Ką veikti Balyje? 5 Balio malonumai kūnui ir sielai

Balis! Emocija, būsena, išsivalymas ir atradimas. Dar ir paplūdimiai, slapti gamtos kampeliai, meditacija, šiek tiek vienatvės paieškų, tylos, jausmo kupinų žmonių. Tai mažas, bet tikras rojaus kampelis apie savęs paieškas ir atradimus. Dažnai tie, kurie išvyksta drąsiai, bet patyliukais sako, kad visuomet grįžti šiek tiek kitoks.

O mes dalinamės keliais atradimais, kurie padės pažinti žaviausius Balio kampelius ir kūniškus malonumus.

1. Spa, pakartot!

Sako, kad sveikame kūne, sveika ir siela. Na, Balis turi neįtikėtiną gebėjimą harmonizuoti mintis, kūną, dvasią. Ir prie to tikrai prisideda SPA procedūros! Leiskitės būti išmasažuoti ir išglostyti aliejais ir kvapais. O žavesio dar prideda ir tai, kad tokiais masažais pasimėgauti galite pačiuose Balio soduose ar net paplūdimyje. Tikrai taip, kūnas ramus patyręs balietišką masažą, o siela vis ,,pakartot!“. 

2. O dievai, maistas!

Jei nors kartą esate ragavę tikrojo Balio maisto, tai vos pagalvojus iš naujo sugrįžti į nepakartojamą skonių kompoziciją. Maistas išskirtinai šviežias, pagardintas vietiniais prieskoniais, žolelėmis, todėl toks ryškus skoniais ir kvapais!
Na, o labiausiai siūloma apsilankyti vietinėse warungs (mažos kavinukės ir restoranai), kur galėsite skoniais apkeliauti visą Balį!

Mūsų keliautojai pamėgo Atman, Room4Dessert, Laba Laba kavinukes Ubude, kavinę Kerobonake, kur patiekiami blynai su vaizdu į ryžių laukus. Veganai ir vegetarai bus ypač pamaloninti gausaus ir sveiko maisto restoranų pasirinkimo Seminyake ir Ubude.

3. Pirmyn, šokiai! 

Viena unikaliausių balietiško meno apraiškų yra Balio šokiai. Šie šokiai pasižymi tikslumu iki detalių, kuomet šokančiojo kūnas, rodosi, dirba nuo blakstienų iki pirštų galiukų. Dinamika, ekspresija ir visiškai natūralus vidinės būsenos išjautimas judesiais. O greta technikos ir nepriekaištingas artistiškumas. Keliautojai, klajokliai ir turistai tokius šokius dažniausiai gali išvysti ceremonijose, o dar didesni interesantai turi galimybę netgi užsisakyti privačius pasirodymus į namus. Vieni jų, barong dance, apie amžinas gėrio ir blogio kovos, kiti, saghyang jaran dance, šokėjus nukelia į savotišką transo būseną ir šokius perkelia ant karštų žarijų ar priverčia laviruoti durklais. Įdomu? Tai pirmyn į balietiškų šokių subtilybes!

4. O dabar, neriam!

Jei norite pasijusti itin maži, nerkite į balietiško vandens gelmes! Įspūdingi kontrastai, kuomet virš galvos pro vandens paviršių regi besuskverbiančius saulės spindulius, o neriant vis gilyn atsiveria tikras povandeninis rojus. Nėra daugiau apie ką ir pasakoti, tiesiog reikia aplankyti bent vieną nardymo zonų Balyje: Pietų Balis (Nusa Penida, Nusa Lembongan, Sanur), Balio rytinė pakrantė (Padang Bai, Kandidasa, Tulamben, Amed), Balio Šiaurės Vakarų pakrantė (Menjangano sala, Permutranas, Lovina, Gilimanukas).

5. Pajausti ceremonijas!

Na, žinoma, kaip be ceremonijų, kurios prikelia sielą, atgaivina dvasią ir leidžia dar labiau pajausti stebuklingą Balio atmosferą. Na, o tiems, kurie sako, kad nėra Balyje dienos be ceremonijos, reikia pritarti! Kūdikių ceremonijos, brendimo apeigos, vestuvės, kremavimas ar šventyklų ceremonijos. Pastarosioms svarbu pasiruošti atsakingai: nuo aprangos iki elgesio. Viena ypatingiausių ceremonijų, kurią švenčia visas Balis yra Puranama arba Pilnaties Balyje ceremonija, švenčiama visų šventyklų. Šiai šventei suteikiama ypatinga reikšmė, kadangi tikima, kad tą dieną dievai apsigyvena žemėje ir šventina visus baliečius. Na, o jei norite būti pašventinti, turite būti dosnūs maistu, vaisiais ir gėlėmis. 

Balis kupinas atradimų, kurie kiekvienam keliautojui, klajokliui ar turistui vis kitokie. Tačiau kiekviename žingsnyje ši sala, rodosi, kad nori priminti, jog mūsų siela yra tiesiogiai priklausoma nuo mūsų kūno. Todėl svarbu skaniai maitintis, panerti į vandenis, šokti, kaip tik mokame ir susikurti apeigas, kurios tik mums!

Nuoširdžiai tikime, kad Jūsų atostogos Balyje bus nuostabios, įsimintinos ir mūsų patarimai Jums padės susiruošti kelionei. Nebijokite patys leistis į atradimus ir kartais pasiklysti. Balis pilnas magijos! Jei vis tik besiruošiant kelionei kilo klausimų, parašykite mums žemiau pateiktoje formoje ir mes Jums atsakysime.

Norite kartu patirti šiuos Balio malonumus?

  1. Balio sala su Balinėtojais
  2. Moteriškos atostogos kūnui ir sielai Balio saloje
  3. Balio Harmonija pažintinė programa

Svajojate apie atostogas be rūpesčių? Leiskite mums tuo pasirūpinti. Atsižvelgę į Jūsų individualius poreikius, mes suplanuosime visą kelionę nuo A iki Z ir Jūsų svajones paversime realybe! Parašykite mums dėl VIP Individualaus kelionės plano.

Iškilo daugiau klausimų? Parašykite mums ir mes Jums atsakysime.