Dažniausiai užduodami klausimai besiruošiant į Balį
Dažniausiai užduodami klausimai

Norime Jums padėkoti, nes visi Jūsų klausimai skatina mus augti ir tobulėti. Mūsų atsakymai į dažniausiai užduodamus keliautojų klausimus padės Jums sutaupyti laiko beieškant atsakymų internete ir forumuose. Ši skiltis nuolat papildoma.

Ką reikia žinoti apie pasus?

Mėnesį prieš kelionę pasitikrinkite savo pasą. Pasas turi galioti bent 6 mėn. nuo kelionės pabaigos. Atvykimo štampui įdėti reikia bent dviejų laisvų puslapių. Rekomenduojame el.pašto dėžutėse turėti savo asmens ir kitų kelionės dokumentų skenuotas kopijas – tai palengvins reikalų tvarkymą netekus originalų.

Ar galioja mūsų vairuotojo pažymėjimai Balyje?

Lietuviškas vairuotojo pažymėjimas negalioja. Tarptautines teises galite  pasigaminti per https://idl-iaa.com ir jau padarytas atsiųs jums jūsų nurodytų adresu. Galioja metus. Pažymėjimas kainuoja apie 60 USD. Nurodyta kaina – jau su DHL siuntimu. Siunčiama bus iš JAV (panašu, kad tarptautinių teisių Lietuvoje niekas patys negamina, visos lietuviškos agentūros vis tiek kreipiasi į užsienio gamintojus, turbūt daugiausia JAV). Norint pasigaminti tarptautines teises, turite turėti naujo pavyzdžio lietuviškas teises.

Per kur geriausia pirkti bilietus ir kokias avialinijas pasirinkti?

Skrydžių ieškotis rekomenduojame per www.skyscanner.com, www.momondo.com, TravelFree, Travelbook.lt, Fly4free, AirAsia flight deals (žiurėti mažiausiai -+3 dienų kainas). Jeigu norite lietuviškų puslapių, tuomet www.greitai.lt arba www.skrendu.lt.

Per kokią svetainę besirinktumėte, bus pigiau nei agentūros siūlo, bet per agentūras perkant yra kur kas naudingiau, nes skrydžio atšaukimo atveju viskuo rūpinsis agentūra, o Jums beliks tik laukti pranešimo apie pakeistus bilietus. Mes mėgstame jungiamuosius skrydžius su Finnair, Qatar ir Emirates avialinijomis. Jų skrydžiai patogiausi.

Ar yra Balyje viešasis transportas?

Viešojo transporto Balyje nėra. Jei mėgstate komfortą ir patogumą, galite važinėti taksi arba išsinuomotu automobiliu. Automobilio su vairuotoju, kuris nuveža nuo taško A iki taško B, nuomos kaina apie 40€ dienai. Visas Balio vietas nesunku pasiekti su motoroleriu. Nuomojantis ilgesniam laikui nuomos kaina – 35€ mėnesiui. Sumokėję už kurą 3€, aplėkdavome pusę salos!

Kur kreiptis pametus dokumentus?

Pametus pasus, prašome pagalbos kreiptis į Vengrijos konsulatą Balyje. Vengrijos ambasada ir jos konsulinės įstaigos turi teisę tvarkyti lietuvių kelionės dokumentus. Su savimi turėkite savo paso ir vietinėje policijoje surašyto pranešimo, kad jūs neteko savo paso, fotokopijas.

Kokius skiepus darytis vykstant į Balį?

Privalomų skiepų vykstant į Bali nėra, todėl skiepytis ar ne kiekvieno asmeninis pasirinkimas. Mes rekomenduojame pasiskiepyti nuo stabligės.

Kaip su internetu?

Visose kavinėse ir viešbučiuose yra wifi, tačiau kai kur gali būti blogas ryšys. Balyje nesunku įsigyti vietinę kortelę, kurioje yra ir tam tikras kiekis interneto duomenų. Jos pardavinėjamos ant kiekvieno kampo. Mūsų mėgiamiausia kompanija simPATI. Aerouoste jos brangios, bet mieste jas galite įsigyti nuo 1, 5€ iki 5€.

Ar reikia apsidrausti?

Niekada nežinai, kas gali nutikti. Paskutinė kelionė tęsėsi metus, tai draudimu (ne banko) pasinaudoti teko ne kartą. Kai kelionė trumpa, papildomai nesidraudžiame, nes draudimas yra kartu su kreditine kortele. Tačiau visuomet reikia žiūrėti sąlygas – ar galioja padidintos rizikos veiklai, kokia galiojimo trukmė ir kt. Swedbank draudimas galioja 1 mėnesį nuo išvykimo, SEB banko – 3 mėnesius.

Kur geriausia keistis pinigus? Kokia valiuta Balyje? Geriau atsivežti išsikeistus pinigus ar geriausia keistis vietoje?

Geriausia vežtis valiutą tą, kuria atsiskaitote savo šalyje. Atvykę, pasijusite milijonieriais už 1 Eur gavę 16.600 IDR (kursas nuolat keičiasi). Keiskite pinigus tik bankuose, arba didelėse, autorizuotose pinigų keityklose, nes mažose, atskaitys mokesčius ir rupijų gausite gerokai mažiau. Kortele iš bankomato daugiausia galėsite nusiimti 3 mln. IDR, o kai kur tik 1,5 mln. Nusiimant pinigus, kaskart sumokate mokesčius. Tad keliautojams patariame vežtis grynais. Įvežamą į šalį didesnę nei 6.700 Eur sumą, reikia deklaruoti oro uoste atskridus. Prieš išvykdami į kelionę, kreipkitės į kortelę išdavusį banką, nes dauguma bankų saugumo sumetimais kortelių operacijas, kai kuriose šalyse blokuoja (dėl šios priežasties, mūsų žiniomis nemažai keliaujančių lietuvių Balyje su kortele negali pinigų išsiimti).

Kurį mėnesį geriausia vykti į Balį?

Vasara čia trunka 365 dienas per metus, o vidutinė metinė temperatūra tiek oro, tiek vandens yra 28 laipsniai. Niekada nesibaigianti vasara turi du sezonus – sausą ir lietingą. Lietaus sezonas – lapkritį – kovą. Tropinių liūčių nebijantys keliautojai gali džiaugtis ištuštėjusiais paplūdimiais, geromis viešbučių ir skrydžių į Balio salą nuolaidomis ir pusę dienos šviečiančia saule. Išimtis yra gruodis ir pirma sausio pusė, kurie laikomi Balyje pačiu turistų antplūdžio piku. Liepa ir rugpjūtis vilioja labiausiai turistus iš viso pasaulio, tai “hight season”. Jei yra galimybė rinktis, geriausia į Balį vykti rugsėjo mėnesį, kai vidutinė temperatūra yra 25 laipsniai, visą dieną šviečia saulė ir mažai turistų.

Ko reikia norint Balyje pagyventi ilgiau?

Jums prireiks B211A vizos. Su šia viza, neišvykę iš šalies galite būti 6 mėnesius. Tačiau ir ją reikės prasitęsinėti jau nuo pirmojo mėnesio. Ją reikia pasidaryti dar prieš keliaujant.

Dėl B211A vizos kreipkitės į mus, padėsime.

Kiek laiko galima būti su turistine viza? Ar ji mokama?

Lietuva įtraukta į 90+ šalių sąrašą, kurių piliečiams išduodama Visitor Visa (Visa On Arrival) – VoA/e-VoA viza. Mes rekomenduojame ją susitvarkyti internetu, tuomet trumpiau užtruksite oro uoste prie migracijos patikros. Tačiau galite susitvarkyti ir atvykę. Jums reikės turėti apmokėtą vizos kvituką. Kaina vizos 35 USD (apie 40 EUR). Ši viza galioja 30 dienų nuo atvykimo į šalį, tačiau jei planuojate užsibūti ilgiau nei 30 dienų, vizą galima pratęsti dar 30 dienų. Viso Indonezijoje galėsite prabūti iki 60 dienų.

Oficialus puslapis, kur galite užpildyti prašymą ir apmokėti už turistinę vizą: https://molina.imigrasi.go.id/


Nuoširdžiai tikime, kad Jūsų atostogos Balyje bus nuostabios ir mūsų patarimai Jums padės susiruošti kelionei. Nebijokite patys leistis į atradimus ir kartais pasiklysti. Balis pilnas magijos! Jei vis tik besiruošiant kelionei kilo klausimų, parašykite mums žemiau pateiktoje formoje ir mes Jums atsakysime.

Mūsų TOP 5 viešbučiai Balyje:

  1. Adiwana Resort Jembawan Ubude;
  2. InterContinental Bali Resort Jimbarane;
  3. Puri Santrian Sanure;
  4. The Laguna, A Luxury Collection Resort & Spa Nusa Dua;
  5. Mayo Resort Lovinoje.

Susiję straipsniai:

  1. Ruošiatės kelionei į Balio salą? Nesikraukite lagamino neperskaitę šio straipsnio!
  2. Kiek kainuoja gyvenimas Balyje?
  3. 100 Balio tipsų besiruošiantiems į kelionę
  4. Kaip elgtis su pinigais Balyje?
  5. Kada geriausia vykti į Balį?

Svajojate apie atostogas be rūpesčių? Leiskite mums tuo pasirūpinti. Atsižvelgę į Jūsų individualius poreikius, mes suplanuosime visą kelionę nuo A iki Z ir Jūsų svajones paversime realybe! Parašykite mums dėl VIP Individualaus kelionės plano.

Iškilo daugiau klausimų? Parašykite mums ir mes Jums atsakysime.