Kur apsistoti Balyje arba „kur beapsistosi, visur bus gražu“

Mūsų labai dažnai klausia: „Kur apsistoti Balyje?“ Vieno atsakymo nėra, kaip ir tos vienintelės vietos. Balis gražus ir užburiantis, tuo pačiu skirtingas kiekvienam.

Balis – rojus žemėje su savo nuostabiaisiais ryžių laukais ir terasomis, ugnikalniais, liepsnojančiais saulėlydžiais ir pasakiškais saulėtekiais, balto ir juodo smėlio paplūdimiais, nuostabiomis šventyklomis bei unikalia kultūra, žmonių nuoširdžiomis šypsenomis… Vieni saloje mėgaujasi banglenčių sportu, apsipirkimais ir klubais Kutoje, pasakišku giluminiu nardymu Amede, o kiti mėgaujasi dvasiniu ir kultūriniu gyvenimu Ubude. Daugelis atvyksta pasimėgauti vienais geriausių Balio viešbučių ir kurortų, nuostabiais balto smėlio paplūdimiais Nusa Dua, Legian, Seminyak bei laukiniais paplūdimiais Uluwatu, Jimbaran, o kiti – apsistoti gerame ir pigiame Balio viešbutyje ar svečių namuose, kad galėtų daugiau laiko ir pinigų skirti Balio salos pažinimui. O norintys pabėgti nuo turistų srautų ir dievinantys gamtą renkasi Tabanan, Sidemen, Lovina miestelius.

Tad nusprendėme pasidalinti savo patirtimi ir papasakoti apie Balio miestelius, kad Jūs patys pajaustumėte, kur norėtumėte apsistoti Balyje atvykstant trumpoms atostogoms ar atvykus čia ilgesniam laikui.

Kuta

Balio Harmonija

Amnaya Resort Kuta

Keliaujant į šiaurės pusę nuo Ngurah Rai tarptautinio oro uosto (DPS) tai bus pirma gyvenvietė, kurią pravažiuosite. Ši Balio teritorija, buvo pamėgta turistų ankstyvais 70-aisiais dėl netoliese esančio oro uosto, puikaus paplūdimio bei pakankamai gerai lūžtančių bangų, tinkančių plaukiojimui banglentėmis.

Kuta yra tikras rojus turistams, mėgstantiems naktinį gyvenimą – jūsų laukia barai, neformalūs restoranai, masažų ir tatuiruočių salonai bei gausybė parduotuvėlių.

Pakankamai vientisa pasiūla šiame regione tiesiogiai atspindi klientų poreikius – linksmybės iki ryto ir daug “shopingo”.

Dėl šios priežasties vietovė sulaukia gan mažai ilgiau apsistojančių lankytojų ar aukštos kvalifikacijos ekspatų.

Legian/Seminyak

The Oberoi Beach Resort, Bali

W Bali – Seminyak

Keliaudami į šiaurės pusę Legian gatve, jūs nusigausite į Legian/Seminyak. Metams bėgant turistų minios šiek tiek „pasislinko“ į šiaurinę pusę palei paplūdimius iki Legian/Seminyak miestelių. Nors turizmo vystymasis per pastaruosius 10 metų labai paspartėjo, čia pajausite šiek tiek lėtesnį gyvenimo tempą nei Kutoje.

Sausakimšas paplūdimys, daug gerų restoranų, „Bintang“ prekybos centras, dideli viešbučiai bei vilos, „įrėmintos“ aukštų sienų šį regioną žymi kaip vietą, kur žmonės atvyksta ne tik papoilsiauti, bet ir apsistoti Balyje ilgesniam laikui.

Nuo čia į šiaurinę pusę dar daug kilometrų driekiasi gatvelėse ir mažuose skersgatviuose išsibarsčiusios prabangios Balio vilos, tiesiog maldaujančios, kad juose apsistotumėte.

Aplinka, supanti paplūdimių, orientuota į aukštesnę klasę – čia stovi prabangūs viešbučiai ir daug prabangių vilų. Pasukę link Jalan Batu Belig, atrasite nebrangių apsistojimo vietų ir daugybę jaukių kavinių ir restoranų. Galėsite mėgautis maistu, nesibaimindami aukštų kainų ir kad maisto kokybė jus apvils.

Žinoma, čia taip pat lankosi turistai, tačiau jie nesudaro pagrindinio žmonių srauto, priešingai nei Kutoje. Panašu, kad restoranėlių ir parduotuvėlių savininkai čia stengiasi patenkinti įvairesnius klientų poreikius nei pietinėje dalyje – labiau pasitelkia kūrybiškumą ir kokybę.

Canggu

Villa Del Mar Canggu

Theanna Eco Villa and Spa

Keliaudami dar labiau į šiaurę palei pakrantę galiausiai atvyksite iki atsiveriančių apvalučių Canggu („Čang-gu“) kalvų, kur ryžių laukus greitai keičia naujai „dygstančios“ vilos.

Ši vietovė puikiai tiktų apsigyvenimui, jeigu jums patinka mintis apie jus supančius žaliuojančius ryžių laukus, norite būti sąlyginai arti jūros bei neturite poreikio turėti daug šalia gyvenančių kaimynų.

Canggu seniau buvo „truputį per toli“ nuo visko, kad pritrauktų norinčius užsibūti ilgiau, nebent juos domino nuošalios vietos ir geros „surfinimo“ bangos. Dabar tai viena labiausiai pamėgtų ekspatų vietų – nuo šeimų, ieškančių didelių vilų iki „IT klajoklių“ (angl. digital nomads). Canggu teritorijoje šiandien rasite visko, ko gali prireikti ilgesniam gyvenimui Balyje.

Jei planuojate ieškoti vietos, kur apsistoti Balyje ilgiau, visai nepamaišytų lėta vienos dienos kelionė nuo Legian iki Canggu. Gatvėse pilna skelbimų “Villa for rent” ar agentūrų siūlančių ilgalaikes vilų nuomas.  Tikrai yra iš ko pasirinkti.

Mūsų nuostabusis Ubudas

Adiwana Resort Jembawan

The Artini Dijiwa Ubud

Jeigu buvimas prie jūros jums nėra prioritetas, tvirtai rekomenduojame turėti mintyse Ubud. Šis miestelis yra tik maždaug dvi valandos kelio nuo oro uosto, įsikūrusio tarp ryžių laukų ir terasų, apsupty tropikų miškų.

Jeigu atvykote tikėdamiesi praleisti ilgesnį laiką Balyje ir jums patinka lėtesnis tempas (ir greičiausiai žemesnės kainos), visai panašu, kad Ubud – kaip tik jums.

Nors miesto centre šurmuliuoja turistai ir verda kasdieninis miestelio gyvenimas, kiek paėjus gilyn skersgatviais nuo pagrindinių gatvių ar apsistojus kiek toliau nuo centro rasite ramybę bei tylų poilsį nuostabioje Balio gamtoje. Jeigu svajojate laiką Balyje leisti besigrožint žaliais ryžių laukais bei tolumoje plytinčiais kalnais, ko gero nerasite tinkamesnio bei „žalesnio“ pasirinkimo nei menininkų ir jogų mekoje – Ubud.

Sanur

Puri Santrian

Akaya Bali

Pietinės dalies rytinėje pusėje rasite dar vieną turizmo regioną ir didelį ekspatų skaičių. Kai kurie užsieniečiai renkasi Sanur dėl lėtesnio čionykščio gyvenimo tempo ir  geresnių paplūdimių salos vakarinėje dalyje.

Jei Seminyak jums truputį per daug veiksmo, tačiau jus vis tiek domina kokybiški restoranai bei atostogos prie jūros, tik be tokių plačių atvirų erdvių kaip Canggu – keliaukite tiesiai į Sanurą!

Keliaudami į šiaurę ir rytus palei pakrantę nuo Sanuro pajausite kaip viskas aplink ima rimti, triukšmo mažėja, o turistų pamažu nelieka. Jums vis dar teks pravažiuoti pro viešbučius ir svečių namus, bet jausmas bus visai kitoks. Pajusite, kaip  palaipsniui tolstate nuo turistinių regionų.

Keliaudami link Padangbai laivų uosto (arba toliau jo), netrukus atsidursite visiškai ramioje vietelėje netoli jūros. Jei jums patinka ir reikalinga visiška ramybė – ši kryptis kaip tik jums.

Jimbaran ir Uluwatu

InterContinental Bali Resort

Mule Malu Tropical Stay

Dėl sparčiai augančio Bukit pusiasalio populiarumo, Jimbaran ir Uluwatu tapo daugiau nei puikia vieta pasmaguriauti jūrų gėrybėmis tiesiog paplūdimyje.

Nors prieš kokius 10 metų būtų buvę truputį nepatogu atostogauti šiuose miesteliuose (jie daugiau nei 30 minučių nutolęs nuo regionų, išsidėsčiusių į šiaurę nuo oro uosto), dabar čia turistai gali keliauti be jokių problemų.

Bukit pusiasalis pasižymi grožiu, kurio nerasite niekur kitur Balio saloje: namai, pastatyti ant įspūdingų uolų, su atsiveriančiu vaizdu į vandenyną, mėgaujasi lengvai pasiekiamais slaptais paplūdimiais (visur yra laipteliai ar sutvarkyti nusileidimai).

Žmonės su džiaugsmu moka didelius pinigus, kad pamatytų šiuos vaizdus. Ne veltui nuo 7-ojo dešimtmečio Balis apžavėjo australus. Daugelis čia liko, sukūrė šeimas ir įsiliejo į vietinių žmonių gyvenimą.

Nusa Dua

The Laguna, A Luxury Collection Resort & Spa

MERUSAKA Nusa Dua

Prabangus kurortinis miestelis, kuriame yra didžiausia prabangių ir aukščiausio lygio Spa viešbučių koncentracija, apsupti baltais paplūdimiais, ramia jūra bei pasižymintis visiška ramybe bei privatumu. Miestelis įsikūręs lygumoje, priešingai nei Uluwatu ar Jimbaran. Lengvai ir greitai pasiekiamas paplūdimys.

Lovina

The Kayu Manis Villa & Spa

Lilin Lovina Beach Hotel

Nuvykti iki šiaurinės Balio salos pakrantės labai rekomenduojame. Čia oras vėsesnis, jūra ramesnė, juodas smėlis, mažiau turistų, daugiau ramybės. O aplinkui kalnai, ežerai, nuostabiausi kriokliai, šventyklos ir žinoma Lovinos delfinai ir Manjangan salos povandeninis pasaulis. Žinome ne vieną istoriją, kai žmonės apžavėti vaizdais pakeliui, apsisprendžia statyti savo namus čia.

Amed

Mathis Lodge Amed

Melasti Villa

Kurortinis miestelis esantis Balio rytuose. Čia paplūdimiai smulkių pilkų akmenėlių, jūra žydra ir švari, labai tinkama giluminiam ir paviršiniam nardymui – pamatysite koralų rifus ir daugybę spalvotų žuvelių. Nuostabūs supančių kalnų vaizdai. Šis miestelis labai ramus ir tinkamas kokybiškam poilsiui prie jūros.

Candidasa

Candi Beach Resort and SPA

Hotel Genggong

Jei norisi pailsėti visiškoje ramybėje ir balto smėlio paplūdimio šis miestelis kaip tik Jums. Mažai pramogų, tik keletas kavinukių ir restoranėlių. Vieta taip pat labai puikiai tinka ir mėgstantiems paviršinį nardymą. Miestelis įsikūręs netoli Padang Bay uosto, iš kurio per porą valandų greitaieigiu kateriu pasieksite Gili salas ar Lomboką.

Sidemen

Sawah Indah Villa

Cepik Villa Sidemen

Esate gamtos mylėtojai ir jūra Jums nėra prioritetas? Sidemen miestelis kaip tik Jums. Įsikūręs rytų Balyje, apsuptas ryžių laukų ir Agung ugnikalnio kalnų. Vaizdas atvykus čia atims žadą ir norėsis čia likti kiek ilgiau. Šią vietą rekomenduojame rinktis norintiems pabėgti nuo turistų srautų ir ieškantiems visiškos ramybės. Miestelyje yra keletas parduotuvių ir teka upė Telaga Waja. Ubudo miestelį pasieksite vos per valandą.

Tabanan

Sahaja Sawah Resort

Alami Boutique Villas & Resort

Norintiems nesutikti nei vieno turisto ir įsikurti be galo malonioje aplinkoje su ryžių terasomis, laukais ir kokoso palmėmis, prisiliesti prie vietinių žmonių gyvenimo. Vieta itin tinka ilgiau į Balį atvykstantiems. Miestas yra prie laukinių juodo smėlio paplūdimių.

Balis pakeri, Balis užburia… Atvykite tuo įsitikinti…

Nuoširdžiai tikime, kad Jūsų atostogos Balyje bus nuostabios ir mūsų patarimai Jums padės susiruošti kelionei. Nebijokite patys leistis į atradimus ir kartais pasiklysti. Balis pilnas magijos! Jei vis tik besiruošiant kelionei kilo klausimų, parašykite mums žemiau pateiktoje formoje ir mes Jums atsakysime.

Susiję straipsniai:

  1. Ruošiatės kelionei į Balio salą? Nesikraukite lagamino neperskaitę šio straipsnio!
  2. Kiek kainuoja gyvenimas Balyje?
  3. 100 Balio tipsų besiruošiantiems į kelionę
  4. Kaip elgtis su pinigais Balyje?
  5. Kada geriausia vykti į Balį?

Svajojate apie atostogas be rūpesčių? Leiskite mums tuo pasirūpinti. Atsižvelgę į Jūsų individualius poreikius, mes suplanuosime visą kelionę nuo A iki Z ir Jūsų svajones paversime realybe! Parašykite mums dėl Individualaus kelionės plano.

Iškilo daugiau klausimų? Parašykite mums ir mes Jums atsakysime.