Balinėtojų patirtis. Kaip susiruošti į Balį?
Kaip susiruošti į Balį? Atostogos Balyje. Balinėtojai

Viskas priklauso nuo keliautojo poreikių ir požiūrio. Vieniems ir metų neužtenka, kiti per valandą į tolimą kelionę susiruošia. Vieniems poros lagaminų vos užtenka, kiti su lengva kuprine keliauja į Balį.

Vis tik, kokie bebūtumėte spontaniški tam tikrus reikalus prieš kelionę susitvarkyti reikia. Apie juos trumpai iš eilės.

Kaip pasiruošti kelionei?

Vizos. Į Balį vizų nereikia, jei vykstate iki mėnesio laiko. Jei palnuojate ilgesnę kelionę, reikia pasirūpinti social arba turistine viza.

Pasai. Mėnesį prieš kelionę pasitikrinkite savo pasą. Pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. nuo kelionės pabaigos. Atvykimo štampui įdėti reikia bent dviejų laisvų puslapių. Rekomenduojame el.pašto dėžutėse turėti savo asmens ir kitų kelionės dokumentų skenuotas kopijas – tai palengvins reikalų tvarkymą netekus originalų.

Skiepai ir sveikata. Privalomų skiepų vykstant į Balį nėra, bet mes rekomenduojame pasiskiepyti nuo stabilgės. Susiruoškite kelioninę vaistinėlę. Įsimeskite repiliatorių nuo uodų, kuris apsaugos jus nuo denges viruso.

Pinigai ir bankai. Klausiate, kiek gi pinigų reikia turėti ilgai ir tolimai kelionei? Atsakymas panašus kaip ir dėl daiktų – viskas priklauso nuo jūsų poreikių. Pasidomėti savo bankų ribojimais tiek dėl operuojamų sumų, tiek dėl atsiskaitymų trečiosiose šalyse. Turėkite grynųjų, nes teko ne kartą girdėti iš keliautojų nusiskundimų – tai bankai neaptarnauja kortelių, tai bankomatai tušti. Standartinė rekomendacija keliaujant į Balio salą – dienos išlaidos su nakvyne sudaro apie 100 Eur.

Draudimas. Niekada nežinai, kas gali nutikti. Paskutinė kelionė tęsėsi metus, tai draudimu (ne banko) pasinaudoti teko ne kartą. Kai kelionė trumpa, papildomai nesidraudžiame, nes draudimas eina kartu su kreditine kortele. Tačiau visuomet reikia žiūrėti sąlygas – ar galioja padidintos rizikos veiklai, kokia galiojimo trukmė ir kt. Swedbank draudimas galioja 1 mėnesį nuo išvykimo, SEB banko – 3 mėnesius.

Daiktų sąrašas. Pateikiame sąrašą daiktų, kuriuos rekomenduojame vežtis į kelionę. Mūsų patirtis sako – kuo mažiau daiktų, tuo mažiau vargo.

Tad štai daiktų sąrašas (nesunkiai telpa į nedidelį lagaminą, kuris keliaują į registruojamą bagažą, o patys su lengva kuprinėle ant peties keliaujate), kuris palengvins prieškelioninę sumaištį:

Lėktuvo bilietai
Pasas ir kopija
Pinigai ir mokėjimo kortelės
Kelionės draudimas ir kopija
Pora dokumentinių nuotraukų
Maža kuprinė/rankinė
Bliuzonas/megztinis
Lengvi marškinėliai
Lietpaltis (apsauga nuo šilto tropinio lietaus)
Šortai
Sijonai
Suknelės
Lengvi sportbačiai
Sandalai, lengvos basutės
Maudymosi kostiumėlis
Ne sintentiniai apatiniai
Kelioninis plaukų fenas
Mėgstama kosmetika ir plaukų priežiūros priemonės
Mažas rankšluostis (greitai džiūstantis)
Šlapios servetėlės
Kremas nuo saulės (50 ar 30)
Purškiklis nuo uodų (Ben’s 100)
Vaistai (nuo karščiavimo, viduriavimo, alergijos)
Akiniai nuo saulės
Telefonas/fotoaparatas ir pakrovėjas
Kompiuteris ir pakrovėjas
E – knygos, mylima knyga

Dėmesio! Kuo mažiau prabangių daiktų, tuo mažiau vagišių dėmesio! Tai va, kiek vis tik daug tam žmogui reikia…

Kaip susiruošti į Balį? Atostogos Balyje. Balinėtojai

Atvykus į Balį 

Pasitikimas oro uoste. Visuomet iš anksto pasirūpiname, kad oro uoste mus pasitiktų. Malonus jausmas būti laukiamam. Tuo pačiu išvengi antpuolio vietinių taksistų. Oro uoste prie jūsų pribėgs lagaminų nešikai – būkite budrūs! Už kelis pavežtus metrus jie pareikalaus ne vieno euro ir neatsikabins nuo jūsų kol nesumokėsite. Patariame mandagiai atsisakyti jų paslaugų.

Telefono kortelė. Tik atskridus nesunku įsigyti vietinę telefono – mobilaus interneto kortelę. Mūsų mėgiamiausia kompanija Telkomsel SimPati. Oro uoste galima įsigyti kortelę nuo 1, 5 Eur iki 5 Eur.  Bendravimo palaikymui Balyje mes naudojame programėles Viber, WhatsApp, Messenger, leidžiantys nemokamai skambinti ir rašyti žinutes.

Nuoširdžiai tikime, kad Jūsų atostogos Balyje bus nuostabios ir mūsų patarimai Jums padės susiruošti kelionei. Nebijokite patys leistis į atradimus ir kartais pasiklysti. Balis pilnas magijos! Jei vis tik besiruošiant kelionei kilo klausimų, parašykite mums žemiau pateiktoje formoje ir mes Jums atsakysime.

Mūsų TOP 5 viešbučiai Balyje:

  1. Adiwana Resort Jembawan Ubude;
  2. InterContinental Bali Resort Jimbarane;
  3. Puri Santrian Sanure;
  4. The Laguna, A Luxury Collection Resort & Spa Nusa Dua;
  5. Mayo Resort Lovinoje.

Susiję straipsniai:

  1. Ruošiatės kelionei į Balio salą? Nesikraukite lagamino neperskaitę šio straipsnio!
  2. Viza į Balį. Viskas, ką turite apie jas žinoti
  3. 100 Balio tipsų besiruošiantiems į kelionę
  4. Kaip elgtis su pinigais Balyje?
  5. Kada geriausia vykti į Balį?

Svajojate apie atostogas be rūpesčių? Leiskite mums tuo pasirūpinti. Atsižvelgę į Jūsų individualius poreikius, mes suplanuosime visą kelionę nuo A iki Z ir Jūsų svajones paversime realybe! Parašykite mums dėl Individualaus kelionės plano.

Iškilo daugiau klausimų? Parašykite mums ir mes Jums atsakysime.