Žurnalas “A-ZET”. Misija įmanoma: Darbas iš namų Balyje

Žurnalas “A-ZET”. Misija įmanoma: Darbas iš namų Balyje

Šią žiemą karantinas tūkstančius Lietuvos gyventojų privertė dirbti iš namų. Tokia aplinka turi savų privalumų, bet, sutikime, ne visada yra pats patogiausias būdas produktyviai veiklai.

„O, jei, mes pasiūlytume patogesnį? Darbą, ne iš namų, o iš egzotiškosios dievų salos – Balio? Skamba viliojančiai, tiesa? Kartu, su „Balinėtojai.lt“ direktore Ieva Šabane supažindinsime Jus su tokia galimybe, kartu papasakosime ir apie šią egzotišką salą.”

Viruso situacija saloje

Balio vyriausybė su viruso pandemija tvarkosi ganėtinai gerai. Situacija yra valdoma, raginama laikytis sveikatos protokolų ir tam tikrų apribojimų.

„Iš tiesų, šiuo metu, kai kuriuose regionuose susirgimų nėra, o kituose – susirgimų skaičius mažėja.“, – sako Ieva Šabanė.

Taip pat kaip ir Lietuvoje ribojamas darbas biuruose, mažinamas lankytinų vietų skaičius, apribojamas dalyvavimas pamaldose ir kitose religinėse ceremonijose. Tiesa, griežtų apribojimų Balio vyriausybė nėra įvedusi, todėl visuotinio karantino ar didesnių socialinių apribojimų yra išvengiama.

Pagrindiniai reikalavimai, taip pat kaip ir visame pasaulyje – privalomas kaukių dėvėjimas ir socialinių atstumų laikymasis. Nesilaikant tokių reikalavimų ir nedėvint kaukės galima sulaukti ir baudos, kuri siekia 100 000 Indonezijos rupijų, konvertavus – apie 6 eurus.

„Nuo pandemijos pradžios turistų Balyje nebuvo, todėl judėjimas vyko tik tarp vietinių ar ten gyvenančių kitataučių. Prasidėjus susirgimų pikui, Balio valdžios atstovai nurodė, kad iš savo gyvenamojo regiono išvažiuoti negalima, taip užkertant kelią viruso plitimui.

Kaukių dėvėjimas ir atstumų laikymasis išliko iki šios dienos.“, – apie viruso situaciją Balio saloje pasakoja Ieva Šabanė.

Skaudūs padariniai

Nenuostabu, kad iš turizmo pajamų gyvenanti sala patiria labai didelių iššūkių, o turistų antplūdžio horizonte dar nematyti.

Sala neišvengė ir tragedijų – teroro išpuolis, SARS viruso protrūkis, ugnikalnio išsiveržimas, o ir dabartinė COVID-19 pandemija smogė iš peties.

Viešbučių kambariai – be turistų, restoranai ir kitos lankytinos vietos – taip pat.

Tūkstančiai darbuotojų, dirbančių turizmo srityje, prarado savo darbus. Daržoves, vaisius ir kitus prieskonius auginantys, viešbučius ir restoranus aptarnaujantys gyventojai nebeturi pragyvenimo šaltinio.

Pianinu įvairiuose restoranuose turistams grojęs Dodot, norėdamas išgyventi, kartu su savo šeima gamina bei pardavinėja makaronus.

Kiti savo verslą bando perkelti į elektroninę erdvę, tačiau didžiausia problema, kaip pasak vietos verslininkų, yra nežinomybė, kada viskas grįš į įprastas vėžes.

„Salos gyventojai nuo pandemijos pradžios neteko darbų, prarado savo verslus, tačiau ieško būtų išgyventi. Kai kurie, grįžo prie žemės darbų, o kiti namuose pradėjo ruošti maistą, kurį išvežioja vietiniams bei ekspatams. Vietiniai gamintojai savo pardavimus perkėlė į internetines parduotuves.”, sako Ieva.

Egzotiškas, nuotolinis, bet darbas

Ne vienus metus Balio saloje praleidę Ieva Šabanė ir jos vyras Leonardas Pobedonoscevas socialiniame tinkle feisbuke sukūrė „Balinėtojų“ puslapį.

Susipažinę su dieviškąja sala ir čia sukaupę neįkainojamą patirtį, Ieva ir Leo ja dalijasi ir su tais, kurie dar tik svajoja apie atostogas ar ilgesnį gyvenimą Balyje.

Ieva pasakoja, kad Balio saloje šiuo metu turistų beveik nėra, o daugiausiai atvykstančiųjų – galintys dirbti nuotoliniu būdu. Tokie keliautojai Balyje gyvena su verslo viza ir būti čia gali iki pusės metų.

Norint atvykti į Balį, pasak Ievos, pirmiausia reikia pasirūpinti specialia verslo viza. Elektroninė viza kainuoja kiek daugiau nei 500 eurų, o jos paruošimas užtrunka iki 7 dienų. Gauti vizą yra labai paprasta, visu procesu pasirūpina vizas tvarkanti agentūra Balyje, todėl pačiam beveik nieko daryti nereikia.

Taip pat dar prieš skrendant savo šalyje nereikėtų pamiršti atlikti ir COVID-19 testą, kurio prireiks norint patekti į Balio salą.

Kiekvienas ras sau kampelį

Gyvenimas Balyje gerokai sulėtėjo. Nebeliko skubėjimo, nuolatinio motorolerių burzgimo ir pypsėjimo garsų, transporto spūsčių, sausakimšų paplūdimių, apgultų restoranų. Gatvėse vaikšto tik vietiniai, o turistų pamėgtos gatvės – tuščios.

Tiesa, Ievos ir Leo pamėgtos salos vietos, kurias jie rekomenduoja keliautojams, užsisakiusiems individualų kelionės planą, vis dar veikia ir priima žmones. Dar geriau yra tai, kad šiuo metu apsistojimo vietų kainos yra akivaizdžiai sumažėjusios.

„Atvykus šiuo metu, pasimėgauti gyvenimu saloje išties prabangiai galima už labai pigiai“, – atvirauja Ieva.

Balio saloje kiekvienas ras savo mėgstamą kampelį. „Jeigu norite kiek daugiau judėjimo, pavyzdžiui, susitikti su kitais atvykusiais į salą, aplankyti daugiau restoranų ir kavinių, paskanauti skirtingų šalių virtuvių maisto, rekomenduojame rinktis Canggu miestelį. Jame taip pat renkasi visi norintys ir mėgstantys skrosti bangas. Norintiems ramybės ir atvykstantiems pabūti su savimi, pamedituoti, siūlome rinktis Ubud miestelį. Prie jūros būsite vieni, apsistoję Sanuro mieste, esančiame Balio pietrytinėje salos dalyje. Mėgstantiems gamtą, kalnus, krioklius patariame bent vieną savaitę pabūti šiaurės Balyje. Čia į įlanką kasryt atplaukia laukiniai del nai. Abejingų nepalieka nuostabusis Menjangan nardymo turas ir negyvenamos salos aplankymas. Patyrusių giluminio nardymo mėgėjų laukia Amed miestelis. Tai tik dalis miestų, kuriuos paminėjome, jų yra kur kas daugiau!“ – sako Ieva Šabanė.

Atvykę į salą keliautojai gali pamatyti neįprastas kremavimo ceremonijas, vestuves, kitas religines apeigas. Jos Balyje viso karantino metu nebuvo uždraustos, tik sumažintas dalyvaujančiųjų skaičius.

Ieva prasitaria, kad šiuo metu jų paslaugomis pasinaudoję keliautojai Balio salos šiluma mėgaujasi be jokios saviizoliacijos atvykus.

„Nors patekimas į salą nėra toks paprastas, koks buvo anksčiau, tačiau keliautojai mums rašo ir jau planuoja keliones.

Mes taip pat planuojame keliauti į Balio salą vasarį–kovą ir tuo metu sulaukti dviejų atvykstančių grupių.

Viena grupė mėgausis „Balio sala su Balinėtojais“ programa, kuri yra intensyvesnė ir tinka poroms bei pavieniams keliautojams, o į „Moteriškos atostogos kūnui ir sielai“ programą atvyks moterys, vertinančios kitokias atostogas ir norinčios atsikvėpti, pabūti su savimi, pasilepinti ir skirti laiką tik sau“, – apie artimiausius planus pasakoja Ieva.

Net jei atrodo, kad jūsų svajonė jau niekada nebeišsipildys, nenustokite svajoti… Anksčiau ar vėliau, kai mažiausiai to tikėsitės, ji ateis pas jus!

Žurnalas “A-ZET’, 2021 m., vasaris


Nuoširdžiai tikime, kad Jūsų atostogos Balio saloje bus nuostabios ir mūsų patarimai Jums padės susiruošti kelionei. Nebijokite patys leistis į atradimus ir kartais pasiklysti. Balis pilnas magijos! Jei vis tik besiruošiant kelionei kilo klausimų, parašykite mums žemiau pateiktoje formoje ir mes Jums atsakysime.

Norite pažinti ne turistinę Balio salą?

  1. Balio sala su Balinėtojais Ieva ar Leo
  2. Moteriškos atostogos kūnui ir sielai Balio saloje
  3. Balio Harmonija. Pirma pažintis su Balio sala

Svajojate apie atostogas be rūpesčių? Leiskite mums tuo pasirūpinti. Atsižvelgę į Jūsų individualius poreikius, mes suplanuosime visą kelionę nuo A iki Z ir Jūsų svajones paversime realybe! Parašykite mums dėl Individualaus kelionės plano.

Iškilo daugiau klausimų? Parašykite mums ir mes Jums atsakysime.