Patarimai, kaip neišlaidaujant keliauti Balyje
Balyje

Mes dažnai sulaukiame keliautojų klausimo, kiek kainuoja atostogos Balyje? Atsakymas paprastas – Balis yra draugiškas tiek neskaičiuojantiems išlaidų, tiek mažą biudžetą turintiems keliautojams. Čia kalbėsime apie atostogas, kurioms nereikia didelės sumos pinigų ir leidžiant laiką pernelyg savęs neribojant. Nors Baliui atsidarius po ilgos Covid izoliacijos, atvykstančių turistų po truputį daugėja, Balis vis dar stebėtinai išlaiko protingas kainas (jeigu žinote, kur jų ieškoti, žinoma 🙂 ). Skiriant 100 Eur per dieną dviems, Balyje galima turėti šaunias atostogas. O nuo 2022.04.27 dienos, įtraukus Lietuvą į šalių sąrašą galinčių atvykti į salą su visa on arrival, kuri kainuoja oro uoste 35 Eur, susitaupo dar daugiau, nes nebereikia mokėti šimtus eurų už vizą. Dabar keliauti pats geriausias laikas.

Apgyvendinimas

Keliaujant Balyje net ir su mažu biudžetu visai nebūtina rinktis pigių viešbutukų. Tačiau, jeigu norite, čia jų – šimtai! Kitas variantas – privati vila.  Šis pasirinkimas labai tinka dideliai šeimai ar draugų grupelei.  Kaina gali būti įvairi – yra prabangių, didelių vilų ir mažesnių, paprastesnių. Beveik visur šalia vilų įrengti yra baseinai. Neretai vilos stūkso rojų primenančiose vietose, iš kurių galima gėrėtis panoraminiais vaizdais į džiungles ar į Indijos vandenyną.

Taip pat keliaudami Balyje, kai kur pamatysite iškabų su užrašu „Terima Kost“. Ką reiškia šis užrašas? Tai yra „kambario nuoma“. Tai dažniausiai būna paprastas kambarėlis su vonia, kuria gali tekti dalintis su kituose kambariuose apsistojusiais keliautojais ar namų šeimininkais.  Kost – tai ne tik apsistojimas už labai mažą kainą. Vietiniai sako, jog tai – gyvenimo būdas. Kost simbolizuoja atsipalaidavusio, neskubančio, jauno žmogaus gyvenimą. Tačiau tai nereiškia, jog Kost apsistoja tik  pinigus taupantys studentai. Tokį apsistojimą pasirenka žmonės norintys iš arti pažinti vietinių žmonių gyvenimą. Mes patys, tiesa, Terima Kost nesame išbandę..:)

Norintiems tokios unikalios patirties, rekomenduotume apsistoti jaukiuose svečių namuose Ubude. Svečių namų šeimininkė, vietinė balietė jus priims labai svetingai lyg senus draugus. Ne veltui ją pamilsta visi čia atvykusieji. Čia jauki nakvynė dviems asmenims erdviame kambaryje su pusryčiais ir dideliu baseinu kieme kainuos tik  32 EUR.

Transportas

Taksi čia yra brangiausia transporto priemonė, todėl norintiems keliauti nebrangiai, jos nerekomenduojame. Norite pajusti, ką reiškia tikrų baliečių gyvenimas? Išsinuomokite nebrangiai motorolerį ir keliaukite juo.

Visai dienai motorolerio nuoma kainuoja apie 3-5 Eur. Jei norite nuomotis motorolerį ilgesniam laikui, nuoma mėnesiui kainuos apie 50 -70 Eur (priklauso nuo motorolerio kubatūros ir stovio).

Jeigu patys nenorite vairuoti motorolerio, galima pasinaudoti Go-Jek arba Grab programėle. Jūs galėsite sėdėti vairuotojui už nugaros ir gėrėtis nepakartojamais vaizdais. O vairuotojas jus nugabens ten, kur tik pageidausite.

Uber paslauga daugelyje vietų Balyje uždrausta. Daugelyje populiarių vietų netgi kabo plakatai, įspėjantys nesinaudoti Uber. Uber alternatyva Balyje yra Blue Bird programėlė, kuria galima išsikviesti automobilį su vairuotoju už mažesnę kainą nei taksi.

Maistas

Baliečių virtuvė yra labai įvairi, todėl kiekvienas čia atras kažką ypatingo savo skoniui. Visoje Indonezijoje gausu mažų namelių – kavinių, parduotuvių, vadinamų Warungs. Tai – baliečių šeimos verslas, kuriuo daugiausiai užsiima moterys. Warungs yra pardavinėjamas gatvės maistas, užkandžiai ir maisto produktai. Net ir ne vietinių įkurtuose restoranuose galima pavalgyti už įkandamą kainą. Tokiu atveju, verta rinktis mažas kavinukes ir veganiško maisto parduotuvėles, kuriose rasite įvairiausių augalinio maisto produktų, kurie paruošti valgyti iškart.

Gatvės maistas Balyje yra pigus ir šviežias, kadangi tai, ką vietiniai paruošia, turistai greitai nuperka ir suvalgo. Balyje galite nusipirkti visą lėkštę vištienos, ryžių ir daržovių vos už 1 Eur!

Masažai

Viena iš maloniausių pramogų Balyje yra masažai už labai gerą kainą (lyginant su kainomis Lietuvoje). Masažo namus galima rasti beveik kas antrame name. Juose vienos valandos trukmės masažai kainuoja maždaug 6 Eur. Tai – valandos trukmės atsipalaidavimas, meditacija ir pabuvimas su savimi. Spręskite patys, ar verta… 🙂

Apsipirkinėjimas

Balis yra nuostabi vieta nusipirkti unikalių daiktų iš vietinių gamintojų. Ubudo turgus yra viena iš geriausių vietų apsipirkti. Jame rasite visko, ką tik galite įsivaizduoti ir praktiškai viskas bus baliečių rankų darbo kūriniai. Ten pradinės kainos beveik nieko nereiškia. Ubudo turguje (šiuo metu jis rekonstruojamas, bet veikiantis) visi derasi, todėl nieko keisto įsigyti daiktą už mažiau nei pusė jo pradinės kainos. Pavyzdžiui, populiari prekė Ubudo turguje – laisvos, plačios, lengvos medžiagos kelnės. Nebijantis derėtis, už jas sumokės vos 4 Eur.

Ubudo turgaus spalvos

Tikro Balio pažinimas

Yra tiek daug ką pamatyti ir patirti Balyje! Dažnai pritrūksta laiko viskam. Norint kuo daugiau pamatyti per ganėtinai trumpą atostogų laiką (10-20 dienų) mes siūlome rinktis vieną iš Balinėtojų su meile paruoštų pažintinių programų. Dienos turų metu daug pamatysite, išbandysite ir patirsite. Pavyzdžiui, pasirinkę “Balio Harmonija” pažintinę programą, pažinsite Tikro Balio istoriją ir dvasią. Turėsite galimybę aplankyti gražiausias šventyklas, ryžių terasas, o romantiškoms sieloms kvapą užgniauš spalvų kupinas saulėlydis Tanah Lot šventykloje. Ji stūkso aukštai ant uolos, nuo kurios atsiveria Indijos vandenyno galybė..

Tikro Balio patyrimas šventyklose

Balio Harmonija

Ugnikalnis Balyje

Besakih šventykla

Įveikus kalną ir pasiekus ugnikalnį

Su plaustais kalnų upe

Balio Harmonija
Balio Harmonija

Pasiplaukiojimas su delfinais

Pasakiškieji saulėlydžiai...

Balio Harmonija

Nuoširdžiai tikime, kad Jūsų atostogos Balyje bus nuostabios ir mūsų patarimai Jums padės susiruošti kelionei. Nebijokite patys leistis į atradimus ir kartais pasiklysti. Balis pilnas magijos! Jei vis tik besiruošiant kelionei kilo klausimų, parašykite mums žemiau pateiktoje formoje ir mes Jums atsakysime.

Mūsų atrinktų nebrangių viešbučių Balyje TOP 5:

  1. Merthayasa 2 Bungalow Ubude;
  2. Jimbaran Bay Beach Resort Jimbarane;
  3.  Kamboja Homestay Sanure;
  4.  De Umah Berawa Canggu;
  5. Ju’Blu Hotel Lovinoje.

Susiję straipsniai:

  1. Ruošiatės kelionei į Balio salą? Nesikraukite lagamino neperskaitę šio straipsnio!
  2. Kiek kainuoja gyvenimas Balyje?
  3. 100 Balio tipsų besiruošiantiems į kelionę
  4. Kaip elgtis su pinigais Balyje?
  5. Kada geriausia vykti į Balį?

Svajojate apie atostogas be rūpesčių? Leiskite mums tuo pasirūpinti. Atsižvelgę į Jūsų individualius poreikius, mes suplanuosime visą kelionę nuo A iki Z ir Jūsų svajones paversime realybe! Parašykite mums dėl Individualaus kelionės plano.

Iškilo daugiau klausimų? Parašykite mums ir mes Jums atsakysime.