Kelionė į Bali per Atėnus

Po ilgos, dviejų metų pertraukos, vos  Indonezijai paskelbus, jog Lietuva įtraukiama į šalių galinčių atvykti su “visa on arrival” sąrašą, prasidėjo taip lauktas pasiruošimas kelionei į Balio salą. 

Pirmas žingsnis – skrydžio bilieto paieška. “New normal” – taip baliečiai pristato dabartinę, vis dar covido įtakojamą situaciją Balyje.  Ir tą “new normal” pajutau, vos tik pradėjau ieškoti skrydžio bilietų. Pasiūlymų www.skyscaner.com www.edreams.com vos keletas, kainos didelės, nėra ką lyginti su kainomis prieš Covidą.

Po ilgų paieškų, dėmesį patraukė jungtinis skrydį į Denpasarą per Atėnus ir Singapūrą su Rynair, Scoop ir Singapour Airlines. Skrydžio kaina vos 659 Eur, trukmė 42 val, ir dar nuostabi galimybė pmatyti Atėnus. 

Į KĄ ATKREIPTI DĖMESĮ PRIEŠ SKRYDĮ

Tik vienas mažas niuansas. Su tokiu ilgu skrydžiu, PGR testas darytas Lietuvoje atskridus į Bali bus jau su pasibaigusiu galiojimo laiku. Kiek naršiau internete, nieko neradau apie testavimosi galimybę Atėnų oro uoste. Užsisakiau internetu super brangų, super greitą testą, kurį turėjo atlikti ankstų rytą, į viešbutį atėjęs gydytojas. Gerai, kad  atšaukiau jį tik atskridus į Atėnus, kai atvykimo zonoje, pirmame aukšte, tarp 3 ir 4 išėjimo vartų radau “Athens medica group Covid –19 testing” punktą. Keista, kad internete neradau apie tai jokios informacijos. Tokios pačios informacijos pasigedau ir Singapūro oro uoste. Pradėjau įtarinėti, kad taip daroma specialiai, jog niekas nesužinotų, kad testa galima pasidaryti pigiau. Testo kaina 60 Eur ir darbuotoja pažadėjo, kad sertifikatas bus paruoštas dvi valandos iki mano 16.00 val skrydžio.  

REKOMEDACIJOS ATĖNUOSE

Valandėlė autobuse (5,5 Eur) ir aš jau Atėnų centre. Visas senamiestis bruzda naktinio gyvenimo sukūryje, visur jaučiasi kaip išsiilgę žmonės gyvo bendravimo, gyvos muzikos,  šypsenų veiduose be kaukių. Apsistojau pačioje senamiesčio širdyje “Athens Hub Hostel”. Labai šiuolaikiškas, gerai įrengtas hostelis, o ir ryte žadintuvo nereikia. Pabudusi drauge su bendro kambario šurmuliu,  nuo pat ankstaus ryto lėtai įsiliejau į bundančio miesto ritmą. 

Nieko nėra geriau, kaip prisijaukinti miestą niekur neskubant.

Tereikia užmiršti, kad turi kažkur būti, kažką būtinai pamatyti, kažkur suspėti. Patenki tarytum į sustojusio laiko paralelę, kur viskas atsitinka, kas turi atsitikti pačiu tinkamiausiu laiku ir pačioje tinkamiauisioje vietoje. Svarbiausia yra niekur neskubėti ir nieko nelaukti. Tada nutinka tai, ką pavadiname stebuklinga diena.

Mano maži stebuklai, kai niekur neskubi ir niekur neturi suspėti … Lėtai skanauti šviežiai išspaustas apelsinų sultis pačioje jaukiausioje kavinukėje vietinių po atviru dangumi. Pasukti į kairę, į dešinę, vėl į kairę ir vidiniui kelrodžiui vedant  klaidžiomis miesto gatvelėmis pakilti į Akropolio kalną, apeiti jį siauru takeliu, neskubant žvalgytis į miesto panoramą, pakeliui sutikti gatvės muzikantą, atsisėsti pasiklausyti jo gitaros skambesio. Užklaustas, kaip gyvena, išgirsti , kad gyvenime yra padaręs daug klaidų ir moka už jas visas be jokio gailesčio sau. Kad gyvenime už visas klaidas, mažas ir dideles ateina atlygis. Niekur nuo jo nepasislėpsi ir nepabėgsi. Todėl geriausia gyventi šia akimirka ir džiaugtis ja, nes niekada nežinai, kada pasivys atlygis už visas padarytas klaidas. O gyvenant džiaugsme ir klaidų mažiau darai.

Po tokios jo kalbos sėdėjau apmirusi kelias minutes ir bandžiaus suskaičiuoti savo klaidas. Pasidarė kažko neramu.. Tą pačią akimirką pasinaudojau jo patarimu priimti kiekvieną gyvenimo akimirkąsu džiaugsmu.. ir nerimas pasiraukė.

Pakeliui į oro uostą, prie pat Akropolio metro, užeikite į “The Athens Gate” viešbutį (jei leidžia biudžetas, rekomenduoju čia nakvynę), pakilkite senoviniu liftu į 8 aukštą pasigėrėti atsiveriančiu vaizdu į Akropolį. Vaizdas užburiantis..Pridėsiu, kad aštuoni aukštai Atėnuose tai jau dangoraižis ir to užburiančio vaizdo niekas neužstoja. Laikas šioje vietoje man sustojo ir prisiminiau jį tik pažvelgus į laikrodį. Lygiai valanda iki PGR testo atsiėmimo ir 3 valandos iki skrydžio. Su metro pasiekiau oro uostą per mažiau nei valandą. Bilieto kaina 9 Eur.  Priėjus prie Athens medica group langelio išgirdau žinią, kuri mane, lengvai sakant, pribloškė.  Jūsų testas bus paruošta po dviejų valandų ir nieko negalime padėti. Nepasakosiu, ką teko man jiems pasakyti ir kokių veiksmų imtis, bet jau po 10 min testo sertifikatas buvo mano rankose ir po valandėlės visokių formalumų kilau su Scoop lėktuvu į dangų.

Naktinis skrydis praėjo be jokių nuotykių, neskaitant to, kad mane kažkodėl maitino, nors bilietas buvo be maitinimo ir dar davė personalinį, firminį Scoop užklotą. Savo pavardę išgirdau jau per miegus, bet kai išgirsti ją lėktuve, skrendančiame į kitą pasaulio kraštą ir dar gauni supakuotą užklota su vardu, kažkaip visa tai atrodo neįtikėtinai malonu ir sielą glostančiai.

REKOMENDACIJOS SINGAPŪRE

Singapūro oro uoste laukė 7 val., sustojimas. Pereiti iš Terminalo 1 į Terminalą 3 kelios minutes. Pilna kavinukių, restoranėlių, tad laikas neprailgo.

Keliautojams patarimas turėti gertuvę ir prisipildyti ją galimą prie geriamo vandens kranelių. Sutaupysite ne vieną eurą.

Vaikštant oro uoste reikia dėvėti kaukę, tad pakvėpuoti laisvai ir tuo pačiu pavalgyti nebrangiai ir skaniai galima Azijietiškame maisto turguje. Singapuro oro uoste galima ir pasportuoti. Mini specialaus dviračio pedalus ir krauni telefoną ar kompiuterį, o gryno oro įkvėpti galima rūkalių zonoje, įrengtoje mini džiunglėse po atviru dangum. 

Skrydis iš Singapūro į Bali užtruko vos porą valandų, bet su Singapour Airlines jautiesi kaip skrendant Scoop verslo klase. Ir karštą maistą visiems neša, ir pagalvėlės su apklotais padėti ir filmą spėji pažiūrėti. 

Atskridus į Bali, oro uoste tyla. Tokios tuščios pasitikimo salės nemačiau net Covid metu.  Jokių eilių, mūsų skrydis tą valandą vienintelis. Gera sugrįžti ten, kur nebuvai du metus, ten kur jautiesi stipriai salos apkabinta. Sveika sugrįžus, Ieva!

KĄ TIKRINO BALIO ORO UOSTE?

Atskridus oro uoste pamatysite daug stalų, prie kurių baliečiai patikrins jūsų dokumentus.

  1. Skiepų sertifikatą (rekomenduojame turėti spausdintą) ;
  2. Draudimą (būtinas draudimas nuo Covid. Mes turėjome auksinę Swedbank kreditinę kortelę, kurioje jau įeina Covid draudimas ir Indonezijoje) ; Draudimą galima užsakyti ir internetu JAGAWISATA ;
  3. PGR 48 val.  (turėkite atsispausdinus anglų kalba) ;
  4. Atsisiųsti PeduliLindungi appsą. Užsiregistravus gausite QR kodą, jo reikės oro uoste (geriau atsispausdinti);

Patikrinus šiuos dokumentus eisite pirkti Vizos on arrival. Jos kaina 35dol. ( galima mokėti ir kortele)

Ką reikia žinoti:

  1. Pasas turi galioti ilgiau nei 6 mėn. nuo atvykimo į Bali dienos;
  2. Viza on arrival galios 30d.. Po to ją galima prasitęsti dar 30-čiai dienų  patiems, bet reikės baliečio sponsoriaus laiško ir 3 kartų vykti į imigraciją.. Todėl rekomenduojame pratęsti vizą per agentūrą, tuomet atvyksie į imigraciją  tik nusifotografuoti ir pirštų antspaudams uždėti;
  3. Po 60d. privaloma palikti Indoneziją;
  4. Užpildysite deklaracijos formą. Kartais ją dalina lėkuve, bet bus ir oro uoste. Galite pildyti formą ir internetu.
  5. Gali patikrinti atgalinį bilietą, todėl geriau jį turėti.

Nuoširdžiai tikime, kad Jūsų atostogos Balyje bus nuostabios ir mūsų patarimai Jums padės susiruošti kelionei. Nebijokite patys leistis į atradimus ir kartais pasiklysti. Balis pilnas magijos! Jei vis tik besiruošiant kelionei kilo klausimų, parašykite mums žemiau pateiktoje formoje ir mes Jums atsakysime.

Svajojate apie atostogas be rūpesčių ir nenorite galvoti apie orus? Leiskite mums tuo pasirūpinti. Atsižvelgdami į Balio sezoniškumą ir į Jūsų individualius poreikius, mes suplanuosime visą kelionę nuo A iki Z ir Jūsų svajones paversime realybe! Parašykite mums dėl VIP Individualaus kelionės plano.

Susisiekite jau dabar dėl Individualaus kelionės suplanavimo!