Kur apsistoti Balyje arba „kur beapsistosi, visur bus gražu“

Kur apsistoti Balyje arba „kur beapsistosi, visur bus gražu“
Balinėtojai. Apie mus. Atostogos Balyje

Mūsų labai dažnai klausia: „Kur apsistoti Balyje?“ Vieno atsakymo nėra, kaip ir tos vienintelės vietos. Balis gražus ir užburiantis, tuo pačiu skirtingas kiekvienam.

Tad nusprendėme pasidalinti savo patirtimi ir papasakoti apie Balio miestelius ir regionus, kad Jūs patys pajaustumėte, ką norėtumėte aplankyti pirmiausia ir kur norėtumėte apsistoti Balyje ilgesniam laikui.

Kuta/Tubanas

Keliaujant į šiaurės pusę nuo Ngurah Rai tarptautinio oro uosto (DPS) tai bus pirma gyvenvietė, kurią pravažiuosite. Ši Balio teritorija, buvo pamėgta turistų ankstyvais 70-aisiais dėl netoliese esančio oro uosto, puikaus paplūdimio bei pakankamai gerai lūžtančių bangų, tinkančių plaukiojimui banglentėmis.

Kuta yra tikras rojus turistams, mėgstantiems naktinius pasivaikščiojimus – jūsų laukia barai, neformalūs restoranai, masažų ir tatuiruočių salonai bei gausybė parduotuvėlių.

Pakankamai vientisa pasiūla šiame regione tiesiogiai atspindi klientų poreikius – linksmybės iki ryto ir daug “shopingo”.

Dėl šios priežasties vietovė sulaukia gan mažai ilgiau apsistojančių lankytojų ar aukštos kvalifikacijos ekspatų. Keliaudami į šiaurės pusę Jalan Legian gatve, jūs nusigausite į Legian/Seminyak.

Legian/Seminyak

Balinėtojai. Apie mus. Atostogos Balyje

Metams bėgant turistų minios šiek tiek „pasislinko“ į šiaurinę pusę palei paplūdimius iki Legian/Seminyak regiono. Nors turizmo vystymasis per pastaruosius 10 metų labai paspartėjo, čia pajausite šiek tiek lėtesnį gyvenimo tempą nei Kutoje.

Sausakimšas paplūdimys, daug gerų restoranų, „Bintang“ prekybos centras, dideli viešbučiai bei vilos, „įrėmintos“ aukštų sienų šį regioną žymi kaip vietą, kur žmonės atvyksta ne tik papoilsiauti, bet ir apsistoti Balyje ilgesniam laikui.

Nuo čia į šiaurinę pusę dar daug kilometrų driekiasi gatvelėse ir mažuose skersgatviuose išsibarsčiusios prabangios Balio vilos, tiesiog maldaujančios, kad juose apsistotumėte.

Petitenget/Kerobokan

Apgyvendinimas Balyje. Balinėtojai

Per pastaruosius keletą metų, ilgiau apsistojantys žmonės labiau pamilo šiaurinę dalį, taigi jų „gravitaciniu centru“ laikomas nebe Seminyak, o Petitenget, dar mažiau nei prieš 10 metų visas nusėtas ryžių laukais, tačiau dabar puikuojasi vilomis, puikiais apartamentais bei vienais geriausių restoranų Balyje.

Aplinka, supanti paplūdimius orientuota į aukštesnę klasę – čia stovi prabangūs viešbučiai, tokie kaip „The Oberoi“, „W Bali“ ir daug prabangių vilų. Pasukę link Jalan Batu Belig, atrasite nebrangių apsistojimo vietų ir daugybę jaukių kavinių ir restoranų. Galėsite mėgautis maistu, nesibaimindami aukštų kainų ir, kad maisto kokybė jus apvils.

Žinoma, čia taip pat lankosi turistai, tačiau jie nesudaro pagrindinio žmonių srauto, priešingai nei Kutoje. Panašu, kad restoranėlių ir parduotuvėlių savininkai čia stengiasi patenkinti įvairesnius klientų poreikius nei pietinėje dalyje – labiau pasitelkia kūrybiškumą ir kokybę.

Nuo Kerobokan šiaurinės dalies iki Canggu

Apgyvendinimas Balyje. Balinėtojai

Keliaudami į šiaurinę pusę nuo Kerobokan palei pakrantę galiausiai atvyksite iki atsiveriančių apvalučių Canggu („Čang-gu“) kalvų, kur ryžių laukus greitai keičia naujai „dygstančios“ vilos.

Ši vietovė puikiai tiktų apsigyvenimui, jeigu jums patinka mintis apie jus supančius žaliuojančius ryžių laukus, norite būti sąlyginai arti jūros bei neturite poreikio turėti daug šalia gyvenančių kaimynų.

Canggu seniau buvo „truputį per toli“ nuo visko, kad pritrauktų norinčius užsibūti ilgiau, nebent juos domino nuošalios vietos ir geros „surfinimo“ bangos. Dabar tai viena labiausiai pamėgtų ekspatų vietų – nuo šeimų, ieškančių didelių vilų iki „IT klajoklių“ (angl. digital nomads). Canggu teritorijoje šiandien rasite visko, ko gali prireikti ilgesniam gyvenimui Balyje.

Jei planuojate ieškoti vietos, kur apsistoti Balyje ilgiau, visai nepamaišytų lėta vienos dienos kelionė nuo Legian iki Canggu. Gatvėse pilna skelbimų “Villa for rent” ar agentūrų siūlančių ilgalaikes vilų nuomas.  Tikrai yra iš ko pasirinkti.

Mūsų nuostabusis Ubudas

Apgyvendinimas Balyje. Balinėtojai

Jeigu buvimas prie jūros jums nėra prioritetas, tvirtai rekomenduojame turėti mintyse Ubud. Šis miestelis yra tik maždaug valanda ir dvidešimt minučių kelio nuo oro uosto, įsikūrusio tarp ryžių laukų.

Jeigu atvykote tikėdamiesi praleisti ilgesnį laiką Balyje ir jums patinka lėtesnis tempas (ir greičiausiai žemesnės kainos), visai panašu, kad Ubud – kaip tik jums.

Nors miesto centre šurmuliuoja turistai ir verda kasdieninis miestelio gyvenimas, kiek paėjus gilyn skersgatviais nuo pagrindinių gatvių rasite ramybę bei tylų poilsį nuostabioje Balio gamtoje. Jeigu svajojate laiką Balyje leisti besigrožint žaliais ryžių laukais bei tolumoje plytinčiais kalnais, ko gero nerasite tinkamesnio bei „žalesnio“ pasirinkimo nei menininkų ir jogų mekoje – Ubud.

Sanur

Apgyvendinimas Balyje. Balinėtojai

Pietinės dalies rytinėje pusėje rasite dar vieną turizmo regioną ir didelį ekspatų skaičių. Kai kurie užsieniečiai renkasi Sanur dėl lėtesnio čionykščio gyvenimo tempo ir  geresnių paplūdimių salos vakarinėje dalyje.

Jei Seminyak jums truputį per daug veiksmo, tačiau jus vis tiek domina kokybiški restoranai bei atostogos prie jūros, tik be tokių plačių atvirų erdvių kaip Canggu – keliaukite tiesiai į Sanurą!

Keliaudami į šiaurę ir rytus palei pakrantę nuo Sanuro pajausite kaip viskas aplink ima rimti, triukšmo mažėja, o turistų pamažu nelieka. Jums vis dar teks pravažiuoti pro viešbučius ir svečių namus, bet jausmas bus visai kitoks. Pajusite, kaip  palaipsniui tolstate nuo turistinių regionų.

Keliaudami link Padangbai laivų uosto (arba toliau jo), netrukus atsidursite visiškai ramioje vietelėje netoli jūros. Jei jums patinka ir reikalinga visiška ramybė – ši kryptis kaip tik jums.

Jimbaran/Bukit pusiasalis

Apgyvendinimas Balyje. Balinėtojai

Dėl sparčiai augančio Bukit pusiasalio populiarumo, Jimbaran tapo daugiau nei puikia vieta pasmaguriauti jūrų gėrybėmis tiesiog paplūdimyje.

Nors prieš kokius 10 metų būtų buvę truputį nepatogu atostogauti Jimbaran regione ar Bukit pusiasalyje (jis 30+ minučių nutolęs nuo regionų, išsidėsčiusių į šiaurę nuo oro uosto), dabar čia turistai gali keliauti be jokių problemų.

Bukit pusiasalis pasižymi grožiu, kurio nerasite niekur kitur Balio saloje: namai, pastatyti ant įspūdingų uolų, su atsiveriančiu vaizdu į vandenyną.

Žmonės su džiaugsmu moka didelius pinigus, kad pamatytų šiuos vaizdus. Banglentininkų rojų Uluwatu aptiksite pietvakariniame Bukit pusiasalio pakraštyje.

Ne veltui nuo 7-ojo dešimtmečio Balis apžavėjo australus. Daugelis čia liko, sukūrė šeimas ir įsiliejo į vietinių žmonių gyvenimą.

Lovina regionas

Nuvykti iki šiaurinės Balio salos pakrantės labai rekomenduojame. Šio regiono miesteliai jus žavės savo ramia atmosfera, šventyklomis, kriokliais ir nuostabiais vaizdas. Žinome ne vieną istoriją, kai žmonės apžavėti vaizdais pakeliui, apsisprendžia statyti savo namus čia.

Balis pakeri, Balis užburia… Atvykite tuo įsitikinti…

Apgyvendinimas Balyje. Balinėtojai

Nuoširdžiai tikime, kad Jūsų atostogos Balyje bus nuostabios ir mūsų patarimai Jums padės susiruošti kelionei. Nebijokite patys leistis į atradimus ir kartais pasiklysti. Balis pilnas magijos! Jei vis tik besiruošiant kelionei kilo klausimų, parašykite mums žemiau pateiktoje formoje ir mes Jums atsakysime.

Mūsų TOP 5 viešbučiai Balyje:

  1. Adiwana Resort Jembawan Ubude;
  2. InterContinental Bali Resort Jimbarane;
  3. Puri Santrian Sanure;
  4. The Laguna, A Luxury Collection Resort & Spa Nusa Dua;
  5. Mayo Resort Lovinoje.

Susiję straipsniai:

  1. Ruošiatės kelionei į Balio salą? Nesikraukite lagamino neperskaitę šio straipsnio!
  2. Kiek kainuoja gyvenimas Balyje?
  3. 100 Balio tipsų besiruošiantiems į kelionę
  4. Kaip elgtis su pinigais Balyje?
  5. Kada geriausia vykti į Balį?

Svajojate apie atostogas be rūpesčių? Leiskite mums tuo pasirūpinti. Atsižvelgę į Jūsų individualius poreikius, mes suplanuosime visą kelionę nuo A iki Z ir Jūsų svajones paversime realybe! Parašykite mums dėl Individualaus kelionės plano.

Iškilo daugiau klausimų? Parašykite mums ir mes Jums atsakysime.