžliais ir sužinosime intriguojančią salos istoriją. Po turo laisvas laikas Stone Town senamiestyje (iki pat išvykimo į oro uostą bus galima naudotis viešbučio baseinu ir dušu).

Mūsų dėmesingas vairuotojas, atsižvelgdamas į skrydžio bei registravimuisi reikalingą laiką, užtikrins sklandų pervežimą iš viešbučio į Zanzibaro oro uostą. Prieš 12 nakties skrisime vietiniu skrydžiu į Dar Es Salam oro uostą, iš kurio 3 val. nakties lauks skrydis namo.

Tikimės, kad atsisveikindami su Zanzibaru ir Tanzanija su savimi išsivešite nepamirštamų prisiminimų lobyną. Tegul patirtis ir nuotykiai, kuriuos patyrėte šioje kerinčioje saloje, išlieka jūsų širdyse!

*Programos eiga gali kisti atsižvelgiant į orus, bei šventes.


Jums netiko kelionės datos ir norėtumėte keliauti po salą individualiai?

Leiskite mums tuo pasirūpinti. Atsižvelgę į Jūsų individualius poreikius, mes suplanuosime visą kelionę nuo A iki Z ir Jūsų svajones paversime realybe! Parašykite mums dėl VIP Individualaus kelionės plano.

Norėdami daugiau sužinoti apie Afrikos nuotykį su Balinėtojais, parašykite:  PROGRAMOS DATOSRugsėjo 15-25 d., 2024 m. Tanzanijoje ir Zanzibare.
  KITOS DATOSJei Jums šios datos netiko Balinėtojai gali suplanuoti Jūsų atostogas tokiu pat maršrutu Jums patogia data (visos programos metu Jus lydės vietinis gidas kalbantis anglų kalba).
  MOKĖJIMO SĄLYGOS*
  200   mokama MB Balinėtojai pavedimu už programos suplanavimą ir rezervavimą pagal pateiktą išankstinio mokėjimo sąskaitą.
  2260 €  mokama Tanzanijoje ir Zanzibare programą vykdančiam paslaugos teikėjui ( SVARBU! Jei užsiregistruojate po kovo 16d. programos kaina 2390EUR)
  Į KAINĄ ĮTRAUKTA
  4 dienų ir 3 naktų Safari programa Tanzanijoje su pilnu maitinimu  (dviviečiuose arba triviečiuose kambariuose);Pusryčiai visos programos metu;

  Visi bilietai į Safari parkus;

  5 naktys pajūrio viešbutyje/viloje ir 1 naktis Stone Towne  (dviviečiuose arba triviečiuose kambariuose);

   Zanzibaro prieskonių ir maisto kelionė;

   

  Visi pervežimai ir ekskursijos su vietiniu angliškai kalbančiu gidu Zanzibare;

  Kalėjimo salos turas;

  Su Jumis visą laiką keliaus Ieva.Kuras, parkingo mokesčiai;
  Vietiniai skrydžiai Tanzanija – Zanzibaras – Tanzanija;
  Į KAINĄ NEĮTRAUKTA
   Tarptautinio skrydžio bilietas( apie 700 Eur);

  Arbatpinigiai vietiniams gidams (Tanzanijoje gali susidaryti apie 100 Eur);

  Kelionės draudimas ir asmeninės išlaidos;

  Viza į Tanzaniją ( apie 50 Eur);

  Pietūs ir vakarienės Zanzibare;

   Kitos pasirenkamos pramogos; masažai;

   MNEMBA paviršinio nardymo turas ( apie 40 USD/asm ) ; 

  “Turtle Sanctuary” ir Nungwi Beach ( apie 40 USD/asm ) ; 

   Pietūs The Rock restorane; 

  Vandens safaris ( apie 40 USD/asm ) ;

  Pervežimai į/iš oro uosto (apie 40 Eur) atskrendant ne programos datomis;600 € už vienvietį kambarį visos programos metu; 

  Pastaba.

  • Dėl skrydžio bilieto kreipkitės į mus ir mes rekomenduosime patogų skrydį programos datomis arba su papildomu laisvu laiku. Orientacinė bilieto kaina nuo 600 Eur.
  • Išskrendant ne programos datomis gidas galės jus nuvežti į oro uostą, tik tai kainuoja papildomai (apie 40 Eur, priklausomai nuo jūsų pasirinktos lokacijos).
  • Pavieniai keliautojai, neišsipirkę vienviečių kambarių, apgyvendinami dviviečiuose/triviečiuose kambariuose.
  • Paslaugos teikėjai pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu atsižvelgiant į orus ir ceremonijas programos metu.
  • Išvykimas su lietuviškai kalbančiu vadovu garantuotas susirinkus ne mažiau kaip 4 keliautojams.
  • Jei keliautojų yra mažiau nei 4 asm. , programa gali būti vedama su anglakalbiu gidu.
  • Jei po programos pasiliekate saloje ilgiau, mes suteikiame apsistojimo rekomendacijas. Visu laisvu laiku rūpinatės savarankiškai.
  • Papildomiems turams minimalus asmenų skaičius – 4. Jei keliautojų yra mažiau, turai galimi, bet jų nelydi kelionės vadovas.

  Norėdami daugiau sužinoti apie šią programą, parašykite:   Paslaugos užsakymo sąlygos

   1. Šios paslaugos užsakymo sąlygos nustato Užsakovo, įsigyjančio paslaugas per internetinę platformą  www.balinetojai.lt teises ir pareigas, paslaugų įsigijimo ir apmokėjimo už jas sąlygas, Užsakovo ir Konsultanto atsakomybę bei kitas su paslaugų įsigijimu internetinėje platformoje www.balinetojai.lt susijusias nuostatas.

   2. Konsultantas pagal šias užsakymo sąlygas yra suprantamas kaip MB „Balinėtojai“, juridinio asmens kodas 304438586, registracijos adresas Užupio g. 16-23, Vilnius.

   3. Užsakovas (Klientas) pagal šias užsakymo sąlygas yra suprantamas kaip Konsultanto maršruto planavimo(sudarymo) paslaugų įgijėjas. , 

   4. Naudos gavėjas pagal šias užsakymo sąlygas yra suprantamas kaip asmuo, besinaudojantis užsakytomis paslaugomis kartu su jas užsakiusiu asmeniu (Užsakovu).

   5. Paslaugų teikėjas pagal šias užsakymo sąlygas yra suprantamas kaip vietinis paslaugų teikėjas Tanzanijoje ir Zanzibaro saloje. 

   6. Konsultantas nėra kelionių organizatorius ir organizuotų turistinių kelionių, taip kaip jos suprantamos pagal LR civilinio kodekso 6.747 str. bei LR turizmo įstatymą, neorganizuoja ir nevykdo.

   Konsultantas taip pat neorganizuoja ir nevykdo skrydžio paslaugų. Nuvykimo į Tanzaniją ir Zanzibaro salą paslaugomis rūpinasi pats Užsakovas.

   7. Konsultantas parengia kelionės maršrutą po Tanzaniją ir Zanzibaro salą, o Klientas  įsipareigoja už konsultavimo paslaugas Konsultantui sumokėti pagal pateiktą išankstinio mokėjimo sąskaitą. 

   Nurodytas atlygis sumokamas užsakymo metu per internetinę platformą www.balinetojai.lt arba per Užsakovo pasirinktą mokėjimo įstaigą į Konsultanto atsiskaitomąją sąskaitą.

   Paslaugos teikėjui patvirtinus užsakymą, Klientas apie tai yra informuojamas jo nurodytu elektroniniu pašto adresu. Paslaugos teikėjui nepatvirtinus užsakymo, Kliento Konsultantui sumokėti pinigai grąžinami bankiniu pavedimu ne vėliau kaip per 3 darbo dienas.

   8. Kliento įgytos paslaugos vertė yra nurodoma maršruto aprašyme bei Konsultanto išrašomoje sąskaitoje, kurią Klientas privalo apmokėti sąskaitos gavimo dieną arba kitu sąskaitoje nurodytu terminu.  Kliento užsakytų ir Tanzanijoje ir Zanzibaro saloje vietinių paslaugų teikėjų teikiamų paslaugų kainą nurodoma maršruto aprašyme. Vietiniams paslaugų teikėjams Klientas sumoka nuvykęs į Tanzaniją ir Zanzibaro salą. Klientui pageidaujant, jei vietiniai paslaugų teikėjai Tanzanijoje ir Zanzibaro saloje numato tokią galimybę, vietinių paslaugų teikėjų išankstinės sąskaitos gali būti apmokamos pavedimu. Konsultanto atlygis nėra įskaičiuotas į įsigytos paslaugos kainą.

   9. Po Paslaugos teikėjo  užsakymo patvirtinimo, Užsakovas ir/ar kiti Naudos gavėjai gali būti keičiami tik gavus išankstinį Paslaugų teikėjo sutikimą. Apie Paslaugų teikėjo sutikimą arba nesutikimą Konsultantas informuoja Klientą jo nurodytu elektroninio pašto adresu.

   10. Negavus Paslaugų teikėjo sutikimo, Užsakovas ir/ar Naudos gavėjai negali būti keičiami. Užsakovui ir/ar Naudos gavėjams atsisakius užsakytų ir patvirtintų paslaugų, Užsakovo  Konsultantui sumokėtas atlygis nėra grąžinamas. Užsakovui ir/ar Naudos gavėjams atsisakius užsakytų ir patvirtintų paslaugų, Užsakovas atlygina visus vietinių paslaugų teikėjų Tanzanijoje ir Zanzibaro saloje nuostolius, jei tokie būtų patirti. 

   11. Konsultantas nevykdo Tanzanijoje ir Zanzibaro saloje įsigytų paslaugų ir už jų įgyvendinimo kokybę neatsako, bet kokio pobūdžio pretenzijos dėl paslaugų teikiamų Paslaugų teikėjo kokybės,  gali būti teikiamos išimtinai Paslaugų teikėjui.

   12. Konsultantas įsipareigoja nedelsiant informuoti Užsakovą, jei pasikeičia įgytų paslaugų sudedamosios dalys arba įgytų paslaugų negalima vykdyti, nedelsiant kai apie tai sužino. Užsakovas tokiu atveju gali atsisakyti nuo įgytų paslaugų, tik tuomet, kai toks pakeitimas padarytų Užsakovui esminę žalą.

   13. Užsakovas prisiima visą riziką dėl dokumentų reikalingų vykti į Tanzanią ir Zanzibaro salą turėjimo, jų neturėjimas ir/ar neatitikimas keliamiems reikalavimas, neužtraukia jokios Konsultanto atsakomybės. Užsakovas įsipareigoja susipažinti su visomis vizų gavimo, valiutų keitimo ir valstybių sienų perėjimo tvarka bei sąlygomis.

   Užsakovui yra žinoma ir suprantama, kad iš Konsultanto įgyja tik šioje Sutartyje nurodytas paslaugas, o nuvykimo į Tanzanią ir Zanzibaro salą paslaugomis rūpinasi Užsakovas savarankiškai arba jo pasitelkti tretieji asmenys.

   14. Užsakovas, pagrindinė šios sutarties šalis, privalo informuoti kitus Naudos gavėjus, kad paslaugos teikiamos tik pagal šias sąlygas ir visi Naudos gavėjai privalo jas vykdyti.

   15. Užsakovas turi teisę bet kuriuo metu atsisakyti patvirtinto užsakymo žemiau nurodytomis sąlygomis. Užsakymo atsisakymas įsigalioja nuo jo pareiškimo momento. Užsakovui nėra grąžinamas Konsultantui sumokėtas atlygis. Konsultantui sumokėtas atlygis vertinamas kaip minimalūs Konsultanto nuostoliai, kurie papildomai neturi būti įrodinėjami. Užsakovui atsisakius užsakymo, jis atlygina visus vietinių Paslaugų teikėjų Tanzanijoje ir Zanzibare nuostolius, jei tokie būtų patirti.

   16. Kliento teises gina LR civilinis kodeksas, LR vartotojų teisių apsaugos įstatymas, kiti įstatymai ir poįstatyminiai teisės aktai bei šios sąlygos.

   17. Dėl Konsultanto netinkamai atliktų paslaugų, pretenzijos nedelsiant turi būti pareiškiamos Konsultantui. Nepavykus konflikto išspręsti, Konsultantas privalo raštu atsakyti į pretenzijas per 14 kalendorinių dienų nuo pretenzijos gavimo. Ginčai sprendžiami derybų būdu, o nepavykus Šalims susitarti, Klientas turi teisę kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą (Vilniaus g. 25, LT-01402 Vilnius, www.vvtat.lt, el. paštas: [email protected], tel. Nr. +370 5 262 67 51) arba tiesiogiai į teismą Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka. Elektroniniu būdu prašymą galima pateikti per EGS platformą http://ec.europa.eu/odr/.

   18. Pretenzijos dėl netinkamo paslaugų Tanzanijoje ir Zanzibaro saloje teikimo/neteikimo gali būti teikiamos išimtinai Paslaugų teikėjui tiesiogiai.