Keliautojų įspūdžiai. Balio sala su vaikais

Keliavimas su mažais vaikais. Iškilus tokiai minčiai, daugelis nukelia kelionės planus į tolimesnę ateitį, kai vaikai paaugs. Galiu jus nuraminti ir tik paskatinti keliauti, nes viskas įmanoma, o vaikai patirs džiaugsmingų emocijų.

Keliavau viena po Balio salą mėnesį laiko su pusės metų sūnumi ir septynmete dukra. Buvo nuostabi, patyriminė kelionė po šią magišką salą. Žinoma, ruošiausi jau būdama Lietuvoje. Pasidomėjau, kokia ten situacija su maistu, vandeniu, sauskelnėmis bei transportu.

Pirmą kartą atvykus į Bali salą tikrai rekomenduoju užsisakyti pasitikimo oro uoste paslaugą, kad jus nuvežtų į jūsų pasirinktą nakvynės vietą, nes po tokio ilgo skrydžio ir su vaikučiais tikrai nesinori sukti galvos. Tokią paslaugą turi ir “Balinėtojai”. Jūsų lauks vairuotojas su kortele, kurioje užrašytas jūsų vardas ir pavardė.

Kita aktuali tema keliaujant su vaikais – transportas. Nors čia labai populiaru važinėti motoroleriais ir daug kartų mačiau, kai ant jo dar tris vaikus vietiniai susisodina, bet man su dviems vaikais buvo patogiau naudotis taksi paslaugomis, kurios šioje saloje yra tikrai pigios. Tik turėkite mintyse, kad vaikui skirtos kėdutės taksi neturi. Išeitis – keliaudavau mažąjį vaikelį įsidėjus į nešioklę. Dažnai iš vairuotojų sulaukdavau nuostabos, jog keliauju viena su dviem vaikais, nes jų moterys iki kol vaikui sueina du metukai daugiau namuose būna. Mano patirtis jiems buvo svetima ir daugeliui vyrų atrodžiau “Moteris didvyrė”.

Atvykus pirmiausia patariu įsigyti telefono ryšio kortelę su internetu, pvz. “Telkomsel” ir išsikeisti šiek tiek pinigų. Galite atsiskaityti daug kur ir banko kortele, tik rekomenduoju naudoti Revolut kortelę, nes atsiskaitant kitomis kortelėmis, taikomas konvertavimo mokestis. Žinoma, pradžioje gavus pinigus jų valiuta, atrodys, kad esate milijonierius ir prireiks keletos dienų, kol priprasite prie mūsų ausiai brangiai skambančių kainų. Paskui pamatysite, kad daug dalykų galima įsigyti pigiai, o vienas iš tokių – maistas. Žinoma yra tokių vietų, kuriose išleisite ir daugiau, tačiau lankėmės ir restorane su vaikais. Pavalgę karštų patiekalų, desertų ir atsigėrę skanių vaisių kokteilių, sumokėjome tik 20 eurų. Taip, šioje saloje tikrai galima pasimėgauti vienu iš gyvenimo malonumų – maistu. Jei vykstate su mažu vaiku, tai keliavimas dar labiau supaprastėja, ypač jei mama maitina pati. Tuomet maistu vaikui rūpintis nebereikia, svarbu mama yra šalia. Jei vaikelis jau valgo įvairesnį maistą, galite duoti paskanauti daugybę vaisių: nuostabios papajos, rožinių drakono vaisių, mangustinų ir tiesiog fantastiško skonio žalių, geltonų ar raudonų bananiukų. Taip pat įvairių daržovių, vegetariškų ir veganiškų patiekalų. Pusryčiams puikus pasirinkimas – šviežias vaisių kokteilis. Tikrai daugeliui vaikų patiks jų ryškios spalvos ir skoniai. Balio saloje patariama gerti iš parduotuvės pirktą vandenį, o kai pirksite sultis kavinėje, informuokite, jog nedėtų cukraus, nes daugelyje vietų, jie mėgsta jo padauginti.

Turiu paminėti, kad vietiniai žmonės be galo draugiški ir paslaugūs. Kai eidavome pavalgyti, beveik kas kartą sulaukdavau pasiūlymo palaikyti mažylį, kad galėčiau ramiai pavalgyti, tai net tapo įprasta. Jie labai myli vaikus, tik pamatę, juos kalbina, žaidžia su jais. Kad ir keliaujate viena su vaikais, galite pasimėgauti masažo malonumais, kurie čia tokie pigūs ir tokie nuostabūs! Tikrai nesidrovėkite paklausti, gal yra dar viena darbuotoja, kuri gali prižiūrėti bent pusvalanduką jūsų vaikelį arba gal yra auklės paslaugos. Tokios paslaugos yra ne vienoje viloje.

Didelis pagalbininkas keliaujant su mažu vaiku yra nešioklė. Balyje šaligatvių ne visur rasite ir su vežimuku keliauti būtų labai nepatogu. Nešioklė ypatingai mums pasitarnavo, kai kopėme į Batur ugnikalnį. Ir man, ir vaikui buvo labai patogu, tik svarbu prisitvirtinti kuo arčiau savęs, o daugiau viskas priklauso nuo mamos ar tėčio jėgų ir ryžto. Kopiant į ugnikalnį pasirūpinkite patogiais batais ir šiltesne apranga, nes kopimas vyksta anksti ryte, tad viršūnėje yra vėsu, apie 10 laipsnių šilumos. Užkopus mums prireikė net šiltesnio apkloto, kurį čia pat vietoje ir išsinuomavome. Mano vyresnioji puikiai įveikė kopimą ir buvo patenkinta pamačius nuostabų saulėtekio vaizdą nuo ugnikalnio viršūnės.

Keliaujant, tikrai ne bėda sauskelnės. Bet kuriame didesniame prekybos centre jų rasite ir skrendant nereikia jų prisidėti. Užtenka tik vieno šiltų rūbų komplekto, jei kopsite į kalną, o visomis dienomis Balyje ~30 laipsnių temperatūra, tad turėkite daugiau trumpomis rankovėmis rūbelių, nes, kaip nebūtų keista, rūbai čia džiūsta ilgai dėl drėgno klimato. Tiesa, skalbtis pačiai čia nebūtina. Visur rasite skalbyklą ir už kelis eurus, ar net pigiau, jums išskalbs ir išlygins rūbus. Man ši paslauga labai pravertė.

Mažas kelionės dalykėlis, kurį naudojau kas dieną – drėgnos servetėlės. Labai praverčia visur, kai norite nuvalyti vaikų rankas. Vaistų nuo temperatūros, smectos ir anglių ar dar kitų vaistų mums ir neprireikė, tačiau tokiais baziniais dalykais galite pasirūpinti iš ansto būtinai, nes niekad negali žinoti kaip bus.

Žinoma, mes aplankėme ir netoli esančią kitą salą – Nusa Penida. Tai vieta, kur tikrai verta nuvykti. Gamtos grožis ir nepamirštami įspūdžiai atperka visą išlietą prakaitą po intensyvaus keliavimo. Tai sala, kurioje yra išsaugota unikali gamta, galimybė pabūti džiunglėse ir paklausyti pasakiškų gyvūnijos garsų. Patariu keltis į šią salą didesniu laivu, kad vaikams, ypač mažiems nesijaustų laivo supimas. Šioje vietoje gali būti daugiau uodų. Nuo uodų apsisaugojimo priemones pirkau Bali saloje. Tikrai rasite vaikams tinkančias, natūralias priemones, dažnai aliejukus, kurie padeda apsisaugoti nuo šių vabzdžių. Dar noriu paminėti, kad saulė dieną labai kaitri, tad naudokitės apsauginėmis priemonėmis nuo saulės, apsaugančiais aliejais, bei patariu keliones pradėti anksčiau, kol dar saulė nebūna tokia karšta. Vaikų maudynėms turėkite specialų kostiumą, kuris nepraleidžia UV spindulių. Juos galite įsigyti Lietuvoje.

Gyvenamoji vieta – jų įvairovė ir gausa internete tokia didelė, jog nesunku pasimesti. Kaip pasirinkti geriausią vietą pagal jums tinkamą pinigų sumą ir norimą kokybę puikiai pataria Balinėtojai ir dar apsistojimo vietas suderina su kelionės programa.

Keliaujant su vaikais ir ne tik, labai patariu užsisakyti gido paslaugas. Įvairias pažintines programas rasite “Balinėtojų” puslapyje. Kodėl tai patariu, nes geras gidas ne tik jus nuveš į norimą vietą, bet ir daug papasakos apie lankomą vietą bei vietinės tradicijas. Kai keliaujate su vaikais, patariu aplankyti gyvūnų parkus. Jų pasirinkimas labai didelis ir vaikams labai patinka, o suaugusiems tai irgi labai įdomi patirtis. Galite aplankyti Bali zoo, Bird park, Bali Safari and Marine park.

Mano kelionė po Bali buvo įrodymas, kad mus riboja tik kalbantis mūsų protas, jei mes jo neklausysime – tada viskas įmanoma. Galite apkeliauti visą pasaulį su vaikučiais, kuriuos atsiuntė mums pats Dievas.

Nuoširdžiai tikime, kad Jūsų atostogos Balyje bus nuostabios ir mūsų keliautojų įspūdžiai bei patarimai Jums padės susiruošti kelionei bei pravers keliaujant. Nebijokite patys leistis į atradimus ir kartais pasiklysti. Balis pilnas magijos ir malonių netikėtumų! Jei vis tik besiruošiant kelionei kilo klausimų, parašykite mums žemiau pateiktoje formoje ir mes Jums atsakysime.

Mūsų TOP 5 viešbučiai Balyje tinkami apsistoti su vaikais:

  1. The Laguna, A Luxury Collection Resort & Spa Nusa Dua;
  2. W Bali Seminyak;
  3. Adiwana Resort Jembawan Ubude;
  4. The Lovina Lovinoje;
  5. InterContinental Bali Resort Jimbarane

Susiję straipsniai:

  1. Ruošiatės kelionei į Balio salą? Nesikraukite lagamino neperskaitę šio straipsnio!
  2. Dažniausiai užduodami klausimai
  3. 100 Balio tipsų besiruošiantiems į kelionę
  4. 20 vietų, kurias aplankyti būtina atvykus į Bali salą su vaikais
  5. Kada geriausia vykti į Balį?

Svajojate ir Jūs apie atostogas be rūpesčių? Leiskite mums tuo pasirūpinti. Atsižvelgę į Jūsų individualius poreikius, mes suplanuosime visą kelionę nuo A iki Z ir Jūsų svajones paversime realybe! Parašykite mums dėl Individualaus kelionės plano.

Iškilo daugiau klausimų? Parašykite mums ir mes Jums atsakysime.