Keliautojų įspūdžiai. Įspūdinga Javos sala.

Į Javos salą patekom visiškai netikėtai. Buvom Balyje, kai išsiveržė ugnikalnis, ieškojom, kaip ištrūkti iš salos. Ieva pasiūlė pasikeisti bilietus ir skristi namo iš Surabaya, kai viską suderinom, gaunam žinutę iš Ievos, gal pakeliaujam po Javos salą. Ir jos sakinys – jei jūs tėkmėje, tai varom…

Mes – Javoje, neturim jokių žinių apie šią salą, nei išankstinių nusistatymų. Dvi savaitės nuostabiame Balyje ir dabar Java. Java priverčia giliai kvėpuoti, aikčioti ir stebėtis.

Pirmą dieną keliamės vidurnaktį, kad įsiropšti į gražuolį Ijen ugnikalnį. Ropštis, tai ir nebūtina, nes gali pasinaudoti vietinių taksistų točkėmis (sorry, tai ne lietuviška, bet labai tiksliai aprašo esmę) ir tave užveža į viršų. Visi keliaujam su žibintuvėliais, šviesyčių upeliai vinguriuoja į kalną ir žemyn. Pasiekus kalno viršų, dar ne viskas, antras etapas leistis į patį kraterį.

Tamsoje išvystam kylančius dūmus, retsykiais tarp tų dūmų šokinėjančias liepsneles ir ląšančią sierą.

Nuostabaus grožio rūgšties ežeras, atsivėrė prašvitus. Išlipus iš kraterio, akys mėgavosi beribiais vaizdais, ežeru, kraterio šlaitais ir uolienomis.

Java saloje

Antras perlas – Bromo ugnikalnis. Ankstyvas kėlimasis ir jau su džipu dundėjimas į kalną, nereali krūva džipų ir žmonių, susiruošusių pasimėgauti Bromo ugnikalniu ir jo apylinkėmis. Žiūrint iš viršaus net negali suprasti, kiek tų ugnikalnių toje vietoje, krateris prie kraterio, vieni seniai užgęsę, kiti dar kūrenantys savo pypkes.

Nerealus jausmas, prašvitus įlipti į patį Bromo ugnikalnį, stovėti prie pat kraterio bedugnės, klausytis ugnikalnio dundėjimo – tarsi nelabasis smalą virtų…

Lankymas gigantiškų gamtos kūrinių baigiasi, prasideda lankymas gigantiškų šventyklų. Tiek Prambanan, tiek Borobuduras – nerealaus dydžio šventyklos. Prambanan – hinduistinė šventykla, o Borobuduras – šventykla budistinė, prikelta iš ugnikalnio pelenų, kurioje akcentuojama – pilnatvė, užbaigtumas, viskas čia susiję su skaičium devyni (72 stupos, t.y 7+2=9; 504 Budos skulptūros, t.y 5+0+4=9; ir kt.).

Pirmą kartą tenka lankytis arbatos plantacijose, ragauti šviežios arbatos ir paleisti akis ganytis, po nerealaus žalumo arbatos krūmų plantacijas. Rankose solidus maišelis su arbatomis ir vietinių šypsenos, kur jie dės tiek arbatos?

Šalia dar dvi nuostabaus grožio ir gyvumo hinduistinės šventyklos, vienoje iš jų – garbinamas vyriškasis pradas (gausybė falų), kitoje – garbinamas moteriškasis pradas. Labai smagu savyje subalansuoti, šiuos abu pradus.

Pervažiavimai, skrydžiai ir dar daug kitų potyrių sutilpo į šią kelionę.

Ievai: dėkoju tau Ieva, kad esi tokia nuoširdi, komunikabili, labai giliai jaučianti, organizuota, drąsi – klausyti savęs.

Nuostabus pasirinkimas – keliauti po Javos salą, ypač turint tokią nuostabią organizatorę.

Po kelionės po šią salą, būsit nustebinti – gamtos didybės ir žmogaus sukurtų didingų kūrinių.


Nuoširdžiai tikime, kad Jūsų atostogos Javos salose bus nuostabios ir mūsų keliautojų įspūdžiai bei patarimai Jums padės susiruošti kelionei bei pravers keliaujant. Nebijokite patys leistis į atradimus ir kartais pasiklysti. Javos sala pilna magijos ir malonių netikėtumų! Jei vis tik besiruošiant kelionei kilo klausimų, parašykite mums žemiau pateiktoje formoje ir mes Jums atsakysime.

Svajojate ir Jūs apie atostogas be rūpesčių? Leiskite mums tuo pasirūpinti. Atsižvelgę į Jūsų individualius poreikius, mes suplanuosime visą kelionę nuo A iki Z ir Jūsų svajones paversime realybe! Parašykite mums dėl Individualaus kelionės plano.

Iškilo daugiau klausimų? Parašykite mums ir mes Jums atsakysime.