Kelionė Balio sala su Balinėtojais. Prisiminimai sugrįžus.
Kelione Balio sala su Balinetojais

2017 metų spalio mėnuo mums buvo ypatingas. Jis atnešė be galo daug nuostabių sielų į Balį. Iš visos širdies džiaugiamės, jog galime su Jumis dalintis tuo, ką patys pamilome, tikrą Balį.

Viena iš spalio mėnesio balinėtojų pasidalino savo įspūdžiais ir patyrimais.

Ačiū, Daiva. 🙂

Mintys po kelionės Balio sala su Balinėtojais…

Keliones planuodami viliamės patirti naujų įspūdžių, vaizdinių, pasimatuoti savo atvirumą aplinkai kitoje kultūrinėje terpėje ir panirti į emocijas, sužadintas supančio vyksmo. Balinėtojų sukurtą dinamišką koncepciją būtų galima įvardinti tiesiog nuotykiu, kuris gali turėti tęsinį tik …. reikia vėl sugrįžti į Balį!

Tačiau beveik dvi savaitės nėra tik smagus nuotykis – šį nuotykį lydi bendruomeniškumas (nes balinėtojų grupė palaipsniui tampa šeima, apgaubta Balio teigiamos energijos). Balinėtojų šeimos teigiama karma yra svarbi aplinkybė, padedanti Baliui dosniau apdovanoti balinėtojus savo mistika ir gausiomis dovanomis. Sala subtiliai patikrina keliautojo santykį su gamta ir jos gyvybingumu, santykį su sutiktais pakeleiviais, santykį su aukojimu…už visas gaunamas gėrybes.

O kaip gi šeima be galvos! Ieva subtiliai ir paslaptingai vedė vis gilyn į Balio vandens ir žemės gelmes bei aukštumas, o nusileidus ar pakilus kūnai ir sielos atsiduodavo įspūdingiems horizontams ir pojūčiams, kai net “trys milijonai” ir “mūsų dienos kaip šventė” sutartinai skambėdavo! O kur dar tango ir kita balinėtojų šeimos narių meistrystė, atsiskleidusi netikėtose aplinkose ir vakarienių metu, kurios virsdavo performansais su žiūrovais. Net restorano interjeras buvo pakeistas, kad balinėtojų šeima galėtų išskleisti savo talentus.

Ir visa tai neįrašyta į programą ir….nesuplanuota! Tokios akimirkos gimsta spontaniškai, be pasiruošimo,  jos išprovokuotos Balio svetingumo.

Šios kelionės atmosferą kūrėme ne tik mes, balinėtojų šeima. Nuotykio nuotaiką gyvybingai palaikė kelionės “ašis” – Balio vandens ir žemės dovanos, nes:

– vanduo mus lydėjo kasdien (ne iš dangaus!), o įvairiausiais išbandymais (Ajung upė, Balio jūra, Indijos vandenynas, kalnų kriokliai) bei priemonėmis. Likę mėlynių ir nubrozdinimų pėdsakai vis dar nuostalgiškai primena savo kilmę;

– žemės dovanos ne tik glostė akis (žaliuojančios ryžių terasos, vešli augmenija), bet ir testavo gomurius (sezoniniai vaisiai, prieskoniai). O dar ir svečiuose apsilankėme, kur patys gaminome balietiškus patiekalus; Baturo kalno žemė taip pat dovanojo savo karštį…., kurį patikrinome įvairiais eksperimentais.

Vandens ir žemės keliones apjungė balietiškas logistikos parkas – vietinis atviras “kamaziukas” su Wi-fi, kuriuo keliavome su lagaminais Lembongano saloje beveik neįžvelgiamais keliais, įvairus vandens transportas, iš kurio norėjosi išlipti gracingai, nors grėsė sušlapti negracingai.

Ir kaip gi be Balio šventyklų!

Jos atsivėrė savo santūria didybe, istorijomis pažymėtuose vartuose, vešliais žiedais besišypšančiais frandžipani ir stogų aukštų skaičiaus prasmėmis. Vandens apeigos Pura Tirta Empul nuo pat kelionės pradžios sugriebė ir nebepaleido – visus pojūčius užkrovė teigiama energija ir atpalaidavo nuo neigiamų krūvių. O palaiminimas  Nusa Penida salos požeminėje olos šventykloje – neįmintas ritualas-paslaptis.

Balio sala su Ieva

Balis – tai bendruomenių sala, kurioje ritualai taip susiję su kūrėjo (Brahma), saugotojo (Vishnu) ir griovėjo (Shiva) garbinimu. Pro autobusiuko langą kaip kine plaukė kaimelių vaizdai su iškeliamais pendžiorais (čia tokios bambukinės kartys), kurių vis daugėjo, o jos vis labiau puošėsi artėjant tai svarbiai kalendoriaus keitimosi dienai.

Na ir kaip Balis be visų ten sutiktų vietinių ir ne tik! Mus atsidavusiai lydėjo ne tik Ieva, bet ir Agus bei kiti baliečiai, prisidėję prie šio nuotykio sukūrimo. Visiems jiems, o ir šauniesiems naujiesiems balinėtojams didelis AČIŪ!

O Ievai linkiu įgyvendinti sumanymą – kurti Balio nuotykį balinėtojams…. be plano, turintiems tik bilietą….pirmyn ir atgal… Tiesa, geras čiužinys (o visi jie buvo tobuli) taip pat svarbus po aktyvios dienos maloniai nuvargintą kūną padėti, kai mintys ir nauji įkvėpimai  kaip Agungo dūmelis plazdens vaizdingose terasose su Balio driežų brazdenimu stoguose ir dar visokių vietinių svirplių pritarimu…..

Nuoširdžiai tikime, kad Jūsų atostogos Balyje bus nuostabios ir mūsų patarimai Jums padės susiruošti kelionei. Nebijokite patys leistis į atradimus ir kartais pasiklysti. Balis pilnas magijos! Jei vis tik besiruošiant kelionei kilo klausimų, parašykite mums žemiau pateiktoje formoje ir mes Jums atsakysime.

Norėtumėte ir Jūs patirti ne turistines atostogas Balyje?

  1. Balio sala su Balinėtojais
  2. Moteriškos atostogos kūnui ir sielai Balio saloje
  3. Balio Harmonija pažintinė programa

Svajojate apie atostogas be rūpesčių? Leiskite mums tuo pasirūpinti. Atsižvelgę į Jūsų individualius poreikius, mes suplanuosime visą kelionę nuo A iki Z ir Jūsų svajones paversime realybe! Parašykite mums dėl VIP Individualaus kelionės plano.

Iškilo daugiau klausimų? Parašykite mums ir mes Jums atsakysime.