Balinėtojų patirtis. Transportas Balyje. Kaip išsirinkti?
Atostogos Balyje. Balio sala. Transportas Balyje. Balinėtojai.

Sala maža ir mums patogiausia balinėti joje su motoroleriais. Išmokome greit, tik vienas kitas incidentas ar nubrozdinti keliai. O šiaip, greita, patogu, kitoniška, nei mūsų šalyje. Mes asmeniškai už šią ratuotą priemonę. Bet sulaukiame daug laiškų dėl kitokio transporto. Ir kadangi kiekvieno vairavimo įpročiai ir įgūdžiai skirtingi, o ir ne visiems užtenka laiko pajausti drąsą kelyje, aprašome kitas opcijas. Skaitykite, rinkitės ir atvykite pasiduoti balietiškam ritmui ir tėkmei …

Atostogos Balyje. Balio sala. Transportas Balyje. Balinėtojai.

Visų pirma, jeigu planuojate nuomotis transporto priemonę (automobilį ar motorolerį) patariame prieš išvykstant poilsiauti, įsigyti tarptautinį vairuotojo pažymėjimą.

Įsigiję jį galėsite neabejoti (ypač jei turite ir paprastą vairuotojo pažymėjimą), kad jums pavyks išsinuomoti motociklą, motorolerį ar automobilį. Vairavimo „konvencijos“, jei taip galima pavadinti, čia yra kitokios, nei jūs esate pratę, tad norom nenorom teks iš naujo mokytis. Patikėkite, ties kairiuoju šaligatvio kraštu norėsite važiuoti lėtai, ypač jei turite mažai patirties su motociklais ar motoroleriais. Būkite ramūs, tačiau nebijantys rizikuoti, atsipalaidavę (nedemonstruojant viešai ašarų, cha cha…) ir itin budrūs.

Pasakysime trumpai drūtai: Balyje turistai, ypatingai jauni, jums kels didesnį pavojų nei vietiniai gyventojai, kurie čia konservatyviai (dažniausiai…) vairuoja jau nuo tada, kai buvo paaugliai. Pavojingiau tampa atėjus lietingo sezono metu.

Turėtume aiškiai pabrėžti: klausimas yra ne apie tai „ar“, o „kada“ jūs pakliūsite į eismo nelaimę. Tiesą pasakius, man reikėjo kurį laiką pasukti galvą, kol prisiminiau ką nors, kas važinėjęs metus nebuvo vienaip ar kitaip susižeidęs.

Ar yra Balyje viešas transportas?

Balyje viešas transportas yra, tačiau mes juo naudotis nerekomenduojame. Laiko planuotis visai su juo neįmanoma, sutaupysite vos porą eurų, o pavargsite matyt tikrai daug labiau… Ilgos laukimo valandos stotelėje, autobusiukas su atidarytomis durimis.. neaiškūs kvapai.. ir nėra oro kondicionieriaus.. Pora valandų kelyje 30 laipsnių karštyje… Vargu ar tai praturtins Jūsų atostogas Balyje.

Gal galima mieste visur nueiti pėsčiomis…?

Apsistojus miesteliuose pritaikytuose turistams, kažkiek apeiti galite ir pėsčiomis (ypač Ubude), tačiau dauguma lankytinų objektų yra už miesto centro, todėl eiti pėsčiomis tikrai nerekomenduojame, nes eisite važiuojama kelio dalimi. Kad būtų aiškiau Jums, Balis ir šaligatviai nėra labai susidraugavę!

Gal galima dviračiu…?

Galima, bet būtinai prašykite šalmo! Patariame dviračius nuomotis apsistojus mažesniuose miesteliuose ir kaimeliuose, nes didesniuose miestuose būsite motorolerių sraute. Taip pat nepamirškite, kad šaligatviai nepritaikyti važinėti dviračiais.

Tad koks transportas tinkamas balinėti saloje?

Automobilis. Jeigu atvykstate į Balį pagyventi ilgiau ir esate tvirtai nusprendę įsigyti automobilį, jums kaip užsieniečiui (-ietei) paskolą pasiimti bus sudėtinga, tačiau „KITAS“ (leidimas gyventi šalyje) jūsų šansus gal ir padidins. Galbūt jums pagelbėti galėtų vietinis draugas. Asmeniškai aš mėnesį prieš įsigyjant mašiną, ją  išsinuomočiau. Kodėl? Kad suprasčiau ar ji tikrai man reikalinga ir patogi. Tiems, kas dar nebuvote Balyje, norime užsiminti, kad pastaraisiais metais, automobilių skaičius vos ne padvigubėjo, tad ir kamščių taip pat… Ypatingai pietinėje salos dalyje.

Atostogos Balyje. Balio sala. Transportas Balyje. Balinėtojai.

Automobilį įsigyti ko gero verta, jei:

 • jūs nusprendėte gyventi Balyje (nepatikėsite koks populiarus šis sprendimas pastaruoju metu), turite vaikų;
 • gyvenate pakankamai toli nuo miesto, kad išvengtumėte didelių kamščių tenkinant kasdienius poreikius ir mėgstate apsipirkinėti savaitei į priekį;
 • jūsų negąsdina mintis apie lėtą judėjimą kamščiuose, kai tik būsite praktiškai bet kur už pietų Denpasaro;
 • turite namą su parkingu.

Priežasčių, dėl ko automobilio įsigyti neapsimoka irgi yra:

 • sugaišite daugiau laiko važinėdami iš vienos vietos į kitą automobiliu nei sugaištumėte motociklu ar motoroleriu. Teks susitaikyti su lėtai judančiomis eismo spūstimis;
 • Parkingo automobiliams daug kur paprasčiausiai nėra. Apleisti žemės plotai, praminti „stovėjimo aikštelėmis“ nyksta dėl naujai statomų pastatų sulig augančia žemės sklypų verte, ypatingai Balio pietinėje dalyje.

O kaip dėl automobilio nuomos?

Nuomotojams gali tikti ir jūsų esamas vairuotojo pažymėjimas iš gimtosios šalies arba tarptautinis vairuotojo pažymėjimas. Kitu atveju jie greičiausiai jums pasiūlys nuvykti į atitinkamą valdžios įstaigą įsigyti Indonezijos pažymėjimo. Nebijokite, neskaudės.

Vairuotojo pažymėjimo iš jūsų gimtosios šalies tikriausiai turėtų pakakti norint įsigyti bent laikiną Indonezijos atitikmenį (tai galioja ir automobiliui, ir motociklui).  Ir vis tik dienos metu dabar aš tiesiog kviečiuosi taksi arba motoroleriu visur keliaučiau.

Transportas 2

Nuolatinis važinėjimas samdoma mašina su vairuotoju iš šalies gali atrodyti kaip kažkas ekstravagantiško, tačiau Balyje tai paplitęs „reiškinys“ dėl kelių priežasčių:

 • Jeigu esate vairuotojas naujokas Azijos keliuose, geriausiu atveju vairavimas Balyje jums kels pakankamai daug streso, o blogiausiu – nerealiai daug streso.
 • Važiuodami taksi neišleisite daugiau pinigų nei nuomodamiesi transporto priemonę be vairuotojo.
 • Jeigu esate turistas, taip lengviau atsipalaiduoti ir „absorbuoti“ aplinkos vaizdus.

Kasdienė nuoma: Prie jūsų nuolatos stos taksi vairuotojai, siūlydami savo paslaugas, už maždaug 400,000 rupijų visai dienai. Su jais neturėtų būti sunku derėtis.

Nuoma mėnesiui: Yra ne vienas ir ne šimtas, kurie nuomojasi mašinas visam mėnesiui. Kaip užsienietis ko gero turėsite mokėti daugiau nei maždaug 3.5 milijonų per mėnesį (tiek moka vietinis).  Arba galite sumokėti žmogui už vairuotojo paslaugas visam mėnesiui. Jūs nesunkiai rasite vairuotoją, kuris daug mieliau sutiks jus už sutartą mėnesinę sumą vežioti visą mėnesį nei lūkuriuoti ištisas dienas bei naktis laukdamas turistų. Kainą lengvai galima nusiderėti bent keliais milijonais per mėnesį. Tačiau neskubėkite ir nelieskite temos kol dar gerai nepažinosite vairuotojo. Jums svarbus geras vairuotojo charakteris bei kompetencija. Iš mano patirties vairuotojas tampa pagrindiniu pagalbininku arba „dešine ranka“, kuri gali daug pagelbėti, ypač jei rasite sau tinkamą žmogų.

Ką dar galite rekomenduoti?

Netolimiems atstumams rekomenduojame naudotis GoJek, Grab taxi. Tiek automobilį tiek motorolerį taxi išsikviesite labai pigiai. Tik dėl vairuotojų “kokybės”, kaip pasiseks… Kartais pasitaiko labai geri vairuotojai, bet didžioji dalis nekalba angliškai ir važinėja pasiutusiu greičiu…

Jei nebijote važiuoti motoroleriu – tai puiki transporto priemonė! Tačiau keliaujant po salą gali sukelti didelį nuovargį, dėl streso kelyje, kartais pasitaikančio lietaus, ir būti su šalmu kepinant saulei – nėra maloniausia atostogų dalis…

Kelionėms ir pažinčiai su Baliu rekomenduojame samdytis vairuotojus su automobiliu. Jie nuveš, palauks ir parveš.. Taip išvengsite streso ir galėsite tik mėgautis aplinkiniais vaizdais…

Vieni kalba, jog kelionės Balyje dviratėmis priemonėmis yra bene siaubingiausi įspūdžiai visos kelionės metu. Žinome tą jausmą, bet su laiku atsiranda nuojauta…intuicija. Tikra teisybė.

Nuoširdžiai tikime, kad Jūsų atostogos Balyje bus nuostabios ir mūsų patarimai Jums padės susiruošti kelionei. Nebijokite patys leistis į atradimus ir kartais pasiklysti. Balis pilnas magijos! Jei vis tik besiruošiant kelionei kilo klausimų, parašykite mums žemiau pateiktoje formoje ir mes Jums atsakysime.

O jeigu norite pajausti tikrą Balį, žinoma rekomenduojame mūsų mylimus turus su mūsų kruopščiai atrinktais vietiniais gidus. Nes ne tik jausitės ramūs ir atsipalaidavę, bet pamatysite ir sužinosite daug daugiau nei bet kuris turistas!

Balinėtojų pamiltos pažintinės programos:

 1. Balio Harmonija pažintinė programa;
 2. Tikro Balio pažinimas. Programa grupėms;
 3. Balis su vaikais. Programa šeimoms;
 4. Balinėtojų draugų aktyvi programa .

Susiję straipsniai:

 1. Ruošiatės kelionei į Balio salą? Nesikraukite lagamino neperskaitę šio straipsnio!
 2. Kiek kainuoja gyvenimas Balyje?
 3. 100 Balio tipsų besiruošiantiems į kelionę
 4. Kaip elgtis su pinigais Balyje?
 5. Kada geriausia vykti į Balį?

Svajojate apie atostogas be rūpesčių? Leiskite mums tuo pasirūpinti. Atsižvelgę į Jūsų individualius poreikius, mes suplanuosime visą kelionę nuo A iki Z ir Jūsų svajones paversime realybe! Parašykite mums dėl VIP Individualaus kelionės plano.

Iškilo daugiau klausimų? Parašykite mums ir mes Jums atsakysime.