Kaip elgtis su pinigais Balyje?
pinigais

Svetimoje šalyje, kur kita valiuta, kartais sunku suvaldyti finansus, tad dalinamės patarimais ir rekomendacijomis kaip elgtis su pinigais, kad tokie dalykai negadintų nuotaikos, o ir atvykus būtų kuo mažiau klausimų.

Balyje atsiskaitoma tik Indonezijos rupijomis (IDR). Žinoma, galite kai kur atsiskaityti ir savais pinigais (EUR, GBP, USD), tačiau kursą pasiūlys prastą, todėl sumokėsite žymiai daugiau nei, kad mokėtumėte iškart rupijomis.

Kokią valiutą vežtis geriausia? Tą, kuria atsiskaitote savo šalyje. Atvykę pasijusite milijonieriais, nes už 1 eurą gausite net 16.000 IDR (kursas nuolat keičiasi, tad koks jis yra dabar, pažiūrėti galite www.lbank.lt).

Keiskite pinigus tik bankuose arba didelėse, autorizuotose pinigų keityklose, nes mažose atskaitys mokesčius ir rupijų gausite gerokai mažiau.

Kortele iš bankomato daugiausia galėsite nusiimti 3 mln. IDR, o kai kur tik 1.5 mln. Nusiimant pinigus, kaskart sumokate mokesčius. Tad keliautojams patariame vežtis grynais.

Įvežamą į šalį didesnę nei 6.700 Eur sumą reikia deklaruoti oro uose atskridus.

Primename ir patariame

Prieš išvykdami į kelionę, kreipkitės į kortelę išdavusį banką, nes dauguma bankų saugumo sumetimais kortelių operacijas, kai kuriose šalyse blokuoja (dėl šios priežasties, mūsų žiniomis, nemažai keliaujančių lietuvių Balyje su kortele negali nusiimti pinigų).

Nepalikite pinigų registruotame bagaže, taip pat nepalikite ir rankiniame, kai ruošiatės miegoti ilgo skrydžio metu. Ilgapirščiai sugeba prasisukti net lėktuvuose. Tad geriausia laikyti pinigus arčiau savęs.

SVARBU. Nusiimant pinigus iš bankomato, atkreipkite dėmesį ar nėra “svetimkunių” klaviatūros srityje bei ties anga, kur įkišama kortelė (ten nukopijuoja likusius kortelės duomenis).

Dengti ranka PIN kodą yra vienas variantas, tačiau jei bankomate buvo įtaisyti spalukai, įspėkite banką dėl įtartinų transakcijų. Būkite itin atsargūs keisdami pinigus mažose keityklėlėse. Dažniausiai jos siūlo žymiai geresnį keitimo kursą. Skaičiuokite, nes jums norės paduoti mažiau. DAUG mažiau. Pastebėję apgaulę reikalaukite likusios sumos arba tegul grąžina Jūsų valiutą.

Taip pat keitykloje paskutinį kartą perskaičiuokite pinigus Jūs, neduokite perskaičiuoti paskutinį kartą sumos keltyklos darbuotojui, nes gausite pusę sumos mažiau. Būkite griežti ir atidūs, kai reikia skaičiuoti dideles sumas.

Kaip dar jaustis saugiai? Patariame banke turėti dvi sąskaitas. Viena iš jų turėtų būti susieta su kortele. Geriausia Revolut kortelė. Tačiau laikyti joje tik tiek pinigų, kiek norite išsigryninti ar tą dieną išleisti atsiskaitant kortele.

Atostogų metu dažnai prarandame budrumą, ypač kai aplinkui taip gražu ir norisi tik nerūpestingų atostogų.

Linkime nieko nepamesti, neprarasti ir drąsos paprieštarauti ar 10-tą kartą perskaičiuoti.

Nuoširdžiai tikime, kad Jūsų atostogos Balyje bus nuostabios ir mūsų patarimai Jums padės susiruošti kelionei. Nebijokite patys leistis į atradimus ir kartais pasiklysti. Balis pilnas magijos! Jei vis tik besiruošiant kelionei kilo klausimų, parašykite mums žemiau pateiktoje formoje ir mes Jums atsakysime.

Mūsų TOP 5 viešbučiai Balyje:

  1. Adiwana Resort Jembawan Ubude;
  2. InterContinental Bali Resort Jimbarane;
  3. Puri Santrian Sanure;
  4. The Laguna, A Luxury Collection Resort & Spa Nusa Dua;
  5. Mayo Resort Lovinoje.

Susiję straipsniai:

  1. Ruošiatės kelionei į Balio salą? Nesikraukite lagamino neperskaitę šio straipsnio!
  2. Kiek kainuoja gyvenimas Balyje?
  3. 100 Balio tipsų besiruošiantiems į kelionę
  4. Dažniausiai užduodami klausimai
  5. Kada geriausia vykti į Balį?

Svajojate apie atostogas be rūpesčių? Leiskite mums tuo pasirūpinti. Atsižvelgę į Jūsų individualius poreikius, mes suplanuosime visą kelionę nuo A iki Z ir Jūsų svajones paversime realybe! Parašykite mums dėl Individualaus kelionės plano.

Iškilo daugiau klausimų? Parašykite mums ir mes Jums atsakysime.