10 vietų Ubud, kurias apeisite pėsčiomis
Ubud

Pirmą kartą aplankant Dievų salą gali būti sunku išssirinkti, kur apsistoti. Kuta, Legianas, Seminyakas, Sanuras, Canggu ir dar daug kitų vietų, o nuo viešbučių pasirinkimų gausos galva sukasi… Tačiau yra viena vieta, be kurios Balis neįsivaizduojamas..

Milijonai žmonių yra matę, kaip Julia Roberts filme “Eat Pray Love” važiavo dviračiu per žalias ryžių terasas. Tai džiunglių ir ryžių laukų apsuptas Ubud. Ir tai tikrai ne vienintelis žavintis dalykas, ką galima pamatyti Ubud. Štai keletas mūsų mylimų vietelių:

 1. Pasivaikščiojimas Beždžionių miške (Monkey Forest)

Spėju tai viena labiausiai lankomų vietų Ubud. Čia bevaikštant neretai išgirsite ir lietuviškų balsų. Turistus į šventą beždžionių mišką vilioja šimtai čia gyvenančių beždžionių. Kad artėjate prie jo pajusite iš tolo. Visas keliukas link miško nutūptas įžūlių, visur besikarstančių beždžionėlių. Išsiruošus į beždžionių mišką ryte, jus pasitiks dar nepervargusios nuo dėmesio ir pusryčiasm pasiruošusios švento miško šeimininkės. Pasiimkite bananų ir būkite pasiruošę smagiems netikėtumams! ☺

2. Vakarienė “Umah Pizza” restoranėlyje

Mūsų mylima vietelė Bisma gatvėje, kur net kartais būna eilės! Kas Balyje ypač retai pasitaiko. Picų kvapas iš toli atvilioja dažną keliautoją, kuris čia grįžta dar ir dar. Ir ne be reikalo. Juk čia vienos draugiškiausių kainų Ubud!

3. Apsipirkimas Ubudo turguje

Prieš atvykstant čia pasiruoškite gerą nuotaiką ir daug kantrybės – tai sėkmingų derybų pagrindas. Jei nespėjote dar nupirkti draugams lauktuvių, tai ideali vieta. Čia rasite visko ir dar daugiau nei visko. Nuo spalvų ir pasirinkimų akys net raibsta. Turgus atsidaro 09.00 ryto ir dirba iki saulei nusileidžiant. Geriausias laikas apsilankyti čia, kol neprasidėjo dienos karštis ir į dienos pabaigą, nes pirmo ir paskutinio kliento laukia ypač gera kaina.

4. Pasidaryk nuotrauką Tegalalang ryžių terasoje

Tai vaizdas, kuris dažnai atsispindi Bali atvirukuose ar reklaminiuose plakatuose. Apie 15 min. nuo Ubud centro nutolęs Tegallalang kaimelis turistus vilioja žymiosiomis ryžių terasomis.

Iš vietinio warungėlio užsisakę puodelį kavos ar šviežių vaisių kokteilį galėsite ramiai mėgautis panoraminiu terasų vaizdu.

5. Kecak – Balio kultūros žiupsnelis

Ubud laikomas Balio kultūros sostinė. Čia pilna meno dirbinių, medžio drožinių, paveikslų, antikinių daiktų parduotuvėlių, o vakarais miestelį sudrebina tradiciniai balietiški šokiai. Šventyklose vykstantys pasirodymai sulaukia ypač didelio turistų dėmesio.

Mūsų mylimiausias Kecak šokis. Jame dalyvauja per šimtas atlikėjų. Tai balietiškas transo šokis, seniau bendruomenės šoktas siekiant atbaidyti piktąsias dvasias. Būkite pasiruošę uždegančiam ugnies ir šokio reginiui.

6. Palydėk saulę “Campunhan ridge”

Tai mūsų mylimiausias pasivaikščiojimo vieta, visai arti  senojo Ubud tilto, dvelkianti romantika ir upės slėnių žaluma. Laikas tarsi sustoja stebint kažkur tolumoje iš džiunglių kylančią ar besileidžiančią į spalvotus debesis saulę.

7. Arma meno muziejus

Jei kils noras labiau pažinti Balio kultūrą, aplankykite Agung Rai meno muziejų su fontanais ir šalia esančiu puikiuoju Arma Resort viešbučiu. Muziejus atspindi visą Indonezijos kultūrą, jame yra teatras ir vyksta tradicinių šokių pasirodymai. Vaikams čia ypač patinka, nes vyksta nuotaikingos balietiškos muzikos ir šokio pamokos.

 8. Išbandyk Intuityvų širdies masažą

Nors masažų salonų Ubude rastite ant kiekvieno kampo, rekomenduojame tikrą sielos ir kūno palaimą patirti Karsa Spa salone. Autentiška holistinęs aplinka ir šiltas balietiškas priėmimas užburia savo svetingumu.

9. Ieškantiems jogos ir meditacijų 

Apsilankius pačiame miestelio centre “Ubud yoga Barn”, po pirmos pamokos norėsis čia grįžti dar ir dar… Arba pasivaikščiokite iki šiek tiek tolėliau esančių “Ubud yoga house”, kur kūną užpildo ramybė vien pažvelgus į žaliuojančius ryžių laukus…

10. Paskanaukite kavos “Watercress cafe Ubud”

Aplankius beždžionių mišką, praeikite Monkey Forest gatvele per paveikslų ir suvenyrų parduotuvėles. Eidami link Ubud centro prieisite mūsų mylimą kavinukę. Atsigaivinkite šviežių vaisių kokteiliu, paskanaukite kavos.

Patiekalus gali užsisakyti iš vaikiško meniu, kurio porcijos yra milžiniškos.

Kai atrasite Ubud leiskitės į pažintį su Ubud apylinkėmis. Mes rekomenduojame Ubud apsistoti 5 dienas ir pažinti tikrą Bali kartu su Balio Harmonijos programa.

Nuoširdžiai tikime, kad Jūsų atostogos Balyje bus nuostabios ir mūsų patarimai Jums padės susiruošti kelionei. Nebijokite patys leistis į atradimus ir kartais pasiklysti. Balis pilnas magijos! Jei vis tik besiruošiant kelionei kilo klausimų, parašykite mums žemiau pateiktoje formoje ir mes Jums atsakysime.

Mūsų TOP 5 viešbučiai Ubude:

  1. Adiwana Resort Jembawan;
  2. Natya Resort Ubud;
  3. Suarapura Resort & SPA;
  4. Komaneka at Bisma Ubud;
  5. Umah Capung Sebatu Villas.

Susiję straipsniai:

  1. Ruošiatės kelionei į Balio salą? Nesikraukite lagamino neperskaitę šio straipsnio!
  2. Kiek kainuoja gyvenimas Balyje?
  3. 100 Balio tipsų besiruošiantiems į kelionę
  4. Kaip elgtis su pinigais Balyje?
  5. Kada geriausia vykti į Balį?

Svajojate apie atostogas be rūpesčių? Leiskite mums tuo pasirūpinti. Atsižvelgę į Jūsų individualius poreikius, mes suplanuosime visą kelionę nuo A iki Z ir Jūsų svajones paversime realybe! Parašykite mums dėl VIP Individualaus kelionės plano.

Iškilo daugiau klausimų? Parašykite mums ir mes Jums atsakysime.