Šiaurės Balis. Lovina – kur ilsisi protas, kūnas ir siela

Dažniausiai keliautojai atvykę į Loviną vyksta nardyti aplink spalvotų žuvyčių kupiną Menjangano salą. Kiti pasitinka saulę delfinų apsupty. Bet ką veikti Lovinoje, jei apsistojote ilgiau nei dviem dienom?

Susipažinti su tikru Baliu! 

Atpalaiduoti kūną, nuraminti protą, apsivalyti sielą.

Lovina miestelyje, anksti ryte susitinkame su baliete Ibu Džiaro. Skaitydama mūsų delnus pasakoja apie charakterį, tinkančias gyvenimo kryptis. Jos lydimi pradedame nuostabią dieną. 

Pirma stotelė Banjar karštieji šaltiniai. Iš pirmo žvilgsnio vanduo gali atrodyti purvinas, tačiau jis kupinas sieros ir mineralų, kurie gydo kūną, ypač reumatą. Į šią vietą baliečiai atvyksta kai turi problemų fiziniame kūne. Žinoma, visą maudymosi procesą atlieka su intencija. Jie tiki, jog ko prašai – tą ir gauni. Reiktų nepamiršti, jog tai šventa vieta baliečiams, todėl išlaikykite rimtį ir ramybę. Atsipalaiduojame ir mėgaujamės trimis baseinais, vandens srovių masažais, džiunglių vaizdais ir žaluma. 

Baseinuose pabūti rekomenduojama ne daugiau valandos. 

Atpalaidavus kūną, laukia sekantis žingsnis – nuraminti protą.

Brahmavihara – Arama budistinė šventykla yra didžiausias budistų vienuolynas Balyje. Čia tik įžengus pro vartus užlieja ramybė. Įeinant į šventyklos teritoriją lipame laiptais, kur kiekvienas laiptas turi savo mantrą. Balietė chiromantė paaiškina visas mantrų reikšmes ir sako, jog žodžiai skirtingi, bet reikšmė ta pati kaip ir baliečių tikėjime. Kiekviena mantra simbolizuoja žmogaus vystymosi etapą. Šneka apie harmoniją, balansą, atsakomybes, ego.

Kelias vingiuoja į pirmąjį meditacijos kambarį, kur balietės vedama meditacija nuramina protą. Jaučiame lyg visas chaosas pamažu susistyguoja ir nurimsta. 

Sekantis meditacinis kambarys panašus į grybą. Su intencijomis apeiname 12 ratų palei laikrodžio rodyklę aplink jį. Į vidų įeiname ties 6 valanda, čia stovi moteriškoji budizmo deivė, kuri saugo ir padeda visam pasauliui. Smilkalų apsuptyje padėkojame jai už tai ir paprašome pagalbos tiems, kuriems jos reikia. Išeiname pro 3 valandą.  Baliečiai sako, jog meditacijai, padėkai geriausias laikas yra 6 valanda vakaro arba ryto, nes tai sandūra tarp šviesos ir tamsos, dienos ir nakties.  

Toliau einame per gražiausius sodus, kur stovi mini kopija Borobuduro komplekso esančio Javos saloje. Pagrindinėje meditacijos salėje dažnai vyksta įvairios meditacijos, praktikos, todėl į vidų ne visada galima įeiti. Mums atvykus vyko Vipasana, kai 12 dienų žmonės tyli ir medituoja.  

P.s. prieš įeinant į šventyklą nepamirškite apsijuosti sarongu – skara.

Atsipalaidavę ir nurimę vykstame pas vietinį šventiką. Tenka laukti kartu su vietiniais ir stebėti tikrą Balio gyvenimą, nes be mūsų čia nėra nei vieno turisto. Šventykla pilna baliečių, kurie atėjo pasiimti švento upės vandens į savo kaimo šventyklėles. Balietė pasakoja, koks šis vanduo yra ypatingas, gydantis ir tinkamas gerti.

Besėdint ir laukiant užkalbinti baliečių pasisakome, jog esame iš Lietuvos. Kas keisčiausia, jog jie žinojo kur yra Lietuva. Pasibaigus ceremonijai einame į šventyklą, kur liekame tik mes, šventikai ir chiromantė balietė. Ceremonija prasideda nuo varpelio skambėjimo ir mantrų kalbėjimo, staiga per kūną pereina šiurpuliukai.. Daug gėlių, smilkalų kvapų, dėkojimų ir mes jau esame pasirengę sielos apsivalymo ceremonijai. Svarbiausia turėti visada intenciją ir visai nesvarbu kokiu Dievu tu tiki. Po ceremonijos laukia dar viena graži meditacija. 

Kūną, protą ir sielą užlieja vidinė harmonija… 

Ačiū už dieną… Už šią patirtį…

Lovina apgyvendinimas

Apsistojus Lovinoje mūsų rojaus kampelyje Mayo Resort galima čia prabūti labai ilgai… Skanus maistas, ramybė, nuostabi aplinka, baseinas.. Ko gi daugiau reikia? 🙂 

Jei turite mažesnį biudžetą rekomenduojame apsistoti pačiame Lovinos centre esančiame viešbutyje Beachouse Lovina.

O jei norite pabūti sveikatingumo šventovėje, atnaujinti savo fizinę, psichologinę ir dvasinę sveikatą rinkitės Zen Resort Bali.

Lovina maistas

Atvykus į Loviną rekomenduojame palydėti saulę ir pavakarieniauti Spice beach club. Jei valgote mėsą – čia patys skaniausi steikai su pipirų padažu. O kiekvieną sekmadienį čia vyksta gyvos muzikos vakarai. Geriausia iš anksto rezervuotis staliuką ir susitarti dėl pasiėmimo iš viešbučio.

Nuoširdžiai tikime, kad Jūsų atostogos Balyje bus nuostabios ir mūsų patarimai bei patyrimai Jums padės susiruošti kelionei ir pravers keliaujant. Nebijokite patys leistis į atradimus ir kartais pasiklysti. Balis pilnas magijos! Jei vis tik besiruošiant kelionei kilo klausimų ar norėtumėte su draugais patirti magišką dieną Balyje, parašykite mums žemiau pateiktoje formoje ir mes Jums atsakysime.

Mūsų TOP 5 viešbučiai Lovinoje:

  1. Mayo Resort;
  2. Sing Sing Resort Lovina;
  3. Zen Resort Bali;
  4. The Lovina;
  5. Ju’Blu Hotel.

Susiję straipsniai ir programos:

  1. Moteriškos atostogos kūnui ir sielai
  2. Ruošiatės kelionei į Balio salą? Nesikraukite lagamino neperskaitę šio straipsnio!
  3. 100 Balio tipsų besiruošiantiems į kelionę
  4. Kada geriausia vykti į Balį?

Svajojate apie atostogas be rūpesčių? Leiskite mums tuo pasirūpinti. Atsižvelgę į Jūsų individualius poreikius, mes suplanuosime visą kelionę nuo A iki Z ir Jūsų svajones paversime realybe! Parašykite mums dėl VIP Individualaus kelionės plano.

Iškilo daugiau klausimų? Parašykite mums ir mes Jums atsakysime.