Balio išmintis. Gyventi gyvenimą
Balio tikejimas

Tikėjimas Balio saloje užima didelę gyvenimo dalį. Čia tikima dievais, bendruomene, gamta, stebuklais bei karma. Baliečiai taip pat tiki, jog kaip žiūri, taip matai. Sena kaip pats pasaulis istorija apie du žmones, žiūrinčius į tą pačią stiklinę ir matančius jas skirtingai. Vienas mato ją pusiau tuščią, o kitas – pusiau pilną.

Ir abu šie žmonės yra teisūs. Skirtumas tarp jų yra požiūris. Požiūris į pasaulį gali būti labai skirtingas. Galvodamas apie pasaulį, gali jį matyti kokį tik nori. Požiūris yra vienas iš pasirinkimų gyvenime, jį susikuriame mes patys. Pasaulis sukasi, požiūriai keičiasi, o gyvenimo dovanojamos pamokos ir džiaugsmai suteikia gyvenimui balansą.

Bebalinėjant išmokau tikėti. Tikiu, jog gyvenimas nėra sudėtingas. Jis yra paprastas, jei tik pats nori jį tokį matyti. Tiesa, ne visada lengvas, pasitaiko sunkumų, tačiau tai yra gyvenimo dalis.

Baliečiai sunkumus gyvenime sutinka atvira širdimi kaip neatsiejamą gyvenimo dalį ir pamokas. Visi Balyje žino savo vietą. Vietiniai daro tai, ką pagal savo vietą bendruomenėje turėtų daryti be didelių rūpesčių ir streso. Stresas jiems nėra pažįstama kasdienybės dalis. Gyvenimas ateitimi taip pat nėra įprastas gyvenimo būdas baliečiui. Menas, kurio galima pasimokyti iš šypsenų salos gyventojų, yra menas gyventi ir būti Čia ir Dabar. Pagal baliečių gyvenimo filosofiją, praeitis yra tai, kas nebegrįš, o ateitis dar neatėjo, taigi mes turime tik šią akimirką. Kodėl gi negyvenus joje…? Nors visi laiko turime tiek pat, gyvenant Balyje, laikas eina lėčiau. Ar galėtume leisti sau pasvajoti, jog laikas begalinis? Jog jo turime tiek, kiek tik norime. Taip nežinant prasmės skubant nesunku pamiršti tai, kas svarbiausia – Gyventi Gyvenimą. O negyvenant gyvenimo neįmanoma juo džiaugtis, jo paragauti, užuosti. O jeigu įsivaizduotume, jog gyvenimui mums netrūksta nieko? Jeigu tikėtume, jog viskas, ko gali reikėti, jau yra mumyse… Tai gali būti mūsų svajonės, mintys, tikėjimas, jausmai, patirtys ir stebuklai. Netikėtai pradedi matyti, jog jau turi viską. Tereikia pradėti Gyventi.

Ieva

Jeigu per ilgai skubėjot ar jūsų siela išalko, atvykit į Balį ir kartu su mumis patirkite Balio ramybę ir tikėjimą. Sako, čia net vaikštai lėčiau, kvėpuoji giliau ir širdis plaka stipriau…