Laukinis Rojus Nusa Penida

Laukinis Rojus Nusa Penida
Nusa Penida

Jei aplankei senove dvelkiančias Balio šventyklas, pasitikai saulę delfinų apsuptyje, pažabojai su banglentėmis bangas ir svajoji  apie ramybę, baltus smėlio paplūdimius ir laukinę gamtą, tuomet Tau tereikia sėsti į katerį, kuris plaukia iš Sanur arba Padang Bay uosto ir atsidursi pasakiškoje vietoje – Nusa Penida saloje. Tai Baliui priklausanti sala, tačiau ji tikrai kitokia. Iš šalia esančių salelių, Nusa Penida yra didžiausia, o šiek tiek mažesnės yra Nusa Ceningan ir Nusa Lembongan.

Jei nori pajausti kaip laikas sustoja, Nusa Penida sala bus tinkama vieta. Čia pasijusi lyg Balyje prieš daugelį metų, kai sala dar nebuvo atrasta turizmo.

Keliauti po ją gali būti nelengva, nes saloje keliai akmenuoti ir slidūs, o kai kurios vietos gerai pasislėpusios nuo turistų akių, bet Balinėtojų gido saugiai lydimi, atrasite didžiausius gamtos stebuklus. Balinėtojams esame paruošę 5 dienų programą Laukinis rojus Nusa Penida. Tai puiki galimybė patirti ir pajusit Tikrą Balio gamtos grožį ir harmoniją!

Natūralus baseinas – Angel Billabong

Esantis maždaug už 200 m nuo Pasih Uwug. Potvynių dėka susiformuojantis telkinys, tikras džiaugsmas ir atradimas balinėtojams mėgstantiems gamtą. Šis smaragdinis baseinas yra visai ne slidaus dugno, tačiau būkite atsargūs lipdami žemyn. 

“Broken sea” : Pasih Uwug

Tai viena nuostabiausių vietų Nusa Penidoje, tikrai unikalus geologinis fenomenas. Vienas didžiausių urvų, kuris per daug laiko ir įtakojamas vandens mūšos neteko savo “stogo”. Čia atsiveria nepaprastas gamtos grožis.

Iš vienos pusės pamatysite uoloje esančia arką, kitoje – natūralų baseiną, turintį net savo paplūdimį.

Namelis medyje – Rumah Pohon Batu Molenteng

Tiems kas nebijo aukščio atsivers nuostabus panoraminis vaizdas. Užlipus į aukštai medyje esanti namelį galima pamatyti ne tik Atuh paplūdimį, bet ir aplinkui esančias nedideles salas, daug vandens išgražintų uolų, daubų bei kalvų.

Seganing krioklys

Kol dauguma krioklių yra pasislėpusių džiunglėse, šis krioklys įsikūrė tiesiai prie jūros. Vanduo išraižęs visą skardį ir radęs savo kelią tarp akmenų, teka žemyn į jūrą, sukurdamas nuostabų vaizdą. Krioklys nėra lengvai prieinamas, teks įveikti daug laiptų, kurie kartais gali būti slidūs, dėl to tai gali būti pavojingas maršrutas. Bet kaip sakoma, juk sunkus kelias dažnai veda į gražias vietas. Jei pavyks pasiekti krioklį, tai Jums bus atlyginta natūraliu gamtos spa…

Peguyangan krioklys

Tai saugesnė pramoga nei leidimasis kalno šlaitu iki Seganing krioklio, kur geriau pasikliauti vietiniu gidu. Tačiau pasimėgauti atsivėrusiu vaizdu ne kiekvienam pavyksta, nes ši vieta sunkiai randama.

Čia rasite dar vieną natūralų spa, laukiniai kriokliai ir jų baseinai iš kurių atsiveria nepakartojamas panoraminis vaizdas. 

Šventa vieta – Tembeling paplūdimys

Tai šventa vieta naudojama ritualams ir Keagamaan ceremonijos metu. Legenda pasakoja, kad šią vietą atrado besilaukianti moteris, kai vijosi karvę. Vėliau vietiniai ją naudojo kaip geriamojo vandens šaltinį. O dabar ši unikali ir slapta vieta prieinama visiems keliautojams. Miške yra du paslėpti natūralūs baseinai su skaidriu lyg krištolas vandeniu, daugelis neatsispiria čia neįšokus. Reikia žinoti, jog mažesnis baseinas skirtas moterims, o didesnis vyrams.

Visai šalia yra ir Tembeling paplūdimys nusėtas milžiniškais akmenimis.

Pamatykite povandeninę Budha

Laikas atrasti povandeninį pasaulį! Tam nereikia specialios įrangos, užtenka paprasto “snorkeling” vamzdelio ir akinių.

Ši vieta neturi ypatingos reikšmės baliečiams, tai povandeninė paroda sukurta turistams. Tačiau tai vistiek įdomi pramoga!

Žaliosios kalvos – Bukit Teletubbies

Nors atrodo, jog visus gamtos stebuklus galima rasti pakrantėse, bet koks grožis yra padengęs visą salą!  Viena fotogeniškiausių salos vietų.

Neįprastos formos kalvos žavi visus čia atvykusius. O pavadinimas ne veltui siejamas su animaciniu filmuku Teletabiai, nes kalvos atrodo kaip iš ten.

Geriausias metas aplankyti šia vietą – iškart po lietaus sezono, nes kalvos tuo metu itin žalios ir išraiškingos.

Atuh paplūdimys 

Rytinėje pakrantėje esantis paplūdimys vienas mistiškiausių visame Balyje. Visus balinėtojus žavi savo egzotiškomis uolomis, baltu smėliu ir skaidriu vandeniu. 

Fotografai mėgsta šią vietą atoslūgių metu, ypač rytais, nes atsivėrę koralai sukuria mistišką ir spalvotą vaizdą.

Nardymas – Manta Point ir Crystal Bay

Balinėtojus į visas Nusa salas traukia povandeninis pasaulis. Nardymas čia labai populiarus ir būtent iš čia galima patekti į nuostabią vietą, kur plaukiojama kartu su rajomis. Jei pasiseks pamatysi ir didžiąją saulės žuvį (Mola Mola). Laukinis gamtos gyvenimas nenustoja stebinti. 

Būtina žinoti, jog povandeninės srovės čia labai stiprios, todėl be instruktorių nardyti negalima. 

Apgyvendinimas Nusa Penida saloje

Nusa Penidoje, kaip niekur kitur, svarbu pasirinkti gyvenamąją vietą labai atidžiai. Saloje turizmas tik pradeda augti, todėl kai kuriose vietose poros kilometrų spinduliu nerasite nei vienos kavinės, restorano ar parduotuvės. Čia raiste tik vietinių warungėlių, kurie saulei nusileidus užsidaro. Pasirinktas viešbutis atrodo, jog yra šalia paplūdimio, bet neapsigaukite, tokių vietų saloje, kur galima maudytis šalia viešbučio, ant rankų pirštų galima suskaičiuoti. Daaugelyje vietų rasite arba didelį skardį, arba išbetonuotą visą pakrantę, arba laivų uostą, kurių čia tikrai labai daug. Kai kuriuose svečių namuose nėra karšto vandens. Tad, žinokite, šioje saloje apsistojimo vietą rinkdamiesi būkite labai atidūs.

Nuoširdžiai tikime, kad Jūsų atostogos Balyje ir Nusa Penida saloje bus nuostabios ir mūsų patarimai Jums padės susiruošti kelionei. Nebijokite patys leistis į atradimus ir kartais pasiklysti. Balis ir Nusa Penida pilnos magijos! Jei vis tik besiruošiant kelionei kilo klausimų, parašykite mums žemiau pateiktoje formoje ir mes Jums atsakysime.

Susiję straipsniai ir programos:

  1. Laukinis rojus Nusa Penida
  2. Ruošiatės kelionei į Balio salą? Nesikraukite lagamino neperskaitę šio straipsnio!
  3. 100 Balio tipsų besiruošiantiems į kelionę
  4. Kaip elgtis su pinigais Balyje?
  5. Kada geriausia vykti į Balį?

Svajojate apie atostogas be rūpesčių? Leiskite mums tuo pasirūpinti. Atsižvelgę į Jūsų individualius poreikius, mes suplanuosime visą kelionę nuo A iki Z, rekomenduosime tik mūsų išbandytus ir patikimus viešbučius ar svečių namus ir Jūsų svajones paversime realybe! Parašykite mums dėl Individualaus kelionės plano.

Iškilo daugiau klausimų? Parašykite mums ir mes Jums atsakysime.