Keliautojų įspūdžiai. Komodo sala.
Komodo sala

Ne vienas keliautojas iš Balio salos vyksta į Komodo salą susitikti su žymiaisiais varanais. Esame be galo dėkingi Agnei, pasidalinusiai savo kelionės įspūdžiais. Manau visiems pravers jos patarimai besiruošiant į Komodą iš Balio salos.

Lėktuvo bilietai

Lėktuvo bilietus iš Denpasar į Nusa Tenggara arba vietinių vadinamą Flores salą, iš kurios ir vyksta turai į Komodo salą, užsisakėme per agentūrą dar būdami Lietuvoje. Mokėjome po 100 eurų už bilietą. Patiems vietinių oro linijų bilietų internetu su kreditine Visa ir Master card kortele nusipirkti nepavyko. Bandėme pirkti net per keletą tinklalapių su skirtingomis kortelėmis, bet tik rezervuodavo pinigus, o bilietų neatsiųsdavo. Vėliau susiskambinus paaiškėjo, kad jie nelabai europietiškas kreditines aptarnauja. Pinigus už rezervuotus bilietus grąžino per 30 dienų.

Skrydis iki Flores saloje esančio Labuan Bajo miestelio truko apie 90 min. Skridome su NAM avialinijomis.

Labuan Bajo miestelis

Prieš pusmetį Labuan Bajo užsisakėme vilą ir už 3 naktis sumokėjome 220 eurų. Atskridome iš Denpasar pavakare. Vilos vairuotojas jau mūsų laukė oro uoste (skrydžiai praktiškai visada vėluoja, mūsų vėlavo 1 val., bet dažnai būna ir 4-5 val). Iš oro uosto nuvykome tiesiai į Komodo uostą. Milijonas agentūrų ir milijonas pasiūlymų, valčių nesimato, neaišku nei kaip nei su kuo plukdys. Kiek laiko plaukti taip pat buvo neaišku, gal imti turą su nakvyne laive, o gal pakanka ir dienai išplaukti, nes ir taip daug kas daro. Nusprendėme važiuoti į vilą paklausti patarimo. Vilos vadybininkas parekomendavo gerą agenūrą organizuojančia turus į Komodo salą.

Komodo turai

Į Komodą ir aplinkines salas turai būna vienos dienos, dviejų dienų su nakvyne ir trijų dienų su dviem nakvynėm. 99 proc. jie būna vykdomi lėta, apgriūvusia medine valtimi, kuri iki Komodo plaukia 3.30 – 4 val. ir tiek pat atgal. Tik 1 proc. turų vyksta greitu kateriu, kuriuo sala pasiekiama per 1.20 val.

Vilos vadybininko parekomenduota agentūra pasiūlė mums 4 sustojimo vietų turą su greitu nauju ir gražiu kateriu. Tai buvo geriausias kateris, kokį matėme uoste. Dienos turo kaina vienam žmogui mums kainavo 80 eurų, nors aplink matėme ir pigesnių turų. Viso keliavo 20 žmonių ir Komodo salą pasiekėme vos per 1, 5 val.

Padar sala

Išplaukėme anksti ryte, apie 05.30. Aplankėme Padar salą, visi užkopėme į aukštą kalną apžiūrėti nepaprasto grožio apylinkes.

Komodo nacionalinis parkas

Iš Padar plaukėme į Komodo Nacionalinį parka. Jis šliejasi prie pat Komodo salos prieplaukos. Bilieto kaina į parką – 13 eurų. Kadangi mūsų grupėje buvo 20 žmonių, visos ekskursijos metu mus lydėjo 3 reindžeriai su lazdomis. Ekskursijos yra 3 tipų (trasų): trumpa 20 min, vidutinė 1 val. ir ilga apie 2 val. Mūsų grupė ėjo vidutine trasa, nes ja lengva eiti, nereikia kopti į kalnus kaip ilgoje, praktiškai visur einant šešėlis ir medžiai. Mums pavyko pamatyti tik 7 Komodo varanus, nes rugsėjį jie poruojasi ir dėl to labai slapstosi. Parke yra įrengtas dirbtinis mažas vandens telkinys, kur ateina stirnos ir šerniukai atsigerti, ten jų varanai ir tyko. Sutikti juos galime ir prie parko virtuvės pastato, nes užuodžia maistą. Net pačiu nepalankiausiu metu čia juos tikrai pamatysite. Varanų sutikti galima ir Rinca saloje bet jų ten mažiau ir jie patys smulkūs, ne tokie įspūdingi kaip Komodo saloje. Labai svarbu moterims nevykti menstruacijų metu, nes varanai užuodžia labai ir gali pulti.

Paviršinis nardymas

Iš Komodo plaukėme pasnorklinti į vietą, kur būriuojasi rajos. Deja, rugsėjo mėnesį ne sezonas dėl to jų nepamatėme. Užtat žuvų ir koralų čia gausybė ir labai gražu. Snorklinti buvo kiek sudėtinga, nes toje vietoje stipri srovė neša. Agentūra duoda akinius ir vamzdelį, bet reikėtu turėti savo ląstus.

Pink paplūdimys ir Kanawa sala

Po to plaukėme į nerealų paplūdimį Pink Beach, o pabaigoje į Kanawa salą, kuri visiškai nepatiko, nėra niekuo išskirtinė, krantas labai daug koralų nusėtas, neįmanoma nei maudytis nei snorklinti, nes mažas gylis, sala buvo tik laiko gaišimas, kai visi jau pavargę.

Apie 17.00 grįžome į vilą.

Mūsų grupelė padarė išvadą, kad plaukiant greitaeigiu kateriu vienos dienos turo pakanka 100 proc., nereikia nei kelių dienų nei nakvynės, viską pamatai užtektinai ir norisi grįžti pailsėti. Turo metu agentūra duoda pusryčius ir pietus. Buvo visai skanu.

Giluminis nardymas

Kitą dieną nardėme kartu su nardymo centru Uber Scuba Diving. Jis yra Labuan Bajo miestelio centre. Nardėme paplaukę nuo kranto apie 30 min laivu nuo salos, o po pietų maloniai leidome laiką viloje.

Ketvirtą kelionės dieną, pilni įspūdžių, sugrįžome į Balį.

Nuotraukų galerija

Komodo sala
Komodo sala
Komodo sala
Komodo sala
Komodo sala
Komodo sala
Komodo sala
Komodo sala
Komodo sala
Komodo sala
Komodo sala
Komodo sala
Komodo sala
Komodo sala
Komodo sala

Nuoširdžiai tikime, kad Jūsų atostogos Balyje ir Flores saloje bus taip pat nuostabios ir mūsų keliautojų įspūdžiai bei patarimai Jums padės susiruošti kelionei bei pravers keliaujant. Nebijokite patys leistis į atradimus ir kartais pasiklysti. Tegul atostogos būna pilnos magijos! Jei vis tik besiruošiant kelionei kilo klausimų, parašykite mums žemiau pateiktoje formoje ir mes Jums atsakysime.

Susiję straipsniai:

  1. Ruošiatės kelionei į Balio salą? Nesikraukite lagamino neperskaitę šio straipsnio!
  2. Dažniausiai užduodami klausimai
  3. 100 Balio tipsų besiruošiantiems į kelionę
  4. Kaip elgtis su pinigais Balyje?
  5. Kada geriausia vykti į Balį?

Svajojate ir Jūs apie atostogas be rūpesčių? Leiskite mums tuo pasirūpinti. Atsižvelgę į Jūsų individualius poreikius, mes suplanuosime visą kelionę nuo A iki Z ir Jūsų svajones paversime realybe! Parašykite mums dėl Individualaus kelionės plano.

Iškilo daugiau klausimų? Parašykite mums ir mes Jums atsakysime.