Ruošiatės kelionei į Balio salą? Nesikraukite lagamino neperskaitę šio straipsnio!
Balio sala

Pasidalinkite prisiminimais apie pirmąją pažintį su Baliu?  Nuo ko prasidėjo pažintis? Kas buvo sunkiausia?

Balyje visa gamta yra betarpiškai įsiliejusi į žmogaus gyvenimą. Pavyzdžiui, kambaryje knibžda įvairiausi gyviai – skruzdėlės, driežiukai, kurie laksto ne tik po kambario grindis, bet ir lubas. Gali įšliaužti gyvatė ar skorpionas. Visi šie dalykai Balyje – nuo kasdienybės neatsiejama dalis, o mums tai tapo tikru išbandymu, kai pirmą rytą prabudę savo lovoje pamatėme bėgiojančias skruzdėles..

Koks jūsų gyvenimo ritmas Balyje?

Vienas iš didžiausių iššūkių buvo priprasti prie naujo dienos ritmo. Maždaug 18:00 valandą Balio saloje tarsi „nusileidžia uždanga” ir prasideda naktis. Čia nėra metų cikliškumo, kuomet ilgėja diena ir trumpėja naktis – viskas vienoda.

Gyvenimas Balyje nuo mums įprasto vakarietiško skiriasi tuo, jog čia niekas neskuba. Vietiniai gyventojai viską daro vadovaudamiesi tam tikrais principais – svarbius gyvenimo įvykius planuoja pagal mėnulio kalendorių, tad ir mes mokėmės sustoti, gyventi lėčiau, įsiklausydami į gamtos ritmą.

Balio Harmonija

Balio Žalioji mokykla. Kokia ji?

Po to, kai atvykome į Balį, jau kitą dieną susipažinome su “Žaliąją Mokyklą” (Greenschool) mokykla, kurią mūsų dukra Emilija lankė pusę metų. Nustebino gigantiškos bambukinės jos konstrukcijos, stūksančios džiunglių viduryje, bei ypatingi architektūriniai pastato sprendimai. Nuo to ir prasidėjo pažintis su šia sala.

Sekanti užduotis buvo susirasti gyvenamąją vietą, nes vykome į Balį neturėdami iš anksto numatytos vietos, kur apsistosime. Tebuvome rezervavę kambarį pirmosiomis viešnagės naktims. Pirmąją atvykimo dieną išsinuomavę motorolerį, visą savaitę skyrėme būsto paieškoms. Atradome ne tik savo svajonių namus, bet bevažinėdami miesteliais, kaimeliais iš arti pamatėme kasdieninį Balio gyvenimą. Didžiausią nuostabą pirmosiomis dienomis kėlė gatvėse vykstančios spalvingos ceremonijos. Kai išvydome tokius vaizdus, susidarė įspūdis, jog Balis – niekad nesibaigiančių švenčių sala.

Šiandien galima teigti, jog ne tik patys „užsikrėtėte” buvimu Balio saloje, bet ir kviečiate čia apsilankyti kitus. Ar lengva saloje įsitvirtinti tiems, kurie atvyksta iš kitos šalies ne tik poilsiauti, bet ir, pavyzdžiui, kurti savo verslą?

Daugybė vakariečių, pasirinkusių salą kaip savo nuolatinio gyvenimo vietą, turi verslą. Dažniausiai tai – interneto verslas. Vadinasi, įgyvendinti turimas idėjas – įmanoma. Taip pat daugelis vakariečių Balyje yra įkūrę kavines, restoranus, parduotuves. Žinoma, jie patys čia nedirba dėl pernelyg didelės biurokratijos. Dažniausiai jie tėra verslo savininkai bei darbui samdo vietinius darbuotojus.

Kalbant apie mūsų šeimos atvejį, mes tapome tarsi tiltas iš Lietuvos į Balį ir atvirkščiai. Savo balinėjimo Balyje patirtimi ir atradimais dalinamės socialinio tinklo „Facebook” tinklaraštyje – “Balinėtojai”. Mūsų atrinkti gidai pasitinka lietuvius Balyje ir pasakoja apie šią salą, jos tradicijas, ceremonijas, keliauja įdomiais maršrutais, atveda į savo šeimas, kad atvykusiesiems padovanotų kur kas gilesnį suvokimą apie Balį.

Sakykite, koks baliečių požiūris į europietį jų aplinkoje? 

Vieno atsakymo čia nėra, nes turistai pamato Balį skirtingai. Tokiais atvejais, kai žmonės atvyksta į šią salą nepasiruošę, juos oro uoste ima „atakuoti” taksistai, siūlantys įvairias paslaugas. Įtikindami, jog tai, ką jie siūlo, yra žymiai pigiau. Tuo patikėjus galima apsigauti, nes poilsiautojai yra tenykščių pragyvenimo šaltinis, todėl nenustebkite, jei vežiodami po įvairius objektus, vietas saloje, taksistai nuveš jus į kokią nors parduotuvę, esančią pakeliui. Iš ten neabejotinai neišeisite tuščiomis. Su panašiais atvejais kaip minėtasis susidūrę turistai dažnai sako, kad Balis niekuo nesiskiria nuo kitų Azijos šalių, kur į vakarietį žvelgiama kaip į „atvertą piniginę”. Tačiau taip nutinka tiems, kurie ieško pigiausio varianto iš daugybės galimų.

Balio Harmonija

Pateikite bent vieną pavyzdį.

Pavyzdžiui, turguje turistams siūloma įsigyti prekes brangiau nei už jas moka vietiniai gyventojai. Prekiautojai dažnai turistams juokais pasako: kai mokėsite Bahasa kalbą, tuomet gausite prekes už vietinę kainą. Tie keliautojai, kurie gyvena Balyje ilgesnį laiką, už paslaugas moka vietos kainomis. Suvokimas apie vidines tenykščio gyvenimo subtilybes atsiranda bėgant laikui.

Žvelgiant iš kitos nei vien prekybinių mainų perspektyvos, galima sakyti, kad Balio gyventojų požiūris į turistus yra pagarbus. Jie neturi išankstinių nuostatų apie kitataučius. Hinduistinės kultūros pagrindas – pagarba žmogui. Tačiau turistas taip pat turi gerbti baliečių tradicijas, nevertinti, nežvelgti į juos iš aukšto. Kitaip tariant, pagarbos vienas kitam santykis privalo būti abipusis.

Sakykite, ką turėtų žinoti turistas, vykstantis į šią salą pirmą kartą?

Susiruošę į Balį, pasiruoškite daug šypsotis. Šypsenos nedingsta iš baliečių veidų ir užkrečia atvykusiuosius.  Kai mes su šeima išsiruošėme į šią salą, iš anksto nieko nežinojome. Manome, jog geriausia čia atvykti neturint išankstinių nuostatų ar didelių lūkesčių. Taip nusiteikus atsiranda galimybė kasdien patirti pažinimo džiaugsmą.  Verta pasidomėti tik praktiniais dalykais. Tarkime, ar pasas galioja šešis mėnesius nuo išvykimo iš Balio salos. Taip pat derėtų patikrinti kortelės galiojimo laiką, pasirūpinti sveikatos draudimu. Patartina nusipirkti vietinio ryšio telefono kortelę, nes pokalbiai su lietuviška – išties brangūs. Visada šalia savęs turėti reikiamus vaistus bei saugoti asmeninius daiktus. Tai bene esminiai dalykai, kuriuos pamiršus kelionės įspūdžiai gali apkarsti.

Sumanius apsistoti Kutos regione, verta žinoti, jog ten pilna girtaujančių australų. Taip pat svarbu nepamiršti, kad laiko skirtumas tarp Lietuvos ir Balio – nemažas. Tad adaptavimuisi tikrai prireiks dviejų-trijų dienų. Jei atostogos trunka dešimt dienų, tikėtina, jog tris pirmąsias žmogus jausis taip tarsi būtų išeikvojęs visas jėgas, tad verta pirmomis dienomis skirti laiko poilsiui. Viešnagės pradžioje kai kurie net suserga peršalimo ligomis, nes dėl pokyčių susilpnėja imunitetas.

Žinoma, būtina pasidomėti vietomis, kurias saloje verta aplankyti. Pagrindinė daugelio žmonių klaida yra ta, kad šie pasisamdo „gidą”, kuris iš tiesų yra tiesiog vos kelis anglų kalbos žodžius pramokęs vairuotojas. Tokiais atvejais keliautojai tik privežami prie turistinio objekto ir išlipę iš transporto priemonės po jį žvalgosi patys. Klaidžiodami tarp kitų tūkstančių toje vietoje esančių turistų be jokios papildomos gido suteikiamos informacijos, iš Balio parsiveža tik tūkstantąją dalelę salos grožio. Manome, jog tikroji pažintis su Balio sala neturėtų būti tokia.

Naivu tikėtis, kad visas norimas vietas pavyks pamatyti vienos kelionės, trunkančios, tarkime, dešimt dienų, metu. Balyje atstumai matuojami ne kilometrais, o valandomis. Pavyzdžiui, tam, kad būtų įveiktas 30 kilometrų atstumas, kartais prireikia net dviejų valandų. Tad užsibrėžti begalę tikslų kažką pamatyti, yra rizikinga. Patariame mėgautis ramiu buvimu. Visuomeninio transporto Balyje nėra. Tad, jei žmogus keliauja vienas, bus kur kas brangiau nei prisijungus prie keliautojų grupės.

…skiepytis tikriausiai taip pat būtina? Kokius skiepus rekomenduotumėte?

Jei jūsų kelionės tikslas nėra keliauti po Indoneziją ir vykstate tik į Balį, skiepai nėra privalomi. Tačiau rekomenduojame pasiskiepyti nuo stabligės – jei žmogus paslysta, pargriūna ar kitaip susižeidžia, išlieka tikimybė, jog į organizmą pateks užkratas. Kai kurie keliautojai skiepijasi nuo pasiutligės, nes Balyje – daugybė valkataujančių šunų. Patariame prie jų nelįsti ir nevaikščioti naktimis kiemais, nes jie saugo savo teritoriją ir lojimu gali išgąsdinti. Tačiau tokių atvejų, kad šuo užpultų ar įkąstų, jei nešmirinėjate po teritoriją, šalia gyvenamojo namo, girdėti neteko.

Įvardinkite vieną ar keletą būtiniausių daiktų, kuriuos lagamine privalėtų turėti kiekvienas į Balį susiruošęs keliautojas?

Pats svarbiausias dalykas – pasas, nors sąrašas, kurį duodame trumpoms atostogoms atvykstantiems keliautojams, pakankamai ilgas. Viską surašę pamatėme, kiek vis dėlto daug žmogui reikia (aut. past. juokiasi). Jei į Balį keliaujate tik trumpoms atostogoms, nepatariame vaikščioti po parduotuves ir pirktis daiktus. Turistams, kurie išsiruošia neilgai viešnagei saloje, rekomenduojame pasiimti didesnį lagaminą. O, kai vykstama ilgesniam laikui, galima važiuoti ir su maža kuprine. Paradoksas, tačiau taip yra todėl, kad išvykstant trumpam, geriausia skirti laiką salos pažininui, o ne rūpinimuisi, ko iš daiktų pritrūko. Dažnai tenka girdėti žmones sakant: nuvažiuosiu ir viską nusipirksiu. Tuomet paklausiame, ar jie tikrai norėtų lakstyti po dideles parduotuves, kurios dažniausiai įsikūrusios didmiesčiuose arba pakankamai toli nuo miesto. O vaikščioti po mažas parduotuvėles per tropinį karštį užuot leidus laiką pažintinėje programoje, mūsų nuomone, – neprasminga.

Kokio klimato tikėtis vykstant šia kryptimi? Kada vykti geriausia? Šiltų rūbų taip pat pasiimti ar užteks marškinėlių ir šortų? 

Būtina įsidėti patogią avalynę, nes pažintinės kelionės metu pėsčiomis tenka nueiti nemažus atstumus. Lietinguoju sezonu rekomenduojame „Crocs” tipo batelius. Jei po Balį važinėsite motoroleriu, protingas pasirinkimas bus džinsai, auliniai batai, striukė, apsauganti nuo vėjo ar nuo kritimo metu galimų nubrozdinimų. Taip apsirengę didesnius atstumus nuvažiuoja daugelis vietinių gyventojų. Sumanius keliauti į kalnus ir lipant pasitikti saulės į Baturo ugnikalnį, žinokite, kad jo viršuje – vėsu. Tad rekomenduojame įsidėti lengvą, neužimančią daug vietos striukę arba bliuzoną. Tačiau pastarųjų rūbų prireikia tik kopiant į kalnus ar važinejant motoroleriu.

Nuo lapkričio iki kovo Balyje vyrauja lietingasis sezonas. Tad, jei įsiruošėte į kelionę būtent tokiu metu, lagamine patariame turėti lietsargį bei ploną maišelio tipo lietpaltį. Itin gražus laikas apsilankyti saloje yra balandžio, gegužės mėnesiai, kuomet viskas žaliuoja. Rugsėjis bei spalis puikus laikas tokiai kelionei – mažiau turistų. O liepa, rugpjūtis yra didžiausio keliautojų antplūdžio sulaukiantys mėnesiai, nes lietaus tikimybė išlieka menka ir drėgnas karštis nebūna toks alinantis kaip žiemą. Iš tiesų, Balis – vieta, į kurią tinka kaliauti ištisus metus – svarbu, gera kompanija, puiki nuotaika ir turiningai suplanuotas laikas.

Kokią sumą pinigų su savimi reikėtų turėti poilsiautojui, sumaniusiam čia paviešėti, tarkime, dvi savaites? 

Turistų poreikiai gana skirtingi – kiekvienas išleidžia tiek kiek nori ir gali. Nėra sumos, kurią turintis keliautojas negalėtų važiuoti į Balį, nes saloje dvi savaites galima išgyventi ir su šimtu eurų, jei pasiimsite palapinę, valgysite tokį pat maistą kaip tenykščiai ar turite pažįstamų, kurie įsileistų jus į savo namus. Tačiau, jei žmogus atostogų Balyje metu nori komforto – gyventi 4-5* viešbučiuose, pietauti vakarietiškuose restoranuose, tokiu atveju gali prireikti kur kas didesnio kelionės biudžeto.

Kaip žinoti, kur verta išlaidauti, o kur geriau pataupyti?

Manome, jog vykstant į svečią šalį verta investuoti į gerą kelionės gidą, turiningą pažintinę programą. Juk dešimtis tūkstančių kilometrų skrendame pirmiausiai tam, kad pažintume šalį. Patariame investuoti į salos pažinimą ir gal mažiau išleisti prabangiems vakarietisko stiliaus viešbučiams, nes Balyje yra puikių, nedidelių “BoutiQ” stiliaus viešbutukų, kuriuose apsistoti nebrangu. Pavyzdžiui, bungalo tipo namukai – šios salos „vizitinė kortelė”. Nors jie neatitinka vakarietiškų standartų, dažnas – be kondicionieriaus, bet žavi savo autentika. Patariame neišlaidauti vakarietiškų valgių restoranuose. Paragaukite balietiškos virtuvės patiekalų.

Nuomotis nuosavą būstą ar apsigyventi viešbutyje – kurį variantą patartumėte pasirinkti turistui? 

Kiekviename Balio regione vyrauja skirtingos kainos. Ar nuomotis viešbutį, ar vilą priklauso nuo atvykstančių  keliautojų skaičiaus. Jei į salą atskridote su didesne žmonių kompanija, naudingiau nuomotis vilą. Jei ne – geriau apsigyventi viešbutyje. Taip įmanoma sutaupyti.

Transportas šioje saloje. Kas populiariausia ir kiek tai kainuoja? O gal salą galima tyrinėti ir vaikštant pėsčiomis?

Populiariausias transportas vietiniams čia – motoroleris, o turistai dažnai nuomojasi automobilį su vairuotoju. Retas keliautojas išdrįsta vairuoti pats. Pagrindinis iššūkis – važiavimas kairiąja kelio puse ir didelės eismo spūstys. Tačiau pastaruoju metu motorolerį išbando vis didesnė dalis turistų. Žinoma, galima važiuoti ir dviračiais, tačiau nesaugu, nes šaligatviai Balyje siauri ir nepatogūs.

Išsinuomoti motorolerį, pavyzdžiui, dviems savaitėms kainuoja apie 70 eurų. Kuo ilgesnis nuomos laikotarpis, tuo žemesnė kaina. Pažinti salą važiuojant motoroleriu yra išties pigu, tačiau tai vilioja ne visus turistus. Jei žmogus neįpratęs juo važiuoti, pirmosiomis dienomis galimos traumos.

Verta žinoti, kad pasirinkus motorolerį ar automobilį kaip transporto priemonę salos tyrinėjimui, būtina turėti tarptautines vairuotojo teises. Lietuviškos čia netinka, nes įvykus eismo įvykiui negalioja draudimas ir policijai teks nuolat mokėti baudas. Jei keliautojas neturi tarptautinių vairuotojo teisių, ne bėda – saloje mėnesiui gali būti išduotos laikinosios vairuotojo teisės.

Automobilio su vairuotoju nuoma kainuoja apie 50-60 eurų per dieną. Tačiau vairuotojas nėra gidas. Jis nuveža turistus į reikiamą vietą ir laukia jų sugrįžtant stovėjimo aišktelėje. Todėl dažnas turistas apsigauna pamanęs, kad gaus gido paslaugas itin pigiai.

Pasidalinkite patirtimi, kokia valiuta mokėti už paslaugas Balio saloje?

Atvykus į salą jau aerouoste turimus pinigus galima išsikeisti į vietinę baliečių valiutą – Indonezijos rupijas. Šiuo metu (2017.12.11) Eur ir IDR santykis yra 1: 16.000. Nerekomenduojame keistis valiutos oro uoste dėl nepalankaus keitimo kurso. Geriau tai padaryti autorizuotose pinigų keityklose arba bankuose. Patariame vengti nedidelių keityklėlių – jose nuskaičiuojami komisiniai mokesčiai. Net, jei pamatysite užrašą „No commission”, nepasitikėkite. Dažnai tai – apgaulė.

Maisto produktai, kuriuos galima rasti Balyje. Kokios jų kainos? Kas paklausiausia, kur ir ką pirkti, ko nepirkti..? Kiek apytiksliai kainuoja pietūs gaminant namuose?

Priešingai negu Lietuvoje, gamintis namuose Balyje nėra pigiausias variantas. Maisto prekės didelėse parduotuvėse kainuoja brangiai, nes yra orientuotos į turistų iš vakarų šalių poreikius. Vietiniai gyventojai jose beveik neapsiperka. Rekomenduojame pietauti „varungelyje”, kur galėsite paragauti tradicinių šios salos valgių. Patiekalas čia kainuoja apie 2-3 eurus. Kitas variantas – išsinuomoti vilą, kurioje maistą ruošia aptarnaujantis personalas. Tačiau, vertėtų pasiteirauti, ar maistas, iš kurio bus gaminama, nupirktas turguje palankiomis kainomis.

Taip pat, jei turistas pietauja vakarietiško tipo restorane, reikėtų atkreipti dėmesį, ar valgiaraštyje norodyta kaina neturėtų pridėtinio mokesčio, kuris sudaro kartais net iki 21 procento gautos sąskaitos sumos. Apie tai būna parašyta apačioje nedidelėmis raidėmis. Patariame pasiteirauti, ar prie nurodytos kainos bus įskaičiuojami mokesčiai ir koks jų dydis.

Restoranai ir kitos maitinimo įstaigos saloje. Kur patariate apsilankyti ir ką paragauti?

Vertiname Balį, nes čia gausu unikalių kavinių, kur valgiaraščiuose vyrauja sveiko maisto patiekalų racionas. Sala yra tikras rojus vegetarams ir žaliavalgiams. Mūsų mėgstamiausi yra trintų vaisių kokteiliai. Taip pat verta paragauti kokoso vandens bei tradicinių patiekalų „Nasi Goreng” ir „Mia Goreng”, gaminamų iš ryžių, makaronų bei daržovių. Tiems, kurie laiką leis prie jūros esančiuose kurortiniuose miesteliuose, patariame užsukti į tenykščius restoranėlius ant jūros kranto, kuriuose siūloma paskanauti įvairiausių jūros gėrybių. Prieš vykstant  į šią salą rekomenduojame pasidomėti, kokios kavinės ar restoranai yra netoli vietos, kurioje apsistojama. Internete peržiūrėkite “Trip adviser” vertinimus, juose – daug tiesos.

Tradicijos Balio saloje. Kokios jos? Ką turėtų žinoti turistas, kad nesijaustų nesmagiai?

Tradicijos šioje saloje yra kitokios nei vakarų šalyse. Balis gali pasigirti švenčių ir ceremonijų gausa. Jų per metus čia galima suskaičiuoti kone du šimtus. Baliečių gyvenimas yra itin cikliškas, susietas su įvairiomis tradicijomis. Vakarietis, kuris vieši saloje, tegali būti šių tradicijų liudininku, nes niekas nereikalauja jomis vadovautis – išskyrus vieną dieną per metus, kai nėra skirtumo, ar esi vietinis gyventojas, ar vakarietis, lėktuvas, restoranas ar kavinė…reikia būti visiškoje tyloje. Tai – vadinamoji Nyepi diena, pirmoji Naujųjų metų diena, kuri 2018-ais metais, bus minima kovo 17-ąją. Šią dieną visą parą neveikia net oro uostas. Jis vienintelis toks pasaulyje. Taip pat uždaromos kavinės, įstaigos, žmonės negali išeiti į gatvę ar įsijungti šviesos, užsidegti ugnies, gamintis maisto – draudimų begalė. Tačiau, jei vakarietis nesilaiko balietiškų tradicijų, aklinai užtraukęs užuolaidas jis gali įsijungti lemputę, kurios šviesa nesimatytų per užuolaidas. Jei turistai apsistoja nuošaliame viešbutyje, personalas šią dieną leidžia jiems vaikštinėti po viešbučio teritoriją. Tačiau reikia žinoti, jog tai – susikaupimo, praėjusių metų apmąstymo, meditacijos diena.

Ar saloje yra dalykų, kuriems sakytumėte STOP? Jei taip, ko nepatartumėte pamatyti, išbandyti turistui?

Stop sakytume bandymui patekti į šventyklas be leidimo ir tradicinio apdaro Sorongo. Nepatartume ramybės ieškantiems keliautojams apsistoti Kutos, Seminyak, Legian regionuose, o mėgstantiems aktyvų vakarinį gyvenimą nerekomenduojame vykti į Rytų ar Šiaurės Balį. Jodinėjimas drambliais, gaidžių peštynių atrakcija prasilenkia su mūsų turimomis vertybėmis, todėl tokio tipo pramogų nerekomenduojame ir nereklamuojame.

Pasidalinkite patarimais, ką tiesiog BŪTINA pamatyti nuvykus į šią salą? 

Ši sala atvykstančius žavi savo gamta ir kultūra. Verta užkopti į veikiantį Baturo ugnikalnį, pamatyti, kaip jo garuose verdami kiaušiniai ir stebėti galbūt nuostabiausią saulėtekį gyvenime. Tiems, kurie turi dar daugiau ryžto, rekomenduojame užkopti į Agungo ugnikalnį, kopimas į jį trunka net septynias valandas. Sakoma, kad tai – šventas kalnas – mistinė vieta, kur užkopus įgyjamas vidinis savo esaties suvokimas.

Kitas nuostabus gamtos grožis Bali saloje – ryžių terasos, kurios įtrauktos į Unesco paveldo sąrašą. Taip pat kriokliai. Jų Balyje nesuskaičiuojama galybė. Aktyvaus poilsio mėgėjams rekomenduojame su pripučiamomis valtimis leistis kalnų upe. Taip pat verta pasigrožėti povandeniniu pasauliu nardant – paliesti jūrinį vėžlį. Tai padaryti įmanoma Gili salose. Pamatyti nuskendusį laivą Amede. O ką jau kalbėti apie banglenčių sporto entuziastus – jie visi tikrai žino Balio salą, kuri lepina juos puikiomis bangomis. Gražių paplūdimių mylėtojams rekomenduojame apsilankyti vietinių vadinamuose “Secret beach”. Juos žino ne visi, tačiau šiose slaptose vietelėse galima pamatyti baltą smėlį ir žydrą jūrą.

Patariame leistis į kulinarinę patirtį bei pažinti baliečių virtuvės paslaptis. Taip pat verta pamatyti Tanah Lot šventyklą. Tačiau tai padaryti geriausia ne saulėlydžio metu, kuomet šioje vietoje galima sutikti tūkstančius turistų, o anksti ryte. O, štai, nuostabaus grožio Pura Besakih šventyklos keliautojams šiuo metu lankyti nerekomenduojame, nes dėl Agungo aktyvumo ji šiuo metu yra evakuacinėje zonoje.

Įvardinkite bent keletą priežasčių, dėl kurių į Balį verta atvykti bent kartą gyvenime?

Verta patirti Balio magiją, tai – unikalus jausmas. Tie, kurie pažino salą, mums pritartų. Ceremonijos, hinduistinė kultūra, tikėjimas daro šią salą šventa. Baliečių gebėjimas išlaikyti senas tradicijas ir tuo pačiu jų pastangos harmoningai įsilieti į modernų gyvenimą kelia nuostabą. Kai čia atvykstame, patiriame begalinį energijos antplūdį, kuris palaipsniui perauga į kūrybiškumą, į savęs atskleidimą, į nuolatinės laimės būseną.

Savo visais atradimais ir pajautimais dalinamės mūsų paruoštoje Balio Harmonijos programoje. Kviečiame visus keliautojus aplankyti Balį, pažinti jį vietinių gyventojų akimis, patirti tą stebuklingą Balio laimės būseną, pajusti išmintį sklandančią ore, pasisemti pozityvumo ir gerumo. O tada sugrįžus namo, dar ilgai gyventi ant laimės bangos….

Nuoširdžiai tikime, kad Jūsų atostogos Balyje bus nuostabios ir mūsų patarimai Jums padės susiruošti kelionei. Nebijokite patys leistis į atradimus ir kartais pasiklysti. Balis pilnas magijos! Jei vis tik besiruošiant kelionei kilo klausimų, parašykite mums žemiau pateiktoje formoje ir mes Jums atsakysime.

Mūsų TOP 5 viešbučiai Balyje:

  1. Adiwana Resort Jembawan Ubude;
  2. InterContinental Bali Resort Jimbarane;
  3. Puri Santrian Sanure;
  4. The Laguna, A Luxury Collection Resort & Spa Nusa Dua;
  5. Mayo Resort Lovinoje.

Susijusios programos ir straipsniai:

  1. Balio harmonijos pažintinė programa
  2. Balinėtojų draugų aktyvi programa
  3. Tikro Balio pažinimas. Programa grupėms.
  4. Balis su vaikais. Programa šeimoms.
  5. 100 Balio tipsų besiruošiantiems į kelionę
  6. Kada geriausia vykti į Balį?

Svajojate apie atostogas be rūpesčių? Leiskite mums tuo pasirūpinti. Atsižvelgę į Jūsų individualius poreikius, mes suplanuosime visą kelionę nuo A iki Z ir Jūsų svajones paversime realybe! Parašykite mums dėl VIP Individualaus kelionės plano.

Iškilo daugiau klausimų? Parašykite mums ir mes Jums atsakysime.