15 priežasčių įsimylėti Balio salą
Balio salą

Trip Advisor Balio salą įvertino kaip 2019 metų populiariausią atostogų kryptį ir visai nesunku nuspėti kodėl. Gyvenant porą metų Balyje šimtus kartų norėjosi sušukti “Sustok, akimirka, žavinga” ir tai būtu tik maža dalis dėl ko jūs norėtumėte šią salą įtraukti  į savo svajonių atostogų sarašą.

15 priežasčių įsimylėti Balio salą

1. Balio paplūdimiai

Balyje paplūdimiai yra labai gražūs, bet reikia žinoti, kur rasti geriausius. Jei ieškote balto smėlio paplūdimių ir turkio spalvos vandens, juos lengvai rasite  arti Balio esančiose Gili salose. Daugelis keliautojų nusivilia pilko smėlio pakrantėmis ir daugybę šiukšlių, ypač apsistoję Kutoje, Benua, Seminyake ar Jimbaran. Balinėtojų draugų pamilti paplūdimiai yra Thomas Beach, Bingin Beach ir Virgin Beach, kurį aplankyti galima Balio Harmonijos programos metu.

2. Šventyklos

Vietiniai gyventojai praktikuoja induizmą, tačiau jis yra savitas, balietiškas. Tai induizmo, budizmo, Javos ir vietinių senųjų tikėjimų mišinys. Saloje yra be galo daug šventyklų, tad kur tik eisite, kur važiuosite, visur jas rasite, net vandenyno pakrantėje ar ežero vidury. Šventose Balio vietose dera elgtis pagarbiai ir dėvėti sarongą, o į Lempuyang šventyklą keliaukite anksti ryte – pamatysite užburiantį, brėkštančios aušros rausvai nuspalvintą Agungo ugnikalnį..

3. Nyepi šventė

Balis – niekad nesibaigiančių religinių švenčių sala. Jų per metus čia galima suskaičiuoti kone du šimtus, bet viena jų ypatinga. Tai – vadinamoji Nyepi, pirmoji Naujųjų metų diena, kuri 2023 metais buvo minima kovo 22-ąją, o 2024 m. bus kovo 11 dieną. Baliečiams tai susikaupimo, praėjusių metų apmąstymo, meditacijos diena. Visą parą neveikia oro uostas, uždaromos kavinės, įstaigos, negali įsijungti šviesos, užsidegti ugnies, gamintis maisto, kelti triukšmo, išeiti iš namų. Turistams draudimų mažiau. Jei apsistosite viešbutyje, galėsite naudotis visomis paslaugomis, tik svarbu neišeiti iš jo teritorijos. Dieną prieš, Balio miestelius ir kaimelius drebina tūkstančiai spalvingų ceremonijų – su praėjusiais metais baliečiai atsisveikina triukšmingai per Ogo-Ogo šventę.

4. Sūpynės

Sūpynės ant uolos viršūnės, kabančios tarp palmių ar vandenyne tampa vis populiaresnės visame pasaulyje. Balis ne išimtis 🙂 Populiariausias sūpynes rasite Charlie šokolado fabrike, viešbutyje Munduk Moding kavos plantacijoje ir Zen Hideaway privačioje viloje. Persikėlę į Gili salas rasite nuostabias sūpynes vandenyne. Pasiruoškite laukti eilėje, jei norėsite nusifotografuoti besisupant.

5. Žmonės

Šypsenos nedingsta iš baliečių veidų ir užkrečia atvykusiuosius. Verta paminėti, kad bendruomeniškumas saloje itin stiprus. Pinigai nėra skirti vien tik asmeninėms reikmėms tenkinti. Kai gaunamas atlygis už darbą, dalis jo iš karto skiriama bendruomenei – keliams, mokykloms, įvairioms priemonėms pirkti. Mylimas visų balinėtojų gidas Wayanas už savo uždirbtus pinigus nupirko gamelaną (muzikinis ansamblis, kilęs iš Javos), kuris kainuoja kone 1000 eurų. Tai – labai dideli pinigai. Šį gamelaną gidas padovanojo šventyklai, nes jis tiki jog muzika yra skirta visiems žmonėms. Tikrą Balio bendruomeniškumo dvasią pajusite apsilankę pas Wayaną šeimoje Draugų programoje.

6. Kriokliai

Balyje yra daugybė krioklių, vieni turistų lankomi daugiau, kiti mažiau. Dažniausiai jie slepiasi giliai džiunglėse ir prieiti prie jų sunku. Tenka įveikti daug laiptelių ir vigiuotų takelių, kol grožį atrandi. Vienas lankomiausių Tegenungan krioklių yra visai šalia Ubudo. Jis aplankomas Pirma pažintis su Balio sala programos metu. Jei norite pabūti šioje vietoje be minios turistų, tuomet atvykite anksti ryte. Būkite kantrūs, jei norėsite nusifotografuoti prie krioklio ir nuotraukoje pamatyti tik save 🙂

7. Laukinė gamta

Paplaukioti kartu su milžiniškomis mantomis Nusa Penidoje ar pasisveikinti ryte su delfinais Lovinoje – visa tai Balyje pasiekiama ranka! Nuo naktį gekuojančių driežų kambario palubėse iki švento Beždžionių miško pačiame Ubudo centre – laukinė gyvybė Balyje yra neatsiejama žmogaus kasdieninio gyvenimo dalis. Atvykusiems tenka prie to įprasti..

8. Kalnai ir žygiai

Populiariausia atrakcija Balyje yra saulės pasitikimas ant Baturo kalno. Šis kalnas yra veikiantis ugnikalnis, kurio viršūnę galima pasiekti kopiant apie 2 valandas pėsčiomis, o kad pamatyti bene gražiausią saulėtekį gyvenime reikia pradėti kopti 4 valandą ryto…Palikus minias turistų sau už nugaros, apeikite alsuojantį karštais garais kraterį – įspūdis nepakartojamas!

9. Aplinkinės salos

Šalia Balio yra kitų mažų salelių, tokių kaip: Nusa Lembongan, Ceningan, Penida ir Gili. Šiose salose Jūs džiaugsitės nuostabiausiais paplūdimiais, neįtikėtinais nardymais su mantomis ir žydros jūros vaizdais.  Jei norite pabėgti iš turistinio maršruto ir aktyviai praleisti atsotogas gamtoje, siūlome persikelti į laukinę Nusa Penidą,  kuri primena Balio salą prieš trisdešimt metų… Balinėtojų draugams esame paruošę turiningą programą Laukinis Rojus Nusa Penida.

10. Banglenčių sportas

Bangų mylėtojams – Balis tikras Rojus! Sau tinkamas bangas atras tiek pradedantysis, tiek ir profesionalas. Jei bangą pagauti bandysite pirmą kartą, tinkamiausi tam Kuta, LegianJimbaran ir Canggu paplūdimiai. Čia galima išsinuomoti banglentes ir užsisakyti pamokas. Uluwatu pakrantėje plaukioti bandykite tik tuo atveju, jei tikrai žinote ką darote, nes šalia yra didžiulis rifas, o bangos čia itin didelės!

11. Apsipirkimas

Kai ruošitės į kelionę, daug rūbų į lagaminą neprisikraukite, palikite vietos mieliems Balio niekučiams! 🙂 Ubudas mirga marga nuo mažų parduotuvėlių, o vietiniame turguje nusipirkti Balio lauktuvių galima labai pigiai. Į namus keliautojai parsiveža sarongų, kvapnių masažinių aliejų, Luwak kavos, vietinių prieskonių, perlų, sidabro ir medžio papuošalų, įvairių egzotinių vaisių. Mūsų mylimiausias pirkinys  lauktuvėms – papuošalai.

12. Paplūdimių klubai

Balio paplūdimio klubai – puiki vieta praleisti visą dieną. Nemeluojam! 🙂 Populiariausi klubai yra Semyniake Potato Head, Canggu Finns ir Uluwatu Sunday Beach Club. Prieš vykstant susižinokite ar nėra poilsio diena, nes jei norėsite pasilinksminti, teks nusivilti 🙂 Be to, nenustebkite, šiose vietose viskas yra kur kas brangiau nei kitose Balio vietose.

13. Viešbučiai

Bali sala, nepaisant jos mažumo, visa nusėta viešbučiais. Atsiverti www.booking.com puslapį ir akys mirga nuo pasiūlymų gausos. Gali rinktis 5* viešbutį už šimtus eurų ir mėgautis komforto ir prabangos oaze.

Tačiau kaip pasirinkti, kai jų yra tiek daug! Kai kurie siūlo baseinus virš atogražų miškų, kiti virš vandenyno, galima net namukuose medyje apsistoti. Belieka tik išsirinkti. Susipažinti su sala patogiausia apsistojus Balio kultūros sostinėje Ubude. Adiwana Resort Jembawan viešbutis mus žavi Ajurvedinėmis SPA procedūromis, sveiku ekologišku maistu, puikiais kambariais ir gera lokacija.

14. Balio Maistas

Balio kultūros pažinimas prasideda nuo jos virtuvės, nes maistas yra neatsiejama kiekvienos kelionės dalis. Skanus, spalvingas, aromatingas, egzotiškas, nebrangus, nuo gatvės maisto iki prabangių mėsos, žuvies ar jūros gėrybių patiekalų Michelin žvaigždučių restoranuose. Veganai ir vegetarai būs ypač pamaloninti gausaus ir sveiko maisto restoranų pasirinkimo. Mūsų mėgstamiausi tradiciniai patiekalai – Nasi Goreng ir Mia Goreng gaminami iš ryžių, makaronų, daržovių bei pagardinti gvazdikėliais, pipirais, česnakais, imbierais ir ciberžole. Maža gudrybė prieš vykstant  į šią salą įlįskite į „Trip adviser” puslapį ir pasidomėti, kurie restoranai keliautojų yra gerai vertinami netoli tos vietos, kurioje apsistojate. Dažniausiai rekomendacijos pasitvirtina (nuotr. pusryčiai iš viešbučio Adiwana Resort Jembawan)

15. Svajonių atostogos su Balinėtojais

Žinoma, pagrindinė priežastis, dėl kurios turėtumėte atvykti į Balį, yra patirti neapsakomą žodžiais Balio Harmoniją! Mes Jums parodysime viską, ką patys pamilome atvykę į šią salą, nuvešime į slaptas, neturistines vieteles, rekomenduosime jums kruopščiai atrinktus viešbučius, vilas ar svečių namus.

Nuoširdžiai tikime, kad Jūsų atostogos Balyje bus nuostabios ir mūsų patarimai Jums padės susiruošti kelionei. Nebijokite patys leistis į atradimus ir kartais pasiklysti. Balis pilnas magijos! Jei vis tik besiruošiant kelionei kilo klausimų, parašykite mums žemiau pateiktoje formoje ir mes Jums atsakysime.

Mūsų TOP 5 viešbučiai Balyje:

  1. Adiwana Resort Jembawan Ubude;
  2. InterContinental Bali Resort Jimbarane;
  3. Puri Santrian Sanure;
  4. The Laguna, A Luxury Collection Resort & Spa Nusa Dua;
  5. Mayo Resort Lovinoje.

Susiję straipsniai:

  1. Ruošiatės kelionei į Balio salą? Nesikraukite lagamino neperskaitę šio straipsnio!
  2. Laukinis rojus Nusa Penida
  3. 100 Balio tipsų besiruošiantiems į kelionę
  4. Gili salos. Baltų paplūdimių rojus
  5. Kada geriausia vykti į Balį?

Svajojate apie atostogas be rūpesčių? Leiskite mums tuo pasirūpinti. Atsižvelgę į Jūsų individualius poreikius, mes suplanuosime visą kelionę nuo A iki Z ir Jūsų svajones paversime realybe! Parašykite mums dėl Individualaus kelionės plano.

Iškilo daugiau klausimų? Parašykite mums ir mes Jums atsakysime.